Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krtkův dort. Co znamená odborný pojem Krtkův dort z kategorie Jídlo?

Co je to Krtkův dort? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Krtkův dort?

Krtkův dort je dort, který pochází z Německa. Jde o populární narozeninový dort. Připravuje se z čokoládového těsta. Upečený korpus se vydlabe a naplní šlehačkovým krémem a banány. Ze zbytků korpusu se nadrolí drobky, kterými se dort posype. Vytvoří se tak tvar i vzhled krtiny. Korpus se připravuje z mouky, cukru, kypřícího prášku vajec, oleje a čokoládového pudingu v prášku. Do krému patří šlehačka připravená se želatinovým ztužovačem, sekaná hořká čokoláda, cukr a tvaroh. Krém zakryje banány, které se krájí na kolečka.
Pokud se vám nechce vyrábět vlastní dort, je možno využít polotovaru – připravených směsí. Existují i jiné varianty – jahodové nebo světlé provedení.


Co je to Krtkův dort? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krtkův dort. Co znamená odborný pojem Krtkův dort z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krtkův dort se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: popis, odborný výraz, význam pojmu, vysvětlení, co to je, co znamená, formulace, co je to Krtkův dort?, informace, Jídlo, lexikon, slovo, význam, význam slova, definice, Krtkův dort, definice pojmu, terminologie


Pojem Krtkův dort je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Krtkův dort dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Krtkův dort (německy Maulwurfkuchen) je dort původem z Německa, který se nejčastěji podává jako narozeninový dort. Tento dort má čokoládový korpus, který je plněný krémem ze šlehačky a banánů a je posypán rozdrcenými kousky korpusu, a proto vypadá jako krtina a odtud se odvíjí jeho název.

Krtkův dort

Rozřízlý krtkův dort. Autor: Bedinek, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Rozřízlý krtkův dort. Autor: Bedinek, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Pro další informace o termínu Krtkův dort zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Krtkův dort ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Krtkův dort ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Krtkův dort ve Wikizdrojích

Najít slovo Krtkův dort ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Krtkův dort ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Krtkův dort ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Krtkův dort například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Krtkův dort? resp. co se skrývá pod slovem Krtkův dort? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krtkův dort, odpověď na dotaz co je to Krtkův dort?. Víte např. kdo to je Jirchář? Znáte a víte kdo je Josef Klíma? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.