Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stříbrný gól. Co znamená pojem Stříbrný gól z kategorie Sport?

Co je to Stříbrný gól? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stříbrný gól?

Stříbrný gól je pojem z fotbalu. Jde o název způsobu, kterým se určuje vítěz takového utkání, které v klasické herní době skončilo nerozhodným výsledkem. Oproti zlatému gólu je zde vstřícnější přístup k družstvům, která dostala gól v prodloužení.
Gólem zápas nekončí, ale nejdříve se dohrává prodloužení. Pokud však ani po druhém prodloužení není jasný vítěz, využívá se pokutových kopů. Stříbrný gól byl zaveden v roce 2002 a byl zrušen již po dvou letech po EURU 2004.


Co je to Stříbrný gól? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stříbrný gól. Co znamená pojem Stříbrný gól z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Stříbrný gól doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Stříbrný gól se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: popis, odborné názvosloví, formulace, lexikon, wiki, co znamená, slovo, co to je, Stříbrný gól, terminologie, Sport, význam, definice, slovník, význam pojmu, přesný význam, Sport, informace


Pojem Stříbrný gól je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stříbrný gól? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stříbrný gól je pravidlo uplatňované k určení vítěze ve fotbalových utkáních, která v normální hrací době (tedy po 90 minutách hry) skončila nerozhodně. Snahou stříbrného gólu byl – v porovnání se zlatým gólem – milostivější přístup k týmům, které v prodloužení inkasovaly gól.
Pravidlo bylo Evropskou fotbalovou asociací (UEFA) zavedeno v roce 2002 a jeho platnost byla zrušena po skončení Mistrovství Evropy 2004 (EURO 2004).

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stříbrný gól ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Stříbrný gól na Youtube

Zkusit najít pojem Stříbrný gól ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Stříbrný gól ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Stříbrný gól ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Stříbrný gól ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Stříbrný gól například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Stříbrný gól? resp. jaký je význam slova Stříbrný gól? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stříbrný gól, odpověď na dotaz co je to Stříbrný gól?. Víte např. kdo to je Tlustoprd? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Stříbrný gól v jiné sekci než Sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.