Co je to?
Výraz, termín, definice slova Transhumanismus. Co znamená odborný pojem Transhumanismus z kategorie Filozofie?

Co je to Transhumanismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Transhumanismus?

Transhumanismus je kulturní hnutí myslitelů, které není omezeno hranicemi států. Snaží se o využití novinek ve vědě a vývoji technologií k tomu, aby lidstvo zlepšovalo své fyzické i mentální schopnosti a aby byly odstraňovány negativní jevy, jako jsou nemoci, důsledky stárnutí, hloupost a smrt z jiných než přirozených důvodů.
Z tohoto úhlu pohledu sledují a vyhodnocují jak vylepšování stávajících, tak vývoj nových technologií, které mohou významně ovlivnit lidský život. Zaměřují se také na možná nebezpečí, která s sebou nové technologie přinášejí. Transhumanismus předpovídá proměnu lidí na mnohem dokonalejší bytosti, k čemuž již přispěl medicínský pokrok a další nové objevy, které výrazně změní lidské vlastnosti k lepšímu.


Co je to Transhumanismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Transhumanismus. Co znamená odborný pojem Transhumanismus z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Transhumanismus patří do sekce filozofie

Klíčová slova: význam slova, odborný výraz, Transhumanismus, filozofie, slovo, heslo, význam pojmu, wiki, filozofie, informace, terminologie, popis, co je to Transhumanismus?, definice, přesný výraz, terminus technicus, termín, co to je


Pojem Transhumanismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Transhumanismus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Transhumanismus (někdy zkracováno pouze na >H nebo H+) je mezinárodní intelektuální a kulturní hnutí, které podporuje použití nových vědeckých objevů a technologií k vylepšení lidských mentálních i fyzických schopností a na druhé straně také zlepšení co se týče nežádoucích a nepotřebných aspektů lidské schránky, jako jsou hloupost, utrpení, nemoci, stárnutí a nedobrovolná smrt. Pro tyto účely transhumanističtí myslitelé kriticky studují možnosti a důsledky vývoje a užití technik lidského vylepšování a dalších příchozích technologií. Možná nebezpečí, stejně jako výhody, mocných technologií, které by mohly rapidně změnit podmínky lidského života, jsou stejně tak věcí zájmu transhumanistů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Transhumanismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Transhumanismus ve vyhledávači Qwant

Najít termín Transhumanismus na Google.cz

Hledat heslo Transhumanismus ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Transhumanismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Transhumanismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Transhumanismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Transhumanismus? resp. jaký je přesný význam slova Transhumanismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Transhumanismus, odpověď na dotaz co je to Transhumanismus?. Víte např. kdo to je Markéta Kutilová? Znáte a víte kdo je Animírka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.