Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světlo. Co znamená pojem Světlo z kategorie Fyzika?

Co je to Světlo? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Světlo?

Světlo je ta část elektromagnetického záření, která je viditelná. Je definováno frekvencí přibližně od 3,9×1014 Hz do 7,9×1014 Hz nebo vlnovou délkou v intervalu od 390 do 760 nm. Světlo se podle vlnové délky řadí mezi ultrafialové a infračervené záření.
Jeho vlastnosti zkoumá optika, která se zaměřuje například na světelný tok a svítivost, barvu a frekvenční spektrum, polarizaci a vlnění. Světlo má jak vlastnosti částic, tak i vlnění.


Co je to Světlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světlo. Co znamená pojem Světlo z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Světlo s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Světlo se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: formulace, wiki, význam slova, význam pojmu, slovník, informace, vysvětlení, přesný význam, popis, Světlo, heslo, slovo, pojem, co je to Světlo?, názvosloví, co znamená, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Světlo je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Světlo ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Světlo na Youtube

Hledat termín Světlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Světlo na Google.cz

Zkusit najít pojem Světlo ve Wikipedii

Najít termín Světlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlo například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Světlo? resp. jaký je význam pojmu Světlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlo, odpověď na dotaz co je to Světlo?. Víte např. kdo to je Kněz? Znáte a víte kdo je Edvard Beneš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.