Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brynza. Co znamená odborný pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Co je to Brynza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Brynza

Brynza je slovo, které má původ v slovenštině a rumunštině. Jedná se o druh měkkého sýra, oblíbeného v celé Evropě. Největší producenti tradiční brynzy jsou Slovensko, Morava, Rumunsko, Polsko a Ukrajina. Jejím základem je hrudkovité ovčí mléko. Brynza vzniká sýřením a sušením mléka, následným protříděním a mytím se připraví pro zrání. Po odstranění kůry a syrovátky se posolený produkt tře mezi válci.
Známá je již od 15. století, u nás patří k nejoblíbenějším Liptovská brynza.


Co je to Brynza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brynza. Co znamená odborný pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Brynza patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: Brynza, přesný výraz, wiki, jídlo, význam slova, názvosloví, co znamená, informace, co je to Brynza?, odborný výraz, formulace, přesný význam, co to je, lexikon, slovo, slovník, terminologie, termín


Pojem Brynza je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brynza? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brynza (z rumunského brânză „sýr“, slovensky bryndza; někdy také brymza, brindza) je měkký, míšený a solený sýr vyráběný z hrudkového ovčího mléka, někdy i kravského či kozího. Vyrábí se v karpatských zemích: na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, v Ukrajině a na Moravě. Konzumují jej ale i v Rakousku, Bavorsku (Brimsen, Liptauer Käse), Česku a jinde.

Krajíc chleba s brynzou

Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Brynza

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brynza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Brynza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Brynza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Brynza ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Brynza ve Wikislovníku

Hledat výraz Brynza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brynza například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Brynza? resp. co označuje slovo Brynza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brynza, odpověď na dotaz co je to Brynza?. Víte např. kdo to je Průvodce? Znáte a víte kdo je Jan Marcus Marci? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.