Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cytoplazma. Co znamená odborný pojem Cytoplazma z kategorie Lékařství?

Co je to Cytoplazma? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Cytoplazma

Cytoplazma je název pro vše, co se nachází kolem jádra buňky a co je uzavřeno cytoplazmatickou membránou. Jádro není do tohoto obsahu zahrnuto.
Cytoplazma je tekutá, patří do ní různé buněčné struktury a buněčné organely. Je složena z až 80 % vody, ve které se nacházejí stavební prvky buňky, enzymy i anorganické molekuly. Probíhají zde významné buněčné chemické reakce.


Co je to Cytoplazma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cytoplazma. Co znamená odborný pojem Cytoplazma z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cytoplazma je v sekci Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, terminus technicus, lexikon, co to je, vysvětlení, slovo, pojem, definice, přesný výraz, formulace, heslo, wiki, odborné názvosloví, odborný výraz, synonymum, termín, terminologie


Pojem Cytoplazma je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cytoplazma? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cytoplazma je označení pro veškerý obsah buňky obklopený cytoplazmatickou membránou, s výjimkou jádra. Jedná se o tekuté prostředí buňky zahrnující buněčné organely a další buněčné struktury. Termín stojí jaksi v protipólu k materiálu uvnitř jádra, který se označuje jako karyoplazma. Někteří autoři však do cytoplazmy nezahrnují ani semiautonomní organely – mitochondrie a chloroplasty. Nadřazeným termínem je protoplazma, veškerý buněčný obsah.

Více informací o slovu Cytoplazma doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Cytoplazma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Cytoplazma ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Cytoplazma ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Cytoplazma na Google.cz

Vyhledat pojem Cytoplazma ve Wikizdrojích

Najít pojem Cytoplazma ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytoplazma například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Cytoplazma? resp. jaký je přesný význam slova Cytoplazma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytoplazma, odpověď na dotaz co je to Cytoplazma?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Asasín? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cytoplazma v jiné sekci než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.