Co je to?
Výraz, termín, definice slova Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Co je to Borelióza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Borelióza

Borelióza je druh infekční nemoci. Její příčinou je větší množství bakterií, nazývaných borelie. Rychlá léčba je možná pouze na počátku onemocnění, později je náročná a zdlouhavá. Důležité je současně posilovat i imunitní systém. Příčinou boreliózy je nákaza při kousnutí klíštětem. Na místě přisátí se objeví zarudnutí, které se rozšiřuje, zatímco střed bledne.
V této fázi je ještě úspěšná léčba antibiotiky. Pokud nedojde k léčení, nemoc se neprojevuje, až se rozšíří a více orgánů a je pak těžko diagnostikovatelná.


Co je to Borelióza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Borelióza) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Borelióza patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: definice, heslo, co znamená, význam slova, slovo, přesný výraz, lexikon, synonymum, Borelióza, význam pojmu, informace, termín, wiki, Nemoce, význam, Nemoce, odborný výraz, slovník


Pojem Borelióza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Borelióza?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lymská borelióza (též lymeská borelióza) je infekční onemocnění způsobené přinejmenším třemi druhy gramnegativní bakterie rodu Borrelia. Borrelia burgdorferi je hlavním původcem nemoci v Severní Americe, zatímco druhy Borrelia afzelii a Borrelia garinii jsou původcem většiny případů lymské borelióze v Evropě. Pojmenována je podle městečka Old Lyme ve státě Connecticut ve Spojených státech, kde bylo v roce 1975 poprvé popsáno několik případů této nemoci. Ačkoli si Allen Steere již v roce 1978 uvědomoval, že lymskou boreliózu přenášejí klíšťata, až do roku 1981 nebyl znám její původce, bakterii B. burgdorferi, kterou identifikoval Willy Burgdorfer. Roku 1987 přišel Ribero se spolupracovníky s domněnkou, že se přenos ze střev klíštěte uskutečňuje přes jeho sliny. Tuto teorii ovšem čeští vědci z Biologického centra AV ČR vyvrátili.

Pro další informace o termínu Borelióza zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Borelióza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Borelióza ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Borelióza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Borelióza ve vyhledávači Qwant

Najít termín Borelióza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Borelióza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Borelióza například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Borelióza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Borelióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borelióza, odpověď na dotaz co je to Borelióza?. Víte např. kdo to je Geront? Znáte a víte kdo je Chalífa? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Borelióza hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.