Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brynza. Co znamená pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Co je to Brynza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Brynza?

Brynza je slovo, které má původ v slovenštině a rumunštině. Jedná se o druh měkkého sýra, oblíbeného v celé Evropě. Největší producenti tradiční brynzy jsou Slovensko, Morava, Rumunsko, Polsko a Ukrajina. Jejím základem je hrudkovité ovčí mléko. Brynza vzniká sýřením a sušením mléka, následným protříděním a mytím se připraví pro zrání. Po odstranění kůry a syrovátky se posolený produkt tře mezi válci.
Známá je již od 15. století, u nás patří k nejoblíbenějším Liptovská brynza.


Co je to Brynza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brynza. Co znamená pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Brynza) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Brynza patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, co je to Brynza?, vysvětlení, popis, slovník, přesný význam, terminus technicus, informace, slovo, co to je, význam slova, Jídlo, význam, terminologie, pojem, synonymum, význam pojmu, definice


Pojem Brynza je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Brynza píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brynza (z rumunského brânză „sýr“, slovensky bryndza; někdy také brymza, brindza) je měkký, míšený a solený sýr vyráběný z hrudkového ovčího mléka, někdy i kravského či kozího. Vyrábí se v karpatských zemích: na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, v Ukrajině a na Moravě. Konzumují jej ale i v Rakousku, Bavorsku (Brimsen, Liptauer Käse), Česku a jinde.

Krajíc chleba s brynzou

Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Brynza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Brynza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Brynza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Brynza na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brynza ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Brynza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Brynza například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Brynza? resp. co znamená výraz Brynza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brynza, odpověď na dotaz co je to Brynza?. Víte např. kdo to je Josef Klíma? Znáte a víte kdo je Nigel Farage? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Brynza hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.