Co je to?
Výraz, termín, definice slova Krtkův dort. Co znamená odborný pojem Krtkův dort z kategorie Jídlo?

Co je to Krtkův dort? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Krtkův dort?

Krtkův dort je dort, který pochází z Německa. Jde o populární narozeninový dort. Připravuje se z čokoládového těsta. Upečený korpus se vydlabe a naplní šlehačkovým krémem a banány. Ze zbytků korpusu se nadrolí drobky, kterými se dort posype. Vytvoří se tak tvar i vzhled krtiny. Korpus se připravuje z mouky, cukru, kypřícího prášku vajec, oleje a čokoládového pudingu v prášku. Do krému patří šlehačka připravená se želatinovým ztužovačem, sekaná hořká čokoláda, cukr a tvaroh. Krém zakryje banány, které se krájí na kolečka.
Pokud se vám nechce vyrábět vlastní dort, je možno využít polotovaru – připravených směsí. Existují i jiné varianty – jahodové nebo světlé provedení.


Co je to Krtkův dort? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Krtkův dort. Co znamená odborný pojem Krtkův dort z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Krtkův dort patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: termín, terminologie, pojem, význam pojmu, odborný výraz, slovník, definice, co je to Krtkův dort?, informace, heslo, odborné názvosloví, formulace, co znamená, wiki, význam, slovo, Jídlo, terminus technicus


Pojem Krtkův dort je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Krtkův dort?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Krtkův dort (německy Maulwurfkuchen) je dort původem z Německa, který se nejčastěji podává jako narozeninový dort. Tento dort má čokoládový korpus, který je plněný krémem ze šlehačky a banánů a je posypán rozdrcenými kousky korpusu, a proto vypadá jako krtina a odtud se odvíjí jeho název.

Krtkův dort

Rozřízlý krtkův dort. Autor: Bedinek, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Rozřízlý krtkův dort. Autor: Bedinek, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Krtkův dort na Youtube

Vyhledat slovo Krtkův dort ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Krtkův dort ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Krtkův dort ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Krtkův dort ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krtkův dort ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Krtkův dort například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Krtkův dort? resp. jaký je význam pojmu Krtkův dort? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krtkův dort, odpověď na dotaz co je to Krtkův dort?. Víte např. kdo to je Olašský Rom? Znáte a víte kdo je Učitel národů? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.