Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lyceum. Co znamená pojem Lyceum z kategorie Školství?

Co je to Lyceum? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lyceum

Lyceum je název pro jeden z typů středoškolského vzdělání zakončeného maturitou. Pochází z antické školy Lykeion, založené Aristotelem. Studium je čtyřleté, ale i když se jedná a úplné stření odborné vzdělání, nemají jeho absolventi odbornou kvalifikaci. Předpokládá se, že budou pokračovat ve studiu na vysoké škole.
Lyceum má více všeobecně zaměřených předmětů než klasické odborné studium. Zcela běžně se s tímto typem studia lze setkat ve Francii.


Co je to Lyceum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lyceum. Co znamená pojem Lyceum z kategorie Školství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Lyceum doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lyceum se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, význam, co to je, heslo, názvosloví, co znamená, definice, odborný výraz, vysvětlení, slovník, Školství, Školství, co je to Lyceum?, terminus technicus, význam pojmu, lexikon, přesný význam


Pojem Lyceum je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Lyceum ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lyceum ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lyceum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Lyceum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Lyceum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Lyceum na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyceum například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lyceum? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lyceum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyceum, odpověď na dotaz co je to Lyceum?. Víte např. kdo to je Meteorolog? Znáte a víte kdo je Šárka Fialová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Lyceum hledat i v jiných kategoriích (než Školství) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.