Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úvaha. Co znamená odborný pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Co je to Úvaha? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Úvaha?

Jazyková slohová práce, ve které se autor zamýšlí nad určitým problémem. Zaujímá k němu svoje osobní stanovisko založené na svých zkušenostech a vzdělání. Úvaha se skládá z úvodu, obsahujícího představení problému, stati, v níž pisatel rozebírá problematiku z různých úhlů pohledu a používá protichůdné argumenty, a závěru přinášejícího shrnutí uvedených myšlenek a autorovo stanovisko.


Co je to Úvaha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úvaha. Co znamená odborný pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Úvaha sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Úvaha je v kategorii literatura

Klíčová slova: lexikon, Úvaha, názvosloví, odborný výraz, význam, slovník, informace, definice pojmu, pojem, formulace, literatura, přesný význam, literatura, terminologie, popis, přesný výraz, synonymum, definice


Pojem Úvaha je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úvaha? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úvaha je slohový útvar, jenž obvykle vzniká na podkladě nějaké lidské myšlenky či souboru myšlenek. Autor se zamýšlí na základě získaných poznatků nad problémem, snaží se dospět k obecnějšímu řešení. Úvaha je ovlivněna úrovní myšlení, zkušenostmi a názorem autora. Autor přemýšlí, dívá se na věc z více možných úhlů, klade argumenty a protiargumenty. Snaží se donutit čtenáře k přemýšlení, k vytvoření vlastního názoru.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Úvaha ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Úvaha ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Úvaha na Youtube

Vyhledat pojem Úvaha ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úvaha ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Úvaha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvaha například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Úvaha? resp. jaký je přesný význam slova Úvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvaha, odpověď na dotaz co je to Úvaha?. Víte např. kdo to je Antonie Hegerlíková? Znáte a víte kdo je Bolševik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.