Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brynza. Co znamená pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Co je Brynza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Brynza

Brynza je slovo, které má původ v slovenštině a rumunštině. Jedná se o druh měkkého sýra, oblíbeného v celé Evropě. Největší producenti tradiční brynzy jsou Slovensko, Morava, Rumunsko, Polsko a Ukrajina. Jejím základem je hrudkovité ovčí mléko. Brynza vzniká sýřením a sušením mléka, následným protříděním a mytím se připraví pro zrání. Po odstranění kůry a syrovátky se posolený produkt tře mezi válci.
Známá je již od 15. století, u nás patří k nejoblíbenějším Liptovská brynza.


Co je to Brynza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brynza. Co znamená pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Brynza se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: informace, co znamená, formulace, slovo, význam, odborný výraz, jídlo, význam pojmu, termín, terminologie, význam slova, heslo, co je to Brynza?, wiki, přesný výraz, definice pojmu, přesný význam, slovník


Pojem Brynza je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Brynza?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Brynza (z rumunského brânză „sýr“, slovensky bryndza; někdy také brymza, brindza) je měkký, míšený a solený sýr vyráběný z hrudkového ovčího mléka, někdy i kravského či kozího. Vyrábí se v karpatských zemích: na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, v Ukrajině a na Moravě. Konzumují jej ale i v Rakousku, Bavorsku (Brimsen, Liptauer Käse), Česku a jinde.

Krajíc chleba s brynzou

Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Brynza ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Brynza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brynza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Brynza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brynza ve Wikimedia Commons

Hledat termín Brynza ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brynza například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Brynza? resp. co znamená výraz Brynza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brynza, odpověď na dotaz co je to Brynza?. Víte např. kdo to je Vladimír Pucholt? Znáte a víte kdo je Joni Mitchell? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Brynza i v jiné sekci než v jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.