Co je to?
Definice odborného termínu, slova Úvaha. Co znamená pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Co je Úvaha?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Úvaha

Jazyková slohová práce, ve které se autor zamýšlí nad určitým problémem. Zaujímá k němu svoje osobní stanovisko založené na svých zkušenostech a vzdělání. Úvaha se skládá z úvodu, obsahujícího představení problému, stati, v níž pisatel rozebírá problematiku z různých úhlů pohledu a používá protichůdné argumenty, a závěru přinášejícího shrnutí uvedených myšlenek a autorovo stanovisko.


Co je to Úvaha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Úvaha. Co znamená pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Úvaha? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Úvaha patří do sekce literatura

Klíčová slova: význam, literatura, co znamená, slovník, popis, odborné názvosloví, co je to Úvaha?, formulace, co to je, přesný význam, definice, terminologie, heslo, pojem, terminus technicus, literatura, wiki, lexikon


Pojem Úvaha je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úvaha? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úvaha je slohový útvar, jenž obvykle vzniká na podkladě nějaké lidské myšlenky či souboru myšlenek. Autor se zamýšlí na základě získaných poznatků nad problémem, snaží se dospět k obecnějšímu řešení. Úvaha je ovlivněna úrovní myšlení, zkušenostmi a názorem autora. Autor přemýšlí, dívá se na věc z více možných úhlů, klade argumenty a protiargumenty. Snaží se donutit čtenáře k přemýšlení, k vytvoření vlastního názoru.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Úvaha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Úvaha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Úvaha na Youtube

Hledat termín Úvaha ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Úvaha ve Wikizdrojích

Hledat termín Úvaha ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvaha například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Úvaha? resp. co znamená Úvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvaha, odpověď na dotaz co je to Úvaha?. Víte např. kdo to je Jaroslav Barták? Znáte a víte kdo je Bolševik? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.