Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stříbrný gól. Co znamená pojem Stříbrný gól z kategorie Sport?

Co je to Stříbrný gól? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Stříbrný gól?

Stříbrný gól je pojem z fotbalu. Jde o název způsobu, kterým se určuje vítěz takového utkání, které v klasické herní době skončilo nerozhodným výsledkem. Oproti zlatému gólu je zde vstřícnější přístup k družstvům, která dostala gól v prodloužení.
Gólem zápas nekončí, ale nejdříve se dohrává prodloužení. Pokud však ani po druhém prodloužení není jasný vítěz, využívá se pokutových kopů. Stříbrný gól byl zaveden v roce 2002 a byl zrušen již po dvou letech po EURU 2004.


Co je to Stříbrný gól? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stříbrný gól. Co znamená pojem Stříbrný gól z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Stříbrný gól s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Stříbrný gól je v kategorii Sport

Klíčová slova: Sport, synonymum, odborné názvosloví, terminus technicus, heslo, význam slova, terminologie, wiki, přesný výraz, co to je, odborný výraz, význam pojmu, informace, význam, pojem, termín, Stříbrný gól, co je to Stříbrný gól?


Pojem Stříbrný gól je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stříbrný gól? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stříbrný gól je pravidlo uplatňované k určení vítěze ve fotbalových utkáních, která v normální hrací době (tedy po 90 minutách hry) skončila nerozhodně. Snahou stříbrného gólu byl – v porovnání se zlatým gólem – milostivější přístup k týmům, které v prodloužení inkasovaly gól.
Pravidlo bylo Evropskou fotbalovou asociací (UEFA) zavedeno v roce 2002 a jeho platnost byla zrušena po skončení Mistrovství Evropy 2004 (EURO 2004).

Pro další informace o termínu Stříbrný gól zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Stříbrný gól ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stříbrný gól ve Wikimedia Commons

Najít výraz Stříbrný gól ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stříbrný gól ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Stříbrný gól na Google.cz

Hledat videa s názvem Stříbrný gól na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Stříbrný gól například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Stříbrný gól? resp. jaká je definice slova Stříbrný gól? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stříbrný gól, odpověď na dotaz co je to Stříbrný gól?. Víte např. kdo to je Zbyněk Drda? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Sport. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.