Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světlo. Co znamená pojem Světlo z kategorie Fyzika?

Co je to Světlo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Světlo?

Světlo je ta část elektromagnetického záření, která je viditelná. Je definováno frekvencí přibližně od 3,9×1014 Hz do 7,9×1014 Hz nebo vlnovou délkou v intervalu od 390 do 760 nm. Světlo se podle vlnové délky řadí mezi ultrafialové a infračervené záření.
Jeho vlastnosti zkoumá optika, která se zaměřuje například na světelný tok a svítivost, barvu a frekvenční spektrum, polarizaci a vlnění. Světlo má jak vlastnosti částic, tak i vlnění.


Co je to Světlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světlo. Co znamená pojem Světlo z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Světlo? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Světlo je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: definice, slovník, popis, slovo, informace, význam pojmu, lexikon, termín, terminus technicus, přesný význam, formulace, vysvětlení, heslo, wiki, synonymum, co to je, terminologie, názvosloví


Pojem Světlo je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Světlo píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Světlo je viditelná část elektromagnetického záření. Jeho frekvence je zhruba od 3,9×1014 Hz do 7,9×1014 Hz, čemuž ve vakuu odpovídají vlnové délky z intervalu 390–760 nm. Vlnové délky viditelného světla leží mezi vlnovými délkami ultrafialového záření a infračerveného záření. V některých oblastech vědy a techniky může být světlem chápáno i elektromagnetické záření širšího rozsahu, zasahujícího do infračervené a ultrafialové oblasti. Světlo lze charakterizovat pomocí několika hledisek. Mezi nejzákladnější patří fotometrické charakteristiky (např. svítivost či světelný tok), kolorimetrické (frekvenční spektrum, barva), koherence a polarizace. Na nich pak závisí i chování při odrazu, lomu a průchodu prostředím a při skládání a ohybu světla. Kvůli dualitě částice a vlnění má světlo vlastnosti jak vlnění, tak částice. Studiem světla a jeho interakcemi s hmotou se zabývá optika.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Světlo na Google.cz

Hledat termín Světlo ve Wikislovníku

Najít slovo Světlo ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Světlo ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Světlo na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Světlo? resp. co se skrývá pod slovem Světlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlo, odpověď na dotaz co je to Světlo?. Víte např. kdo to je Bašár al-Asad? Znáte a víte kdo je Charlie Sheen? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Světlo hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.