Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cytoplazma. Co znamená odborný pojem Cytoplazma z kategorie Lékařství?

Co je to Cytoplazma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cytoplazma

Cytoplazma je název pro vše, co se nachází kolem jádra buňky a co je uzavřeno cytoplazmatickou membránou. Jádro není do tohoto obsahu zahrnuto.
Cytoplazma je tekutá, patří do ní různé buněčné struktury a buněčné organely. Je složena z až 80 % vody, ve které se nacházejí stavební prvky buňky, enzymy i anorganické molekuly. Probíhají zde významné buněčné chemické reakce.


Co je to Cytoplazma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cytoplazma. Co znamená odborný pojem Cytoplazma z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cytoplazma s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cytoplazma je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam slova, Lékařství, přesný výraz, Cytoplazma, názvosloví, odborné názvosloví, formulace, popis, slovo, termín, význam, terminus technicus, co to je, Lékařství, slovník, co znamená, co je to Cytoplazma?, definice pojmu


Pojem Cytoplazma je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Cytoplazma na Google.cz

Najít termín Cytoplazma ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Cytoplazma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Cytoplazma ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Cytoplazma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Cytoplazma ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytoplazma například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cytoplazma? resp. co znamená Cytoplazma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytoplazma, odpověď na dotaz co je to Cytoplazma?. Víte např. kdo to je Sylvester Stallone? Znáte a víte kdo je Asasín? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Cytoplazma i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.