Co je to?
Definice odborného termínu, slova Transhumanismus. Co znamená pojem Transhumanismus z kategorie Filozofie?

Co je to Transhumanismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Transhumanismus?

Transhumanismus je kulturní hnutí myslitelů, které není omezeno hranicemi států. Snaží se o využití novinek ve vědě a vývoji technologií k tomu, aby lidstvo zlepšovalo své fyzické i mentální schopnosti a aby byly odstraňovány negativní jevy, jako jsou nemoci, důsledky stárnutí, hloupost a smrt z jiných než přirozených důvodů.
Z tohoto úhlu pohledu sledují a vyhodnocují jak vylepšování stávajících, tak vývoj nových technologií, které mohou významně ovlivnit lidský život. Zaměřují se také na možná nebezpečí, která s sebou nové technologie přinášejí. Transhumanismus předpovídá proměnu lidí na mnohem dokonalejší bytosti, k čemuž již přispěl medicínský pokrok a další nové objevy, které výrazně změní lidské vlastnosti k lepšímu.


Co je to Transhumanismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Transhumanismus. Co znamená pojem Transhumanismus z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Transhumanismus se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Transhumanismus je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, termín, přesný výraz, slovo, co je to Transhumanismus?, odborný výraz, Transhumanismus, pojem, definice pojmu, wiki, význam, lexikon, terminus technicus, terminologie, Filozofie, co to je, synonymum, přesný význam


Pojem Transhumanismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Transhumanismus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Transhumanismus (někdy zkracováno pouze na >H nebo H+) je mezinárodní intelektuální a kulturní hnutí, které podporuje použití nových vědeckých objevů a technologií k vylepšení lidských mentálních i fyzických schopností a na druhé straně také zlepšení co se týče nežádoucích a nepotřebných aspektů lidské schránky, jako jsou hloupost, utrpení, nemoci, stárnutí a nedobrovolná smrt. Pro tyto účely transhumanističtí myslitelé kriticky studují možnosti a důsledky vývoje a užití technik lidského vylepšování a dalších příchozích technologií. Možná nebezpečí, stejně jako výhody, mocných technologií, které by mohly rapidně změnit podmínky lidského života, jsou stejně tak věcí zájmu transhumanistů.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Transhumanismus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Transhumanismus na Google.cz

Hledat výraz Transhumanismus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Transhumanismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Transhumanismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Transhumanismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Transhumanismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Transhumanismus? resp. jaký je přesný význam slova Transhumanismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Transhumanismus, odpověď na dotaz co je to Transhumanismus?. Víte např. kdo to je Deprivant? Znáte a víte kdo je Dement? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Transhumanismus i v jiných kategoriích (než Filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.