Co je to?
Výraz, termín, definice slova Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Co je Borelióza?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Borelióza?

Borelióza je druh infekční nemoci. Její příčinou je větší množství bakterií, nazývaných borelie. Rychlá léčba je možná pouze na počátku onemocnění, později je náročná a zdlouhavá. Důležité je současně posilovat i imunitní systém. Příčinou boreliózy je nákaza při kousnutí klíštětem. Na místě přisátí se objeví zarudnutí, které se rozšiřuje, zatímco střed bledne.
V této fázi je ještě úspěšná léčba antibiotiky. Pokud nedojde k léčení, nemoc se neprojevuje, až se rozšíří a více orgánů a je pak těžko diagnostikovatelná.


Co je to Borelióza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Borelióza. Co znamená odborný pojem Borelióza z kategorie Nemoce?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Borelióza? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Borelióza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, popis, Borelióza, význam slova, co je to Borelióza?, význam pojmu, vysvětlení, heslo, co to je, nemoce, definice, co znamená, pojem, nemoce, význam, termín, názvosloví


Pojem Borelióza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Borelióza? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lymská borelióza (též lymeská borelióza) je infekční onemocnění způsobené přinejmenším třemi druhy gramnegativní bakterie rodu Borrelia. Borrelia burgdorferi je hlavním původcem nemoci v Severní Americe, zatímco druhy Borrelia afzelii a Borrelia garinii jsou původcem většiny případů lymské borelióze v Evropě. Pojmenována je podle městečka Old Lyme ve státě Connecticut ve Spojených státech, kde bylo v roce 1975 poprvé popsáno několik případů této nemoci. Ačkoli si Allen Steere již v roce 1978 uvědomoval, že lymskou boreliózu přenášejí klíšťata, až do roku 1981 nebyl znám její původce, bakterii B. burgdorferi, kterou identifikoval Willy Burgdorfer. Roku 1987 přišel Ribero se spolupracovníky s domněnkou, že se přenos ze střev klíštěte uskutečňuje přes jeho sliny. Tuto teorii ovšem čeští vědci z Biologického centra AV ČR vyvrátili.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Borelióza ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Borelióza ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Borelióza ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Borelióza na Google.cz

Vyhledat termín Borelióza na Google obrázcích

Hledat pojem Borelióza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Borelióza například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Borelióza? resp. jaký je význam slova Borelióza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Borelióza, odpověď na dotaz co je to Borelióza?. Víte např. kdo to je Svatá Barbora? Znáte a víte kdo je Otto Skorzeny? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Spalničky u dítěte, borelióza, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.