Co je to?
Definice výrazu, termínu Alopecie. Co znamená odborný pojem Alopecie z kategorie Nemoce?

Co je Alopecie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Alopecie

Alopecie, odborně Alopecia areata, je druh autoimunitní poruchy. Ta je příčinou vypadávání vlasů. To je individuální, někdo má lysiny více místech hlavy, někdo přijde o všechny vlasy. Ztráta vlasů bývá jak trvalá, tak dočasná. Rozlišuje se alopecie totální, při které dochází ke kompletní ztrátě vlasů, alopecie univerzální, při které vypadají jak všechny vlasy, tak chlupy celého těla, a difúzní alopecie, při které řídnou vlasy na celé hlavě rovnoměrně. Důvodem je to, že imunitní systém identifikuje vlasové folikuly jako nepřátelské, a napadne je. Ty se zmenšují a nevyživují dostatečně vlasy, které pak vypadávají.
Příčinou tohoto onemocnění bývají genetické dispozice, změny hormonální hladiny, diabetes, endokrinní onemocnění nebo revmatoidní artritida. K tomu se přidávají chronické potíže, postižení i nevhodné prostředí, ve kterém člověk žije. Vývoj i výsledek léčení jsou individuální, Nemoc mže být celoživotní nebo se objeví pouze ojediněle. Někomu vlasy dokonce znovu narostou. Léčba neexistuje, pouze zmírňuje následky onemocnění.


Co je to Alopecie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Alopecie. Co znamená odborný pojem Alopecie z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Alopecie? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Alopecie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, význam, heslo, slovník, popis, význam slova, definice pojmu, přesný význam, terminologie, formulace, odborné názvosloví, Alopecie, přesný výraz, odborný výraz, wiki, názvosloví, lexikon, co je to Alopecie?


Pojem Alopecie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Alopecie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alopecie je neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení. Příčiny mohou být různé: dědičnost, nesprávné stravování, stres.
Typy alopecie:
♦ Alopecia areata – označuje vypadávání vlasů ve shlucích
♦ Alopecia universalis – úplná ztráta ochlupení
♦ Alopecia barbae – ztráta obličejového ochlupení, u mužů hlavně v oblasti brady
♦ Alopecia mucinosa
♦ Androgenní alopecie (též holohlavost) – mužská pleš, je nejběžnějším typem alopecie a je považována za dědičnou
♦ Trakční alopecie – důsledek fyzické námahy vlasů
♦ Anagenní effluvium – vypadávaní vlasů způsobené léky; po ukončení léčby vlasy opět narostou
♦ Jizvová alopecie – po vypadnutí vlasu zůstávají na pokožce jizvy

Další informační zdroje o slovu Alopecie

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alopecie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Alopecie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Alopecie ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Alopecie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Alopecie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Alopecie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Alopecie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Alopecie? resp. co to je Alopecie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alopecie, odpověď na dotaz co je to Alopecie?. Víte např. kdo to je P.C. Roberts? Znáte a víte kdo je Petr Vančura? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Alopecie hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?