Co je to?
Definice odborného termínu, slova Brynza. Co znamená pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Co je to Brynza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Brynza?

Brynza je slovo, které má původ v slovenštině a rumunštině. Jedná se o druh měkkého sýra, oblíbeného v celé Evropě. Největší producenti tradiční brynzy jsou Slovensko, Morava, Rumunsko, Polsko a Ukrajina. Jejím základem je hrudkovité ovčí mléko. Brynza vzniká sýřením a sušením mléka, následným protříděním a mytím se připraví pro zrání. Po odstranění kůry a syrovátky se posolený produkt tře mezi válci.
Známá je již od 15. století, u nás patří k nejoblíbenějším Liptovská brynza.


Co je to Brynza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Brynza. Co znamená pojem Brynza z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Brynza můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Brynza je v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, popis, Brynza, odborné názvosloví, slovník, synonymum, odborný výraz, význam slova, co to je, slovo, formulace, pojem, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, Jídlo, vysvětlení, lexikon


Pojem Brynza je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Brynza?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Brynza (z rumunského brânză „sýr“, slovensky bryndza; někdy také brymza, brindza) je měkký, míšený a solený sýr vyráběný z hrudkového ovčího mléka, někdy i kravského či kozího. Vyrábí se v karpatských zemích: na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, v Ukrajině a na Moravě. Konzumují jej ale i v Rakousku, Bavorsku (Brimsen, Liptauer Käse), Česku a jinde.

Krajíc chleba s brynzou

Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay
Krajíc chleba namazaný ovčím brynzou, posypaný pažitkou. Autor: Ajale, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Brynza zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Brynza ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Brynza na Google.cz

Hledat heslo Brynza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brynza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Brynza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Brynza ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brynza například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Brynza? resp. co přesně označuje termín Brynza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brynza, odpověď na dotaz co je to Brynza?. Víte např. kdo to je Likvidátor? Znáte a víte kdo je Nigel Farage? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.