Co je to?
Definice výrazu, termínu Root. Co znamená odborný pojem Root z kategorie Počítače?

Co je to Root? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Root

Root, nebo-li rootnutí telefonu je nástroj umožňující majiteli mobilního telefonu se systémem Android získat veškerá práva k ovládání svého telefonu. Žádná funkce pak nebude pro uživatele telefonu zablokovaná. Dají se udělit i práva na užívání funkcí, které předtím systém Android nepovolil. Po rootu není omezen pohyb v telefonu, jsou k dispozici funkce speciálních aplikací apod.


Co je to Root? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Root. Co znamená odborný pojem Root z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Root sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Root patří do sekce Počítače

Klíčová slova: přesný význam, co to je, přesný výraz, co znamená, odborné názvosloví, Počítače, definice, formulace, terminus technicus, slovník, informace, význam, názvosloví, termín, definice pojmu, význam pojmu, wiki, heslo


Pojem Root je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Root?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rootování Androidu je proces, který umožňuje uživatelům chytrých telefonů, tabletů a dalších zařízení s operačním systémem Android přepnutí do tzv. privilegovaného režimu (z linuxu odkud OS Android vychází je vžit název „root access“).
Rootování se provádí s cílem překonat omezení výrobců mobilních zařízení s OS Android. Díky tomu je možné měnit nebo nahradit systémové aplikace a nastavení, spustit specializované aplikace, které vyžadují oprávnění správce, nebo provádět další operace, které jsou pro běžného uživatele nedostupné. Rooting také usnadňuje úpravu nebo úplnou náhradu stávajícího OS – většinou za novější verzi.

Zkuste zjistit více informací o slovu Root v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Root ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Root ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Root ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Root ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Root ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Root na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Root například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Root? resp. co je to Root? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Root, odpověď na dotaz co je to Root?. Víte např. kdo to je Zběh? Znáte a víte kdo je Nemesis? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Root hledat i v jiných kategoriích (než Počítače) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.