Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krtkův dort. Co znamená odborný pojem Krtkův dort z kategorie Jídlo?

Co je to Krtkův dort? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Krtkův dort?

Krtkův dort je dort, který pochází z Německa. Jde o populární narozeninový dort. Připravuje se z čokoládového těsta. Upečený korpus se vydlabe a naplní šlehačkovým krémem a banány. Ze zbytků korpusu se nadrolí drobky, kterými se dort posype. Vytvoří se tak tvar i vzhled krtiny. Korpus se připravuje z mouky, cukru, kypřícího prášku vajec, oleje a čokoládového pudingu v prášku. Do krému patří šlehačka připravená se želatinovým ztužovačem, sekaná hořká čokoláda, cukr a tvaroh. Krém zakryje banány, které se krájí na kolečka.
Pokud se vám nechce vyrábět vlastní dort, je možno využít polotovaru – připravených směsí. Existují i jiné varianty – jahodové nebo světlé provedení.


Co je to Krtkův dort? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krtkův dort. Co znamená odborný pojem Krtkův dort z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Krtkův dort? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Krtkův dort je v kategorii jídlo

Klíčová slova: formulace, informace, heslo, co to je, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný význam, co znamená, význam, terminus technicus, Krtkův dort, definice, popis, pojem, jídlo, slovo, definice pojmu, názvosloví


Pojem Krtkův dort je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Krtkův dort?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Krtkův dort (německy Maulwurfkuchen) je dort původem z Německa, který se nejčastěji podává jako narozeninový dort. Tento dort má čokoládový korpus, který je plněný krémem ze šlehačky a banánů a je posypán rozdrcenými kousky korpusu, a proto vypadá jako krtina a odtud se odvíjí jeho název.

Krtkův dort

Rozřízlý krtkův dort. Autor: Bedinek, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Rozřízlý krtkův dort. Autor: Bedinek, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Jiné informační zdroje o pojmu Krtkův dort

Vyhledat heslo Krtkův dort ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Krtkův dort ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Krtkův dort ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krtkův dort ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Krtkův dort ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krtkův dort ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Krtkův dort například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Krtkův dort? resp. co se přesně ukrývá za slovem Krtkův dort? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krtkův dort, odpověď na dotaz co je to Krtkův dort?. Víte např. kdo to je Romanista? Znáte a víte kdo je Gérard Philipe? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.