Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alopecie. Co znamená odborný pojem Alopecie z kategorie Nemoce?

Co je to Alopecie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Alopecie?

Alopecie, odborně Alopecia areata, je druh autoimunitní poruchy. Ta je příčinou vypadávání vlasů. To je individuální, někdo má lysiny více místech hlavy, někdo přijde o všechny vlasy. Ztráta vlasů bývá jak trvalá, tak dočasná. Rozlišuje se alopecie totální, při které dochází ke kompletní ztrátě vlasů, alopecie univerzální, při které vypadají jak všechny vlasy, tak chlupy celého těla, a difúzní alopecie, při které řídnou vlasy na celé hlavě rovnoměrně. Důvodem je to, že imunitní systém identifikuje vlasové folikuly jako nepřátelské, a napadne je. Ty se zmenšují a nevyživují dostatečně vlasy, které pak vypadávají.
Příčinou tohoto onemocnění bývají genetické dispozice, změny hormonální hladiny, diabetes, endokrinní onemocnění nebo revmatoidní artritida. K tomu se přidávají chronické potíže, postižení i nevhodné prostředí, ve kterém člověk žije. Vývoj i výsledek léčení jsou individuální, Nemoc mže být celoživotní nebo se objeví pouze ojediněle. Někomu vlasy dokonce znovu narostou. Léčba neexistuje, pouze zmírňuje následky onemocnění.


Co je to Alopecie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alopecie. Co znamená odborný pojem Alopecie z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Alopecie? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Alopecie se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: formulace, pojem, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, přesný význam, wiki, lexikon, slovník, nemoce, význam, co znamená, Alopecie, co je to Alopecie?, terminus technicus, terminologie, význam slova, nemoce


Pojem Alopecie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alopecie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alopecie je neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení. Příčiny mohou být různé: dědičnost, nesprávné stravování, stres.
Typy alopecie:
♦ Alopecia areata – označuje vypadávání vlasů ve shlucích
♦ Alopecia universalis – úplná ztráta ochlupení
♦ Alopecia barbae – ztráta obličejového ochlupení, u mužů hlavně v oblasti brady
♦ Alopecia mucinosa
♦ Androgenní alopecie (též holohlavost) – mužská pleš, je nejběžnějším typem alopecie a je považována za dědičnou
♦ Trakční alopecie – důsledek fyzické námahy vlasů
♦ Anagenní effluvium – vypadávaní vlasů způsobené léky; po ukončení léčby vlasy opět narostou
♦ Jizvová alopecie – po vypadnutí vlasu zůstávají na pokožce jizvy

Pro více informací o heslu Alopecie zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alopecie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Alopecie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Alopecie na Youtube

Hledat pojem Alopecie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Alopecie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alopecie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alopecie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Alopecie? resp. co označuje slovo Alopecie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alopecie, odpověď na dotaz co je to Alopecie?. Víte např. kdo to je Dederon? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?