Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světlo. Co znamená pojem Světlo z kategorie Fyzika?

Co je to Světlo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Světlo?

Světlo je ta část elektromagnetického záření, která je viditelná. Je definováno frekvencí přibližně od 3,9×1014 Hz do 7,9×1014 Hz nebo vlnovou délkou v intervalu od 390 do 760 nm. Světlo se podle vlnové délky řadí mezi ultrafialové a infračervené záření.
Jeho vlastnosti zkoumá optika, která se zaměřuje například na světelný tok a svítivost, barvu a frekvenční spektrum, polarizaci a vlnění. Světlo má jak vlastnosti částic, tak i vlnění.


Co je to Světlo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světlo. Co znamená pojem Světlo z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Světlo se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: pojem, názvosloví, přesný výraz, definice, vysvětlení, co znamená, synonymum, co to je, význam slova, Fyzika, heslo, informace, Fyzika, terminologie, význam, termín, formulace, co je to Světlo?


Pojem Světlo je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Světlo

Zkusit najít slovo Světlo ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Světlo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Světlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Světlo na Youtube

Najít pojem Světlo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Světlo například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Světlo? resp. co je to Světlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světlo, odpověď na dotaz co je to Světlo?. Víte např. kdo to je Leviatan? Znáte a víte kdo je Numismatik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.