Co je to?
Definice výrazu Brynza. Co znamená odborný pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Co je Brynza?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Brynza

Brynza je slovo, které má původ v slovenštině a rumunštině. Jedná se o druh měkkého sýra, oblíbeného v celé Evropě. Největší producenti tradiční brynzy jsou Slovensko, Morava, Rumunsko, Polsko a Ukrajina. Jejím základem je hrudkovité ovčí mléko. Brynza vzniká sýřením a sušením mléka, následným protříděním a mytím se připraví pro zrání. Po odstranění kůry a syrovátky se posolený produkt tře mezi válci.
Známá je již od 15. století, u nás patří k nejoblíbenějším Liptovská brynza.


Co je to Brynza? Význam slova, termín, Definice výrazu Brynza. Co znamená odborný pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Brynza je v sekci jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam pojmu, co znamená, lexikon, přesný výraz, názvosloví, synonymum, popis, co to je, Brynza, slovník, pojem, odborný výraz, definice pojmu, terminus technicus, význam, co je to Brynza?, formulace


Pojem Brynza je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brynza? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brynza (z rumunského brânză „sýr“, slovensky bryndza; někdy také brymza, brindza) je měkký, míšený a solený sýr vyráběný z hrudkového ovčího mléka, někdy i kravského či kozího. Vyrábí se v karpatských zemích: na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, v Ukrajině a na Moravě. Konzumují jej ale i v Rakousku, Bavorsku (Brimsen, Liptauer Käse), Česku a jinde.

Krajíc chleba s brynzou

Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Vyhledat výraz Brynza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Brynza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Brynza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brynza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Brynza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Brynza ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Brynza například v Google obrázcích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teďka již bezesporu víte jaká je definice termínu Brynza? resp. jaký je význam pojmu Brynza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brynza, odpověď na dotaz co je to Brynza?. Víte např. kdo to je Serena Williams? Znáte a víte kdo je Marilyn Manson? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, karambola, brynza, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.