Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Co je to Plurál? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Plurál

Plurál čili množné číslo je jednou z gramatických kategorií. Množné číslo vypovídá o tom, že jde o více než jeden kus. Množné číslo se určuje u jmen i u sloves.
Plurál je latinské pojmenování pro množné číslo. Je možné setkat se s použitím množného čísla i v případě, že se jedná o jednu osobu – takovým příkladem plurálu je například vykání nebo onikání, které je vyjádřením určité úcty, užíván je také plurál majestaticus nebo autorský plurál.


Co je to Plurál? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Plurál se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: formulace, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, pojem, popis, přesný výraz, co to je, význam, slovník, co je to Plurál?, lexikon, vysvětlení, význam slova, synonymum, wiki, odborný výraz


Pojem Plurál je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plurál? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Množné číslo je varianta gramatická kategorie čísla, která označuje skutečnost, že se jedná o více než o jeden kus. Používá se jak u jmen (podstatné jméno, přídavné jméno, zájmeno), tak u sloves. Zvláštním případem množného čísla je dvojné číslo.
Standardním latinským označením množného čísla je termín plurál, který pochází z latinského plures a znamená více; zkratka je obvykle pl.

Pro více informací o heslu Plurál zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Plurál na Youtube

Hledat výraz Plurál ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Plurál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Plurál ve Wikizdrojích

Najít slovo Plurál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Plurál ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Plurál například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Plurál? resp. jaký je význam pojmu Plurál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plurál, odpověď na dotaz co je to Plurál?. Víte např. kdo to je Éterická bytost? Znáte a víte kdo je Sebevrah? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plurál v jiné sekci než Český jazyk. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.