Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hustota. Co znamená odborný pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Co je to Hustota? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Hustota

Hustota je fyzikální veličina s označením ró a základní jednotkou kilogram na metr krychlový. Vyjadřuje hmotnost jednotkového objemu látky. Hustota se také označovala názvy měrná hmotnost nebo objemová hmotnost.
Nejedná se pouze o fyzikální pojem, označení se využívá i v dalších oborech. Hustotu látky, ze které je vytvořeno dané těleso, lze vypočítat tak, že se hmotnost tělesa vydělí jeho objemem.


Co je to Hustota? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hustota. Co znamená odborný pojem Hustota z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Hustota je v kategorii fyzika

Klíčová slova: Hustota, terminus technicus, slovník, pojem, informace, co to je, přesný význam, lexikon, terminologie, heslo, wiki, slovo, názvosloví, fyzika, definice pojmu, termín, definice, odborný výraz


Pojem Hustota je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hustota?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hustota představuje hodnotu dané veličiny vztažené k jednotkovému objemu (bývá také označována jako objemová hustota), jednotkovému obsahu plochy (pak se hovoří o plošné hustotě) nebo jednotkové délce (pak se hovoří o lineární hustotě).
Používá se nejen ve fyzice (např. hustota hmotnosti, objemová hustota částic, hustota elektrického náboje apod.), ale také v jiných oborech vědy (viz např. hustota pravděpodobnosti, hustota zalidnění, optická hustota).
Je-li uveden pojem hustota bez dalšího upřesnění, je tím téměř vždy myšlena hmotnost jednotkového objemu.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Hustota ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Hustota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hustota ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Hustota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Hustota ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Hustota na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hustota například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Hustota? resp. co znamená výraz Hustota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustota, odpověď na dotaz co je to Hustota?. Víte např. kdo to je Skvoter? Znáte a víte kdo je Otec národa? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.