Co je to?
Definice odborného termínu, slova Úvaha. Co znamená pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Co je to Úvaha? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Úvaha?

Jazyková slohová práce, ve které se autor zamýšlí nad určitým problémem. Zaujímá k němu svoje osobní stanovisko založené na svých zkušenostech a vzdělání. Úvaha se skládá z úvodu, obsahujícího představení problému, stati, v níž pisatel rozebírá problematiku z různých úhlů pohledu a používá protichůdné argumenty, a závěru přinášejícího shrnutí uvedených myšlenek a autorovo stanovisko.


Co je to Úvaha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Úvaha. Co znamená pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Úvaha je v sekci Literatura

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, informace, definice, význam, význam slova, Úvaha, termín, pojem, slovník, význam pojmu, vysvětlení, wiki, co znamená, přesný význam, heslo, co je to Úvaha?, definice pojmu


Pojem Úvaha je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Úvaha?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úvaha je slohový útvar, jenž obvykle vzniká na podkladě nějaké lidské myšlenky či souboru myšlenek. Autor se zamýšlí na základě získaných poznatků nad problémem, snaží se dospět k obecnějšímu řešení. Úvaha je ovlivněna úrovní myšlení, zkušenostmi a názorem autora. Autor přemýšlí, dívá se na věc z více možných úhlů, klade argumenty a protiargumenty. Snaží se donutit čtenáře k přemýšlení, k vytvoření vlastního názoru.

Hledejte pojem Úvaha v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Úvaha na Youtube

Hledat pojem Úvaha ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Úvaha ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Úvaha ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Úvaha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úvaha ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvaha například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Úvaha? resp. jaká je definice slova Úvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvaha, odpověď na dotaz co je to Úvaha?. Víte např. kdo to je Podiatr? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.