Co je to?
Odborný výraz, definice slova Transhumanismus. Co znamená pojem Transhumanismus z kategorie Filozofie?

Co je Transhumanismus?

Co znamená pojem, definice termínu Transhumanismus?

Transhumanismus je kulturní hnutí myslitelů, které není omezeno hranicemi států. Snaží se o využití novinek ve vědě a vývoji technologií k tomu, aby lidstvo zlepšovalo své fyzické i mentální schopnosti a aby byly odstraňovány negativní jevy, jako jsou nemoci, důsledky stárnutí, hloupost a smrt z jiných než přirozených důvodů.
Z tohoto úhlu pohledu sledují a vyhodnocují jak vylepšování stávajících, tak vývoj nových technologií, které mohou významně ovlivnit lidský život. Zaměřují se také na možná nebezpečí, která s sebou nové technologie přinášejí. Transhumanismus předpovídá proměnu lidí na mnohem dokonalejší bytosti, k čemuž již přispěl medicínský pokrok a další nové objevy, které výrazně změní lidské vlastnosti k lepšímu.


Co je to Transhumanismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Transhumanismus. Co znamená pojem Transhumanismus z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Transhumanismus s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Transhumanismus se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: slovo, význam slova, význam pojmu, synonymum, názvosloví, slovník, heslo, terminus technicus, lexikon, popis, filozofie, definice pojmu, odborné názvosloví, termín, definice, terminologie, filozofie, odborný výraz


Pojem Transhumanismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Transhumanismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Transhumanismus (někdy zkracováno pouze na >H nebo H+) je mezinárodní intelektuální a kulturní hnutí, které podporuje použití nových vědeckých objevů a technologií k vylepšení lidských mentálních i fyzických schopností a na druhé straně také zlepšení co se týče nežádoucích a nepotřebných aspektů lidské schránky, jako jsou hloupost, utrpení, nemoci, stárnutí a nedobrovolná smrt. Pro tyto účely transhumanističtí myslitelé kriticky studují možnosti a důsledky vývoje a užití technik lidského vylepšování a dalších příchozích technologií. Možná nebezpečí, stejně jako výhody, mocných technologií, které by mohly rapidně změnit podmínky lidského života, jsou stejně tak věcí zájmu transhumanistů.

Hledejte pojem Transhumanismus v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Transhumanismus ve Wikizdrojích

Hledat termín Transhumanismus na Google obrázcích

Najít termín Transhumanismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Transhumanismus ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Transhumanismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Transhumanismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Transhumanismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Transhumanismus? resp. co znamená slovo Transhumanismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Transhumanismus, odpověď na dotaz co je to Transhumanismus?. Víte např. kdo to je Noam Chomsky? Znáte a víte kdo je Saoirse Ronan? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Transhumanismus i v jiné sekci než je kategorie filozofie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof dítě, transhumanismus, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.