Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lyceum. Co znamená pojem Lyceum z kategorie Školství?

Co je to Lyceum? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lyceum

Lyceum je název pro jeden z typů středoškolského vzdělání zakončeného maturitou. Pochází z antické školy Lykeion, založené Aristotelem. Studium je čtyřleté, ale i když se jedná a úplné stření odborné vzdělání, nemají jeho absolventi odbornou kvalifikaci. Předpokládá se, že budou pokračovat ve studiu na vysoké škole.
Lyceum má více všeobecně zaměřených předmětů než klasické odborné studium. Zcela běžně se s tímto typem studia lze setkat ve Francii.


Co je to Lyceum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lyceum. Co znamená pojem Lyceum z kategorie Školství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Lyceum můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lyceum je v kategorii Školství

Klíčová slova: odborné názvosloví, formulace, informace, přesný význam, co to je, Školství, pojem, heslo, slovo, přesný výraz, terminologie, definice, význam pojmu, slovník, vysvětlení, popis, názvosloví, odborný výraz


Pojem Lyceum je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat heslo Lyceum ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Lyceum na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lyceum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Lyceum ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lyceum ve Wikimedia Commons

Najít slovo Lyceum ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyceum například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Lyceum? resp. jaká je definice slova Lyceum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyceum, odpověď na dotaz co je to Lyceum?. Víte např. kdo to je Heretik? Znáte a víte kdo je Šárka Fialová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.