Co je to?
Definice výrazu Hustota. Co znamená odborný pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Co je Hustota? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hustota

Hustota je fyzikální veličina s označením ró a základní jednotkou kilogram na metr krychlový. Vyjadřuje hmotnost jednotkového objemu látky. Hustota se také označovala názvy měrná hmotnost nebo objemová hmotnost.
Nejedná se pouze o fyzikální pojem, označení se využívá i v dalších oborech. Hustotu látky, ze které je vytvořeno dané těleso, lze vypočítat tak, že se hmotnost tělesa vydělí jeho objemem.


Co je to Hustota? Význam slova, termín, Definice výrazu Hustota. Co znamená odborný pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hustota můžete samozřejmě sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Hustota je v sekci fyzika

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, lexikon, význam slova, terminus technicus, přesný výraz, informace, formulace, slovo, vysvětlení, definice, co znamená, pojem, fyzika, wiki, co je to Hustota?, fyzika, slovník


Pojem Hustota je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hustota? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hustota představuje hodnotu dané veličiny vztažené k jednotkovému objemu (bývá také označována jako objemová hustota), jednotkovému obsahu plochy (pak se hovoří o plošné hustotě) nebo jednotkové délce (pak se hovoří o lineární hustotě).
Používá se nejen ve fyzice (např. hustota hmotnosti, objemová hustota částic, hustota elektrického náboje apod.), ale také v jiných oborech vědy (viz např. hustota pravděpodobnosti, hustota zalidnění, optická hustota).
Je-li uveden pojem hustota bez dalšího upřesnění, je tím téměř vždy myšlena hmotnost jednotkového objemu.

Pro více informací o heslu Hustota zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Hustota ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Hustota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Hustota na Google obrázcích

Vyhledat termín Hustota ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hustota ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Hustota ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hustota například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hustota? resp. jaký je přesný význam slova Hustota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustota, odpověď na dotaz co je to Hustota?. Víte např. kdo to je Tomáš Plekanec? Znáte a víte kdo je Mikuláš Minář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.