Co je to?
Výraz, termín, definice slova Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Co je to Borelióza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Borelióza

Borelióza je druh infekční nemoci. Její příčinou je větší množství bakterií, nazývaných borelie. Rychlá léčba je možná pouze na počátku onemocnění, později je náročná a zdlouhavá. Důležité je současně posilovat i imunitní systém. Příčinou boreliózy je nákaza při kousnutí klíštětem. Na místě přisátí se objeví zarudnutí, které se rozšiřuje, zatímco střed bledne.
V této fázi je ještě úspěšná léčba antibiotiky. Pokud nedojde k léčení, nemoc se neprojevuje, až se rozšíří a více orgánů a je pak těžko diagnostikovatelná.


Co je to Borelióza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Borelióza s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Borelióza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovník, co to je, heslo, Borelióza, definice pojmu, názvosloví, co znamená, odborný výraz, terminologie, význam, přesný výraz, přesný význam, Nemoce, slovo, definice, význam slova, synonymum, termín


Pojem Borelióza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Borelióza píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lymská borelióza (též lymeská borelióza) je infekční onemocnění způsobené přinejmenším třemi druhy gramnegativní bakterie rodu Borrelia. Borrelia burgdorferi je hlavním původcem nemoci v Severní Americe, zatímco druhy Borrelia afzelii a Borrelia garinii jsou původcem většiny případů lymské borelióze v Evropě. Pojmenována je podle městečka Old Lyme ve státě Connecticut ve Spojených státech, kde bylo v roce 1975 poprvé popsáno několik případů této nemoci. Ačkoli si Allen Steere již v roce 1978 uvědomoval, že lymskou boreliózu přenášejí klíšťata, až do roku 1981 nebyl znám její původce, bakterii B. burgdorferi, kterou identifikoval Willy Burgdorfer. Roku 1987 přišel Ribero se spolupracovníky s domněnkou, že se přenos ze střev klíštěte uskutečňuje přes jeho sliny. Tuto teorii ovšem čeští vědci z Biologického centra AV ČR vyvrátili.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Borelióza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Borelióza ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Borelióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Borelióza ve Wikizdrojích

Hledat výraz Borelióza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Borelióza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Borelióza například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Borelióza? resp. co označuje slovo Borelióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borelióza, odpověď na dotaz co je to Borelióza?. Víte např. kdo to je Sylvester Stallone? Znáte a víte kdo je Natalie Portman? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.