Co je to?
Definice odborného termínu, slova Úvaha. Co znamená pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Co je to Úvaha? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Úvaha?

Jazyková slohová práce, ve které se autor zamýšlí nad určitým problémem. Zaujímá k němu svoje osobní stanovisko založené na svých zkušenostech a vzdělání. Úvaha se skládá z úvodu, obsahujícího představení problému, stati, v níž pisatel rozebírá problematiku z různých úhlů pohledu a používá protichůdné argumenty, a závěru přinášejícího shrnutí uvedených myšlenek a autorovo stanovisko.


Co je to Úvaha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Úvaha. Co znamená pojem Úvaha z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Úvaha s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Úvaha je v kategorii Literatura

Klíčová slova: co to je, co je to Úvaha?, terminologie, definice, názvosloví, odborný výraz, wiki, slovník, definice pojmu, Literatura, formulace, popis, termín, význam slova, co znamená, informace, přesný význam, lexikon


Pojem Úvaha je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Úvaha?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Úvaha je slohový útvar, jenž obvykle vzniká na podkladě nějaké lidské myšlenky či souboru myšlenek. Autor se zamýšlí na základě získaných poznatků nad problémem, snaží se dospět k obecnějšímu řešení. Úvaha je ovlivněna úrovní myšlení, zkušenostmi a názorem autora. Autor přemýšlí, dívá se na věc z více možných úhlů, klade argumenty a protiargumenty. Snaží se donutit čtenáře k přemýšlení, k vytvoření vlastního názoru.

Pro další informace o termínu Úvaha zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Úvaha na Youtube

Hledat termín Úvaha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Úvaha na Google.cz

Najít pojem Úvaha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Úvaha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Úvaha ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úvaha například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Úvaha? resp. co se přesně ukrývá za slovem Úvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úvaha, odpověď na dotaz co je to Úvaha?. Víte např. kdo to je Víla? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.