Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pásová bruska. Co znamená odborný pojem Pásová bruska z kategorie Nástroje?

Co je to Pásová bruska? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pásová bruska?

Pásová bruska je nástroj ideální pro hrubší broušení. Vybírá více materiálu, takže může být použita místo hoblíku, rašple nebo pilníku. Pohybuje se v ní jednosměrný smirkový pás. Ten vede mezi dvěma válci, jeden z nich pohání, druhý napíná. Pásová bruska zbrušuje nahrubo rovné plochy, trámky, laťky, desky, kovové plochy čistí o d rzi a podobně. Některé typy mají užší pás a tvarovanou dráhu pásu, takže s nimi lze čelně brousit křivky nebo rámy. K dispozici jsou i užší typy, které umožňují broušení i v jinak těžko dostupných místech.
Podle materiálu, který je potřeba upravit, se volí brusný pás v odpovídající jemnosti nebo hrubosti. Brusky bývají vybaveny odsávačem prachu a textilním pytlíkem, většinu z nich lze také upnout na podstavec a využívat jako stolovou brusku.


Co je to Pásová bruska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pásová bruska. Co znamená odborný pojem Pásová bruska z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pásová bruska s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Pásová bruska se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: informace, co znamená, Pásová bruska, lexikon, význam pojmu, přesný výraz, slovo, slovník, popis, co to je, přesný význam, formulace, nástroje, vysvětlení, definice, synonymum, termín, nástroje


Pojem Pásová bruska je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pásová bruska? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pásová bruska je dílenský obráběcí stroj (rovinná bruska) nebo ruční či stolní elektronářadí, sloužící k plošnému broušení zejména dřeva, ale i plastů a kovů.
Pásové brusky používají „nekonečný“ brusný pás různých typizovaných šířek a zrnitostí, který je napnut mezi dvěma válci - hnacím a napínacím. Hnací válec je buď přímo, nebo klínovým řemenem spojen s motorem, napínací válec slouží k napnutí brusného pásu.

Hledejte pojem Pásová bruska v následujících vyhledávačích

Hledat termín Pásová bruska ve Wikizdrojích

Hledat slovo Pásová bruska na Google.cz

Vyhledat výraz Pásová bruska ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pásová bruska ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pásová bruska ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pásová bruska na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pásová bruska například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Pásová bruska? resp. co znamená Pásová bruska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pásová bruska, odpověď na dotaz co je to Pásová bruska?. Víte např. kdo to je Xantipa? Znáte a víte kdo je Archanděl Gabriel? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.