Co je to?
Výraz, termín, definice slova Závitník. Co znamená odborný pojem Závitník z kategorie Nástroje?

Co je to Závitník? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Závitník

Závitník je pojem používaný k označení nástroje, který má tvar šroubu. Na něm jsou břity, které byly vytvořeny jednou až osmi drážkami. Slouží k řezání vnitřních závitů ve válcovém otvoru. Řezání může být jak ruční, tak strojní. Závitník se musí upevnit do některého z druhů vratidel. Zde se lehce upne a může působit dostatečnou silou.
V průmyslové výrobě se používá pouze jeden závitník, při ručním tvoření závitu bývají obvykle potřeba závitníky tři. Materiálem pro výrobu bývá ocel nebo slinutý karbid. Při řezání závitu je nutno použít také mazivo nebo stlačený vzduch – záleží na materiálu. Prodávají se většinou v sadách.


Co je to Závitník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Závitník. Co znamená odborný pojem Závitník z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Závitník můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Závitník je v kategorii nástroje

Klíčová slova: lexikon, terminologie, přesný význam, co znamená, terminus technicus, co je to Závitník?, co to je, význam slova, formulace, odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení, informace, význam, termín, synonymum, definice, význam pojmu


Pojem Závitník je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Závitník? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Závitník je nástroj sloužící k ručnímu i strojnímu řezání vnitřních závitů ve válcovém otvoru. Pro řezání vnějších závitů se používá závitové očko nebo závitnice. Oba nástroje se při ručním řezání upevňují do vratidel různé konstrukce, jež umožňují jejich snadné upnutí a působení dostatečné síly.

Další zdroje informací

Hledat heslo Závitník na Google.cz

Hledat videa s názvem Závitník na Youtube

Hledat pojem Závitník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Závitník ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Závitník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Závitník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Závitník například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte jaká je definice termínu Závitník? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Závitník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Závitník, odpověď na dotaz co je to Závitník?. Víte např. kdo to je Andrew Stroehlein? Znáte a víte kdo je Šíita? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Závitník hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.