Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hustota. Co znamená pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Co je to Hustota? Význam slova

Co znamená termín Hustota? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hustota je fyzikální veličina s označením ró a základní jednotkou kilogram na metr krychlový. Vyjadřuje hmotnost jednotkového objemu látky. Hustota se také označovala názvy měrná hmotnost nebo objemová hmotnost.
Nejedná se pouze o fyzikální pojem, označení se využívá i v dalších oborech. Hustotu látky, ze které je vytvořeno dané těleso, lze vypočítat tak, že se hmotnost tělesa vydělí jeho objemem.


Co je to Hustota? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hustota. Co znamená pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Hustota) můžete sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Hustota patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: co je to Hustota?, fyzika, wiki, co znamená, slovo, odborné názvosloví, formulace, pojem, terminologie, informace, Hustota, odborný výraz, heslo, definice, termín, lexikon, vysvětlení, význam


Pojem Hustota je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hustota? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Hustota představuje hodnotu dané veličiny vztažené k jednotkovému objemu (bývá také označována jako objemová hustota), jednotkovému obsahu plochy (pak se hovoří o plošné hustotě) nebo jednotkové délce (pak se hovoří o lineární hustotě).
Používá se nejen ve fyzice (např. hustota hmotnosti, objemová hustota částic, hustota elektrického náboje apod.), ale také v jiných oborech vědy (viz např. hustota pravděpodobnosti, hustota zalidnění, optická hustota).
Je-li uveden pojem hustota bez dalšího upřesnění, je tím téměř vždy myšlena hmotnost jednotkového objemu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hustota ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Hustota na Google.cz

Zkusit najít Hustota ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Hustota ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hustota na Youtube

Vyhledat pojem Hustota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hustota například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Hustota? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hustota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustota, odpověď na dotaz co je to Hustota?. Víte např. kdo to je Kleptoman? Znáte a víte kdo je Adam Junek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je fyzika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.