Co je to?
Definice výrazu Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Co je Borelióza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Borelióza?

Borelióza je druh infekční nemoci. Její příčinou je větší množství bakterií, nazývaných borelie. Rychlá léčba je možná pouze na počátku onemocnění, později je náročná a zdlouhavá. Důležité je současně posilovat i imunitní systém. Příčinou boreliózy je nákaza při kousnutí klíštětem. Na místě přisátí se objeví zarudnutí, které se rozšiřuje, zatímco střed bledne.
V této fázi je ještě úspěšná léčba antibiotiky. Pokud nedojde k léčení, nemoc se neprojevuje, až se rozšíří a více orgánů a je pak těžko diagnostikovatelná.


Co je to Borelióza? Význam slova, termín, Definice výrazu Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Borelióza můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Borelióza je v sekci nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, nemoce, význam slova, terminus technicus, slovník, co to je, přesný význam, formulace, význam pojmu, popis, informace, definice pojmu, terminologie, co je to Borelióza?, názvosloví, termín, přesný výraz, synonymum


Pojem Borelióza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Borelióza? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lymská borelióza (též lymeská borelióza) je infekční onemocnění způsobené přinejmenším třemi druhy gramnegativní bakterie rodu Borrelia. Borrelia burgdorferi je hlavním původcem nemoci v Severní Americe, zatímco druhy Borrelia afzelii a Borrelia garinii jsou původcem většiny případů lymské borelióze v Evropě. Pojmenována je podle městečka Old Lyme ve státě Connecticut ve Spojených státech, kde bylo v roce 1975 poprvé popsáno několik případů této nemoci. Ačkoli si Allen Steere již v roce 1978 uvědomoval, že lymskou boreliózu přenášejí klíšťata, až do roku 1981 nebyl znám její původce, bakterii B. burgdorferi, kterou identifikoval Willy Burgdorfer. Roku 1987 přišel Ribero se spolupracovníky s domněnkou, že se přenos ze střev klíštěte uskutečňuje přes jeho sliny. Tuto teorii ovšem čeští vědci z Biologického centra AV ČR vyvrátili.

Pro více informací o heslu Borelióza zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Borelióza ve Wikizdrojích

Hledat slovo Borelióza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Borelióza ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Borelióza ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Borelióza na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Borelióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Borelióza například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Borelióza? resp. jaká je definice slova Borelióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borelióza, odpověď na dotaz co je to Borelióza?. Víte např. kdo to je Plynař? Znáte a víte kdo je David Rath? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Borelióza i v jiné kategorii než v nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.