Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hustota. Co znamená odborný pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Co je to Hustota? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hustota

Hustota je fyzikální veličina s označením ró a základní jednotkou kilogram na metr krychlový. Vyjadřuje hmotnost jednotkového objemu látky. Hustota se také označovala názvy měrná hmotnost nebo objemová hmotnost.
Nejedná se pouze o fyzikální pojem, označení se využívá i v dalších oborech. Hustotu látky, ze které je vytvořeno dané těleso, lze vypočítat tak, že se hmotnost tělesa vydělí jeho objemem.


Co je to Hustota? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hustota. Co znamená odborný pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Hustota patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: termín, fyzika, definice pojmu, informace, pojem, terminus technicus, slovník, názvosloví, odborné názvosloví, význam, odborný výraz, terminologie, Hustota, co to je, synonymum, heslo, co je to Hustota?, lexikon


Pojem Hustota je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hustota? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Hustota představuje hodnotu dané veličiny vztažené k jednotkovému objemu (bývá také označována jako objemová hustota), jednotkovému obsahu plochy (pak se hovoří o plošné hustotě) nebo jednotkové délce (pak se hovoří o lineární hustotě).
Používá se nejen ve fyzice (např. hustota hmotnosti, objemová hustota částic, hustota elektrického náboje apod.), ale také v jiných oborech vědy (viz např. hustota pravděpodobnosti, hustota zalidnění, optická hustota).
Je-li uveden pojem hustota bez dalšího upřesnění, je tím téměř vždy myšlena hmotnost jednotkového objemu.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Hustota ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Hustota ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Hustota ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Hustota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Hustota ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hustota na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hustota například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Hustota? resp. co je to Hustota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustota, odpověď na dotaz co je to Hustota?. Víte např. kdo to je Stomik? Znáte a víte kdo je IT analytik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.