Co je to?
Výraz, termín, definice slova Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Co je to Borelióza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Borelióza?

Borelióza je druh infekční nemoci. Její příčinou je větší množství bakterií, nazývaných borelie. Rychlá léčba je možná pouze na počátku onemocnění, později je náročná a zdlouhavá. Důležité je současně posilovat i imunitní systém. Příčinou boreliózy je nákaza při kousnutí klíštětem. Na místě přisátí se objeví zarudnutí, které se rozšiřuje, zatímco střed bledne.
V této fázi je ještě úspěšná léčba antibiotiky. Pokud nedojde k léčení, nemoc se neprojevuje, až se rozšíří a více orgánů a je pak těžko diagnostikovatelná.


Co je to Borelióza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Borelióza? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Borelióza se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: wiki, význam, význam pojmu, terminologie, význam slova, popis, přesný výraz, vysvětlení, názvosloví, definice, přesný význam, slovo, lexikon, terminus technicus, nemoce, co to je, termín, formulace


Pojem Borelióza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Borelióza?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lymská borelióza (též lymeská borelióza) je infekční onemocnění způsobené přinejmenším třemi druhy gramnegativní bakterie rodu Borrelia. Borrelia burgdorferi je hlavním původcem nemoci v Severní Americe, zatímco druhy Borrelia afzelii a Borrelia garinii jsou původcem většiny případů lymské borelióze v Evropě. Pojmenována je podle městečka Old Lyme ve státě Connecticut ve Spojených státech, kde bylo v roce 1975 poprvé popsáno několik případů této nemoci. Ačkoli si Allen Steere již v roce 1978 uvědomoval, že lymskou boreliózu přenášejí klíšťata, až do roku 1981 nebyl znám její původce, bakterii B. burgdorferi, kterou identifikoval Willy Burgdorfer. Roku 1987 přišel Ribero se spolupracovníky s domněnkou, že se přenos ze střev klíštěte uskutečňuje přes jeho sliny. Tuto teorii ovšem čeští vědci z Biologického centra AV ČR vyvrátili.

Více informací o slovu Borelióza doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Borelióza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Borelióza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Borelióza ve Wikizdrojích

Hledat slovo Borelióza ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Borelióza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Borelióza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Borelióza například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Borelióza? resp. jaká je definice termínu Borelióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borelióza, odpověď na dotaz co je to Borelióza?. Víte např. kdo to je Hana Humpálová? Znáte a víte kdo je Osobnost? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.