Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cytoplazma. Co znamená odborný pojem Cytoplazma z kategorie Lékařství?

Co je to Cytoplazma? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cytoplazma

Cytoplazma je název pro vše, co se nachází kolem jádra buňky a co je uzavřeno cytoplazmatickou membránou. Jádro není do tohoto obsahu zahrnuto.
Cytoplazma je tekutá, patří do ní různé buněčné struktury a buněčné organely. Je složena z až 80 % vody, ve které se nacházejí stavební prvky buňky, enzymy i anorganické molekuly. Probíhají zde významné buněčné chemické reakce.


Co je to Cytoplazma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cytoplazma. Co znamená odborný pojem Cytoplazma z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cytoplazma? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cytoplazma je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, přesný význam, názvosloví, pojem, co je to Cytoplazma?, definice pojmu, terminologie, význam pojmu, Lékařství, význam, termín, heslo, informace, definice, přesný výraz, Lékařství, slovo, vysvětlení


Pojem Cytoplazma je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Cytoplazma?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cytoplazma je označení pro veškerý obsah buňky obklopený cytoplazmatickou membránou, s výjimkou jádra. Jedná se o tekuté prostředí buňky zahrnující buněčné organely a další buněčné struktury. Termín stojí jaksi v protipólu k materiálu uvnitř jádra, který se označuje jako karyoplazma. Někteří autoři však do cytoplazmy nezahrnují ani semiautonomní organely – mitochondrie a chloroplasty. Nadřazeným termínem je protoplazma, veškerý buněčný obsah.

Další zdroje informací

Najít pojem Cytoplazma ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Cytoplazma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Cytoplazma ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cytoplazma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Cytoplazma ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Cytoplazma na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cytoplazma například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Cytoplazma? resp. jaký je význam slova Cytoplazma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cytoplazma, odpověď na dotaz co je to Cytoplazma?. Víte např. kdo to je Uma Thurman? Znáte a víte kdo je Hoggy? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.