Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skeč. Co znamená odborný pojem Skeč z kategorie Literatura?

Co je Skeč?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Skeč

Skeč neboli skica, koncept či náčrt je pojmenování literární formy, pro kterou je typická především stručnost, výstižnost, humor a lehké pojetí. Většinou obsahuje určitou pointu. Může se jednat o kratší divadelní hru, popřípadě pouhý dramatický výstup, který je zaměřen žertovně, komicky, satiricky nebo humorně.
Skeč se snaží zobrazovat nějaké aktuální situaci, zobrazuje ji satiricky či humorným způsobem. Jako příklad skečů bývá nejčastěji uváděn pořad Monty Pythonův létající cirkus.


Co je to Skeč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skeč. Co znamená odborný pojem Skeč z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Skeč? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Skeč je v kategorii literatura

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, přesný výraz, termín, názvosloví, pojem, význam pojmu, formulace, informace, slovo, definice, heslo, wiki, literatura, lexikon, popis, terminus technicus, definice pojmu


Pojem Skeč je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Skeč? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Skeč (z angl. sketch, náčrt, skica, koncept) je literární forma, která se vyznačuje stručností, lehkostí a výstižností, často s humorem a pointou. Užívá se například pro krátkou divadelní hru, resp. dramatický výstup žertovného, humorného, komického nebo satirického obsahu, obvykle na aktuální téma. Zpravidla využívá překvapivou humornou nebo satirickou pointu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Skeč na Google.cz

Hledat výraz Skeč ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Skeč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skeč ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Skeč na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Skeč ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Skeč například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Skeč? resp. jaký je přesný význam slova Skeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skeč, odpověď na dotaz co je to Skeč?. Víte např. kdo to je Antal Stašek? Znáte a víte kdo je Paracelsus? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Skeč hledat i v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Zátiší se stolem, skeč, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.