Co je to?
Definice odborného termínu, slova Úvaha. Co znamená pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Co je to Úvaha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Úvaha?

Jazyková slohová práce, ve které se autor zamýšlí nad určitým problémem. Zaujímá k němu svoje osobní stanovisko založené na svých zkušenostech a vzdělání. Úvaha se skládá z úvodu, obsahujícího představení problému, stati, v níž pisatel rozebírá problematiku z různých úhlů pohledu a používá protichůdné argumenty, a závěru přinášejícího shrnutí uvedených myšlenek a autorovo stanovisko.


Co je to Úvaha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Úvaha. Co znamená pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Úvaha doporučujeme sdílet s ostatními na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Úvaha se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: definice, lexikon, pojem, slovník, přesný výraz, přesný význam, wiki, význam pojmu, literatura, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, Úvaha, co to je, heslo, terminus technicus, synonymum, význam slova


Pojem Úvaha je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Úvaha?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Úvaha je slohový útvar, jenž obvykle vzniká na podkladě nějaké lidské myšlenky či souboru myšlenek. Autor se zamýšlí na základě získaných poznatků nad problémem, snaží se dospět k obecnějšímu řešení. Úvaha je ovlivněna úrovní myšlení, zkušenostmi a názorem autora. Autor přemýšlí, dívá se na věc z více možných úhlů, klade argumenty a protiargumenty. Snaží se donutit čtenáře k přemýšlení, k vytvoření vlastního názoru.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Úvaha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Úvaha na Google.cz

Zkusit najít pojem Úvaha ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Úvaha ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Úvaha ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úvaha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvaha například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Úvaha? resp. co se skrývá pod slovem Úvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvaha, odpověď na dotaz co je to Úvaha?. Víte např. kdo to je Viktorie? Znáte a víte kdo je Ondřej Vetchý? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Úvaha v jiné sekci než literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.