Co je to?
Výraz, termín, definice slova Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Co je to Borelióza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Borelióza

Borelióza je druh infekční nemoci. Její příčinou je větší množství bakterií, nazývaných borelie. Rychlá léčba je možná pouze na počátku onemocnění, později je náročná a zdlouhavá. Důležité je současně posilovat i imunitní systém. Příčinou boreliózy je nákaza při kousnutí klíštětem. Na místě přisátí se objeví zarudnutí, které se rozšiřuje, zatímco střed bledne.
V této fázi je ještě úspěšná léčba antibiotiky. Pokud nedojde k léčení, nemoc se neprojevuje, až se rozšíří a více orgánů a je pak těžko diagnostikovatelná.


Co je to Borelióza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Borelióza je v sekci Nemoce

Klíčová slova: formulace, wiki, význam slova, co znamená, informace, vysvětlení, význam pojmu, heslo, Borelióza, přesný význam, terminus technicus, Nemoce, definice, popis, definice pojmu, synonymum, lexikon, slovo


Pojem Borelióza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Borelióza dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lymská borelióza (též lymeská borelióza) je infekční onemocnění způsobené přinejmenším třemi druhy gramnegativní bakterie rodu Borrelia. Borrelia burgdorferi je hlavním původcem nemoci v Severní Americe, zatímco druhy Borrelia afzelii a Borrelia garinii jsou původcem většiny případů lymské borelióze v Evropě. Pojmenována je podle městečka Old Lyme ve státě Connecticut ve Spojených státech, kde bylo v roce 1975 poprvé popsáno několik případů této nemoci. Ačkoli si Allen Steere již v roce 1978 uvědomoval, že lymskou boreliózu přenášejí klíšťata, až do roku 1981 nebyl znám její původce, bakterii B. burgdorferi, kterou identifikoval Willy Burgdorfer. Roku 1987 přišel Ribero se spolupracovníky s domněnkou, že se přenos ze střev klíštěte uskutečňuje přes jeho sliny. Tuto teorii ovšem čeští vědci z Biologického centra AV ČR vyvrátili.

Více informací o slovu Borelióza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Borelióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Borelióza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Borelióza na Google.cz

Vyhledat pojem Borelióza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Borelióza na Youtube

Zkusit najít výraz Borelióza ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Borelióza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Borelióza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Borelióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borelióza, odpověď na dotaz co je to Borelióza?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Natalie Portman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.