Co je to?
Definice odborného termínu, slova Root. Co znamená pojem Root z kategorie Počítače?

Co je Root?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Root?

Root, nebo-li rootnutí telefonu je nástroj umožňující majiteli mobilního telefonu se systémem Android získat veškerá práva k ovládání svého telefonu. Žádná funkce pak nebude pro uživatele telefonu zablokovaná. Dají se udělit i práva na užívání funkcí, které předtím systém Android nepovolil. Po rootu není omezen pohyb v telefonu, jsou k dispozici funkce speciálních aplikací apod.


Co je to Root? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Root. Co znamená pojem Root z kategorie Počítače?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Root? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Root patří do sekce počítače

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, počítače, vysvětlení, význam slova, popis, termín, synonymum, co je to Root?, terminologie, terminus technicus, co znamená, lexikon, Root, význam, definice, názvosloví, přesný výraz


Pojem Root je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Root píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rootování Androidu je proces, který umožňuje uživatelům chytrých telefonů, tabletů a dalších zařízení s operačním systémem Android přepnutí do tzv. privilegovaného režimu (z linuxu odkud OS Android vychází je vžit název „root access“).
Rootování se provádí s cílem překonat omezení výrobců mobilních zařízení s OS Android. Díky tomu je možné měnit nebo nahradit systémové aplikace a nastavení, spustit specializované aplikace, které vyžadují oprávnění správce, nebo provádět další operace, které jsou pro běžného uživatele nedostupné. Rooting také usnadňuje úpravu nebo úplnou náhradu stávajícího OS – většinou za novější verzi.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Root ve Wikimedia Commons

Najít výraz Root ve Wikislovníku

Hledat výraz Root ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Root ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Root ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Root ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Root například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Root? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Root? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Root, odpověď na dotaz co je to Root?. Víte např. kdo to je Eva Green? Znáte a víte kdo je Múza? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, Stolní počítač, root, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.