Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alopecie. Co znamená odborný pojem Alopecie z kategorie Nemoce?

Co je to Alopecie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Alopecie

Alopecie, odborně Alopecia areata, je druh autoimunitní poruchy. Ta je příčinou vypadávání vlasů. To je individuální, někdo má lysiny více místech hlavy, někdo přijde o všechny vlasy. Ztráta vlasů bývá jak trvalá, tak dočasná. Rozlišuje se alopecie totální, při které dochází ke kompletní ztrátě vlasů, alopecie univerzální, při které vypadají jak všechny vlasy, tak chlupy celého těla, a difúzní alopecie, při které řídnou vlasy na celé hlavě rovnoměrně. Důvodem je to, že imunitní systém identifikuje vlasové folikuly jako nepřátelské, a napadne je. Ty se zmenšují a nevyživují dostatečně vlasy, které pak vypadávají.
Příčinou tohoto onemocnění bývají genetické dispozice, změny hormonální hladiny, diabetes, endokrinní onemocnění nebo revmatoidní artritida. K tomu se přidávají chronické potíže, postižení i nevhodné prostředí, ve kterém člověk žije. Vývoj i výsledek léčení jsou individuální, Nemoc mže být celoživotní nebo se objeví pouze ojediněle. Někomu vlasy dokonce znovu narostou. Léčba neexistuje, pouze zmírňuje následky onemocnění.


Co je to Alopecie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alopecie. Co znamená odborný pojem Alopecie z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Alopecie doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Alopecie se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: definice, terminus technicus, formulace, význam, význam slova, vysvětlení, pojem, informace, popis, lexikon, přesný význam, heslo, synonymum, odborný výraz, termín, přesný výraz, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Alopecie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Alopecie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Alopecie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Alopecie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Alopecie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alopecie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alopecie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Alopecie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alopecie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Alopecie? resp. jaká je definice termínu Alopecie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alopecie, odpověď na dotaz co je to Alopecie?. Víte např. kdo to je Antonín Koniáš? Znáte a víte kdo je Zdeněk Troška? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?