Co je to?
Odborný výraz, definice slova Cytoplazma. Co znamená pojem Cytoplazma z kategorie Lékařství?

Co je Cytoplazma?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cytoplazma

Cytoplazma je název pro vše, co se nachází kolem jádra buňky a co je uzavřeno cytoplazmatickou membránou. Jádro není do tohoto obsahu zahrnuto.
Cytoplazma je tekutá, patří do ní různé buněčné struktury a buněčné organely. Je složena z až 80 % vody, ve které se nacházejí stavební prvky buňky, enzymy i anorganické molekuly. Probíhají zde významné buněčné chemické reakce.


Co je to Cytoplazma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Cytoplazma. Co znamená pojem Cytoplazma z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Cytoplazma se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: popis, co je to Cytoplazma?, wiki, význam slova, definice, definice pojmu, význam, lékařství, slovo, terminus technicus, pojem, informace, přesný význam, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, názvosloví, synonymum


Pojem Cytoplazma je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Cytoplazma?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cytoplazma je označení pro veškerý obsah buňky obklopený cytoplazmatickou membránou, s výjimkou jádra. Jedná se o tekuté prostředí buňky zahrnující buněčné organely a další buněčné struktury. Termín stojí jaksi v protipólu k materiálu uvnitř jádra, který se označuje jako karyoplazma. Někteří autoři však do cytoplazmy nezahrnují ani semiautonomní organely – mitochondrie a chloroplasty. Nadřazeným termínem je protoplazma, veškerý buněčný obsah.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Cytoplazma ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cytoplazma ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Cytoplazma ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cytoplazma ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Cytoplazma ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Cytoplazma ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytoplazma například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cytoplazma? resp. co se skrývá pod slovem Cytoplazma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytoplazma, odpověď na dotaz co je to Cytoplazma?. Víte např. kdo to je Solární baron? Znáte a víte kdo je Hana Jiříčková? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Cytoplazma i v jiné sekci než je kategorie lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.