Co je to?
Odborný výraz, definice slova Krtkův dort. Co znamená pojem Krtkův dort z kategorie Jídlo?

Co je Krtkův dort?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Krtkův dort

Krtkův dort je dort, který pochází z Německa. Jde o populární narozeninový dort. Připravuje se z čokoládového těsta. Upečený korpus se vydlabe a naplní šlehačkovým krémem a banány. Ze zbytků korpusu se nadrolí drobky, kterými se dort posype. Vytvoří se tak tvar i vzhled krtiny. Korpus se připravuje z mouky, cukru, kypřícího prášku vajec, oleje a čokoládového pudingu v prášku. Do krému patří šlehačka připravená se želatinovým ztužovačem, sekaná hořká čokoláda, cukr a tvaroh. Krém zakryje banány, které se krájí na kolečka.
Pokud se vám nechce vyrábět vlastní dort, je možno využít polotovaru – připravených směsí. Existují i jiné varianty – jahodové nebo světlé provedení.


Co je to Krtkův dort? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Krtkův dort. Co znamená pojem Krtkův dort z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Krtkův dort s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Krtkův dort se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, wiki, formulace, význam, synonymum, definice, vysvětlení, terminus technicus, co je to Krtkův dort?, definice pojmu, termín, pojem, terminologie, slovo, informace, slovník, lexikon


Pojem Krtkův dort je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Krtkův dort můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krtkův dort (německy Maulwurfkuchen) je dort původem z Německa, který se nejčastěji podává jako narozeninový dort. Tento dort má čokoládový korpus, který je plněný krémem ze šlehačky a banánů a je posypán rozdrcenými kousky korpusu, a proto vypadá jako krtina a odtud se odvíjí jeho název.

Krtkův dort

Rozřízlý krtkův dort. Autor: Bedinek, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA
Rozřízlý krtkův dort. Autor: Bedinek, zdroj: Wikimedia commons, licence: CC BY-SA


Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krtkův dort ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Krtkův dort na Youtube

Hledat frázi Krtkův dort na Google.cz

Vyhledat pojem Krtkův dort ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Krtkův dort ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Krtkův dort ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krtkův dort například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teďka už zajisté víte jaký je přesný význam slova Krtkův dort? resp. co vlastně znamená slovo Krtkův dort? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krtkův dort, odpověď na dotaz co je to Krtkův dort?. Víte např. kdo to je Frajer? Znáte a víte kdo je Edmund Kampián? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Krtkův dort i v jiné kategorii než je sekce jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.