Co je to?
Výraz, termín, definice slova Root. Co znamená odborný pojem Root z kategorie Počítače?

Co je to Root? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Root

Root, nebo-li rootnutí telefonu je nástroj umožňující majiteli mobilního telefonu se systémem Android získat veškerá práva k ovládání svého telefonu. Žádná funkce pak nebude pro uživatele telefonu zablokovaná. Dají se udělit i práva na užívání funkcí, které předtím systém Android nepovolil. Po rootu není omezen pohyb v telefonu, jsou k dispozici funkce speciálních aplikací apod.


Co je to Root? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Root. Co znamená odborný pojem Root z kategorie Počítače?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Root je v sekci počítače

Klíčová slova: wiki, lexikon, definice pojmu, vysvětlení, heslo, pojem, popis, slovník, význam pojmu, co to je, Root, terminologie, formulace, přesný výraz, termín, co znamená, terminus technicus, odborný výraz


Pojem Root je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Root dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rootování Androidu je proces, který umožňuje uživatelům chytrých telefonů, tabletů a dalších zařízení s operačním systémem Android přepnutí do tzv. privilegovaného režimu (z linuxu odkud OS Android vychází je vžit název „root access“).
Rootování se provádí s cílem překonat omezení výrobců mobilních zařízení s OS Android. Díky tomu je možné měnit nebo nahradit systémové aplikace a nastavení, spustit specializované aplikace, které vyžadují oprávnění správce, nebo provádět další operace, které jsou pro běžného uživatele nedostupné. Rooting také usnadňuje úpravu nebo úplnou náhradu stávajícího OS – většinou za novější verzi.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Root na Youtube

Zkusit najít heslo Root na Google.cz

Hledat termín Root ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Root ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Root ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Root ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Root například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Root? resp. jaký je význam pojmu Root? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Root, odpověď na dotaz co je to Root?. Víte např. kdo to je Rudolf Battěk? Znáte a víte kdo je Múza? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než počítače. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.