Co je to?
Definice výrazu Závitník. Co znamená odborný pojem Závitník z kategorie Nástroje?

Co je Závitník?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Závitník?

Závitník je pojem používaný k označení nástroje, který má tvar šroubu. Na něm jsou břity, které byly vytvořeny jednou až osmi drážkami. Slouží k řezání vnitřních závitů ve válcovém otvoru. Řezání může být jak ruční, tak strojní. Závitník se musí upevnit do některého z druhů vratidel. Zde se lehce upne a může působit dostatečnou silou.
V průmyslové výrobě se používá pouze jeden závitník, při ručním tvoření závitu bývají obvykle potřeba závitníky tři. Materiálem pro výrobu bývá ocel nebo slinutý karbid. Při řezání závitu je nutno použít také mazivo nebo stlačený vzduch – záleží na materiálu. Prodávají se většinou v sadách.


Co je to Závitník? Význam slova, termín, Definice výrazu Závitník. Co znamená odborný pojem Závitník z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Závitník je v sekci nástroje

Klíčová slova: lexikon, terminologie, co znamená, formulace, nástroje, význam slova, nástroje, terminus technicus, názvosloví, co to je, slovo, informace, přesný význam, přesný výraz, definice pojmu, synonymum, definice, vysvětlení


Pojem Závitník je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Závitník? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Závitník je nástroj sloužící k ručnímu i strojnímu řezání vnitřních závitů ve válcovém otvoru. Pro řezání vnějších závitů se používá závitové očko nebo závitnice. Oba nástroje se při ručním řezání upevňují do vratidel různé konstrukce, jež umožňují jejich snadné upnutí a působení dostatečné síly.

Další informační zdroje o slovu Závitník

Zkusit najít Závitník ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Závitník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Závitník na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Závitník ve Wikimedia Commons

Najít slovo Závitník ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Závitník na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Závitník například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte co je to Závitník? resp. co označuje slovo Závitník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Závitník, odpověď na dotaz co je to Závitník?. Víte např. kdo to je Dana Bartůňková? Znáte a víte kdo je Josef Vojtek? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.