Co je to?
Definice odborného termínu, slova Úvaha. Co znamená pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Co je to Úvaha? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Úvaha?

Jazyková slohová práce, ve které se autor zamýšlí nad určitým problémem. Zaujímá k němu svoje osobní stanovisko založené na svých zkušenostech a vzdělání. Úvaha se skládá z úvodu, obsahujícího představení problému, stati, v níž pisatel rozebírá problematiku z různých úhlů pohledu a používá protichůdné argumenty, a závěru přinášejícího shrnutí uvedených myšlenek a autorovo stanovisko.


Co je to Úvaha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Úvaha. Co znamená pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Úvaha se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: informace, pojem, co znamená, názvosloví, terminus technicus, odborné názvosloví, Literatura, co to je, lexikon, terminologie, význam slova, slovník, odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, termín, Literatura, přesný výraz


Pojem Úvaha je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úvaha? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Úvaha je slohový útvar, jenž obvykle vzniká na podkladě nějaké lidské myšlenky či souboru myšlenek. Autor se zamýšlí na základě získaných poznatků nad problémem, snaží se dospět k obecnějšímu řešení. Úvaha je ovlivněna úrovní myšlení, zkušenostmi a názorem autora. Autor přemýšlí, dívá se na věc z více možných úhlů, klade argumenty a protiargumenty. Snaží se donutit čtenáře k přemýšlení, k vytvoření vlastního názoru.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Úvaha ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Úvaha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Úvaha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Úvaha ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Úvaha na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úvaha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvaha například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Úvaha? resp. jaká je definice slova Úvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvaha, odpověď na dotaz co je to Úvaha?. Víte např. kdo to je Eva Decastelo? Znáte a víte kdo je Spotter? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.