Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plurál. Co znamená odborný pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Co je to Plurál? Význam slova

Co znamená termín Plurál? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Plurál čili množné číslo je jednou z gramatických kategorií. Množné číslo vypovídá o tom, že jde o více než jeden kus. Množné číslo se určuje u jmen i u sloves.
Plurál je latinské pojmenování pro množné číslo. Je možné setkat se s použitím množného čísla i v případě, že se jedná o jednu osobu – takovým příkladem plurálu je například vykání nebo onikání, které je vyjádřením určité úcty, užíván je také plurál majestaticus nebo autorský plurál.


Co je to Plurál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plurál. Co znamená odborný pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Plurál doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Plurál se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: heslo, synonymum, význam, definice, odborné názvosloví, pojem, co znamená, Plurál, Český jazyk, informace, přesný výraz, názvosloví, přesný význam, slovo, co je to Plurál?, wiki, slovník, lexikon


Pojem Plurál je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Plurál?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Množné číslo je varianta gramatická kategorie čísla, která označuje skutečnost, že se jedná o více než o jeden kus. Používá se jak u jmen (podstatné jméno, přídavné jméno, zájmeno), tak u sloves. Zvláštním případem množného čísla je dvojné číslo.
Standardním latinským označením množného čísla je termín plurál, který pochází z latinského plures a znamená více; zkratka je obvykle pl.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Plurál na Youtube

Hledat slovo Plurál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plurál ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Plurál ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Plurál na Google.cz

Hledat pojem Plurál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Plurál například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Plurál? resp. co vlastně znamená slovo Plurál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plurál, odpověď na dotaz co je to Plurál?. Víte např. kdo to je Snowden? Znáte a víte kdo je Paroháč? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Plurál hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.