Co je to?
Definice odborného termínu, slova Transhumanismus. Co znamená pojem Transhumanismus z kategorie Filozofie?

Co je to Transhumanismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Transhumanismus?

Transhumanismus je kulturní hnutí myslitelů, které není omezeno hranicemi států. Snaží se o využití novinek ve vědě a vývoji technologií k tomu, aby lidstvo zlepšovalo své fyzické i mentální schopnosti a aby byly odstraňovány negativní jevy, jako jsou nemoci, důsledky stárnutí, hloupost a smrt z jiných než přirozených důvodů.
Z tohoto úhlu pohledu sledují a vyhodnocují jak vylepšování stávajících, tak vývoj nových technologií, které mohou významně ovlivnit lidský život. Zaměřují se také na možná nebezpečí, která s sebou nové technologie přinášejí. Transhumanismus předpovídá proměnu lidí na mnohem dokonalejší bytosti, k čemuž již přispěl medicínský pokrok a další nové objevy, které výrazně změní lidské vlastnosti k lepšímu.


Co je to Transhumanismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Transhumanismus. Co znamená pojem Transhumanismus z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Transhumanismus s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Transhumanismus patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, význam slova, terminus technicus, popis, Transhumanismus, definice, heslo, lexikon, vysvětlení, přesný výraz, slovník, odborný výraz, wiki, formulace, slovo, pojem, názvosloví


Pojem Transhumanismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Transhumanismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Transhumanismus (někdy zkracováno pouze na >H nebo H+) je mezinárodní intelektuální a kulturní hnutí, které podporuje použití nových vědeckých objevů a technologií k vylepšení lidských mentálních i fyzických schopností a na druhé straně také zlepšení co se týče nežádoucích a nepotřebných aspektů lidské schránky, jako jsou hloupost, utrpení, nemoci, stárnutí a nedobrovolná smrt. Pro tyto účely transhumanističtí myslitelé kriticky studují možnosti a důsledky vývoje a užití technik lidského vylepšování a dalších příchozích technologií. Možná nebezpečí, stejně jako výhody, mocných technologií, které by mohly rapidně změnit podmínky lidského života, jsou stejně tak věcí zájmu transhumanistů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Transhumanismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Transhumanismus na Google.cz

Hledat videa s názvem Transhumanismus na Youtube

Najít termín Transhumanismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Transhumanismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Transhumanismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Transhumanismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Transhumanismus? resp. co přesně znamená slovo Transhumanismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Transhumanismus, odpověď na dotaz co je to Transhumanismus?. Víte např. kdo to je Blogger? Znáte a víte kdo je Dement? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.