Co je to?
Odborný výraz, definice slova Závitník. Co znamená pojem Závitník z kategorie Nástroje?

Co je to Závitník? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Závitník?

Závitník je pojem používaný k označení nástroje, který má tvar šroubu. Na něm jsou břity, které byly vytvořeny jednou až osmi drážkami. Slouží k řezání vnitřních závitů ve válcovém otvoru. Řezání může být jak ruční, tak strojní. Závitník se musí upevnit do některého z druhů vratidel. Zde se lehce upne a může působit dostatečnou silou.
V průmyslové výrobě se používá pouze jeden závitník, při ručním tvoření závitu bývají obvykle potřeba závitníky tři. Materiálem pro výrobu bývá ocel nebo slinutý karbid. Při řezání závitu je nutno použít také mazivo nebo stlačený vzduch – záleží na materiálu. Prodávají se většinou v sadách.


Co je to Závitník? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Závitník. Co znamená pojem Závitník z kategorie Nástroje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Závitník s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Závitník patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: formulace, názvosloví, popis, terminus technicus, co to je, význam, Nástroje, přesný význam, terminologie, synonymum, co je to Závitník?, pojem, odborný výraz, vysvětlení, lexikon, slovník, význam slova, slovo


Pojem Závitník je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Závitník? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Závitník je nástroj sloužící k ručnímu i strojnímu řezání vnitřních závitů ve válcovém otvoru. Pro řezání vnějších závitů se používá závitové očko nebo závitnice. Oba nástroje se při ručním řezání upevňují do vratidel různé konstrukce, jež umožňují jejich snadné upnutí a působení dostatečné síly.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Závitník ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Závitník na Google.cz

Najít termín Závitník ve Wikislovníku

Hledat termín Závitník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Závitník ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Závitník ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Závitník například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Závitník? resp. jaký je přesný význam slova Závitník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Závitník, odpověď na dotaz co je to Závitník?. Víte např. kdo to je Miki Volek? Znáte a víte kdo je Natálie Grossová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.