Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krtkův dort. Co znamená odborný pojem Krtkův dort z kategorie Jídlo?

Co je to Krtkův dort? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Krtkův dort?

Krtkův dort je dort, který pochází z Německa. Jde o populární narozeninový dort. Připravuje se z čokoládového těsta. Upečený korpus se vydlabe a naplní šlehačkovým krémem a banány. Ze zbytků korpusu se nadrolí drobky, kterými se dort posype. Vytvoří se tak tvar i vzhled krtiny. Korpus se připravuje z mouky, cukru, kypřícího prášku vajec, oleje a čokoládového pudingu v prášku. Do krému patří šlehačka připravená se želatinovým ztužovačem, sekaná hořká čokoláda, cukr a tvaroh. Krém zakryje banány, které se krájí na kolečka.
Pokud se vám nechce vyrábět vlastní dort, je možno využít polotovaru – připravených směsí. Existují i jiné varianty – jahodové nebo světlé provedení.


Co je to Krtkův dort? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krtkův dort. Co znamená odborný pojem Krtkův dort z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Krtkův dort můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Krtkův dort je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: popis, přesný význam, wiki, názvosloví, slovník, význam, definice, Krtkův dort, význam slova, formulace, synonymum, lexikon, pojem, informace, heslo, termín, terminologie, co to je


Pojem Krtkův dort je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Krtkův dort píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krtkův dort (německy Maulwurfkuchen) je dort původem z Německa, který se nejčastěji podává jako narozeninový dort. Tento dort má čokoládový korpus, který je plněný krémem ze šlehačky a banánů a je posypán rozdrcenými kousky korpusu, a proto vypadá jako krtina a odtud se odvíjí jeho název.

Krtkův dort

Rozřízlý krtkův dort. Autor: Bedinek, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Rozřízlý krtkův dort. Autor: Bedinek, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Krtkův dort ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Krtkův dort na Youtube

Zkusit najít pojem Krtkův dort ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Krtkův dort ve Wikizdrojích

Najít termín Krtkův dort ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Krtkův dort na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krtkův dort například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Krtkův dort? resp. co znamená výraz Krtkův dort? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krtkův dort, odpověď na dotaz co je to Krtkův dort?. Víte např. kdo to je Sudička? Znáte a víte kdo je Učitel národů? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.