Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brynza. Co znamená pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Co je to Brynza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Brynza

Brynza je slovo, které má původ v slovenštině a rumunštině. Jedná se o druh měkkého sýra, oblíbeného v celé Evropě. Největší producenti tradiční brynzy jsou Slovensko, Morava, Rumunsko, Polsko a Ukrajina. Jejím základem je hrudkovité ovčí mléko. Brynza vzniká sýřením a sušením mléka, následným protříděním a mytím se připraví pro zrání. Po odstranění kůry a syrovátky se posolený produkt tře mezi válci.
Známá je již od 15. století, u nás patří k nejoblíbenějším Liptovská brynza.


Co je to Brynza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brynza. Co znamená pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Brynza s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Brynza se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: co to je, význam slova, názvosloví, lexikon, informace, přesný výraz, co je to Brynza?, jídlo, termín, jídlo, synonymum, význam, formulace, wiki, přesný význam, slovník, terminologie, odborný výraz


Pojem Brynza je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Brynza můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Brynza (z rumunského brânză „sýr“, slovensky bryndza; někdy také brymza, brindza) je měkký, míšený a solený sýr vyráběný z hrudkového ovčího mléka, někdy i kravského či kozího. Vyrábí se v karpatských zemích: na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, v Ukrajině a na Moravě. Konzumují jej ale i v Rakousku, Bavorsku (Brimsen, Liptauer Käse), Česku a jinde.

Krajíc chleba s brynzou

Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Brynza

Zkusit najít pojem Brynza ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brynza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Brynza ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Brynza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brynza ve Wikimedia Commons

Najít výraz Brynza ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brynza například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Brynza? resp. jaká je definice termínu Brynza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brynza, odpověď na dotaz co je to Brynza?. Víte např. kdo to je Johnny Depp? Znáte a víte kdo je Andrea Bocelli? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.