Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lyceum. Co znamená odborný pojem Lyceum z kategorie Školství?

Co je to Lyceum? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lyceum

Lyceum je název pro jeden z typů středoškolského vzdělání zakončeného maturitou. Pochází z antické školy Lykeion, založené Aristotelem. Studium je čtyřleté, ale i když se jedná a úplné stření odborné vzdělání, nemají jeho absolventi odbornou kvalifikaci. Předpokládá se, že budou pokračovat ve studiu na vysoké škole.
Lyceum má více všeobecně zaměřených předmětů než klasické odborné studium. Zcela běžně se s tímto typem studia lze setkat ve Francii.


Co je to Lyceum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lyceum. Co znamená odborný pojem Lyceum z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lyceum s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Lyceum je v kategorii Školství

Klíčová slova: Školství, definice pojmu, přesný výraz, co to je, přesný význam, význam slova, termín, význam pojmu, formulace, pojem, lexikon, co znamená, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, popis, slovník, heslo


Pojem Lyceum je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lyceum? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lyceum je čtyřletý středoškolský obor ukončený maturitní zkouškou. Absolventi získávají úplné střední odborné vzdělání s maturitou, na rozdíl od absolventů jiných středních odborných škol a středních odborných učilišť nezískávají kvalifikaci pro výkon povolání – většina absolventů pokračuje ve vysokoškolském studiu. Lyceální studium je koncipováno jako obecně odborné s výrazně vyšším podílem všeobecného vzdělávání než na středních obdobných školách, avšak s nižším než na gymnáziích. V zemích Evropské unie je nejvíce rozšířeno ve Francii, kde lycée navazuje na nižší stupeň střední školy nazývané collège. Obecně je tak jako lyceum dnes nazývána výběrová střední škola v některých státech.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Lyceum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Lyceum ve vyhledávači Yandex

Najít termín Lyceum ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Lyceum na Youtube

Najít heslo Lyceum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Lyceum ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lyceum například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Lyceum? resp. co označuje slovo Lyceum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lyceum, odpověď na dotaz co je to Lyceum?. Víte např. kdo to je Homosexuál? Znáte a víte kdo je Nekrofil? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.