Co je to?
Výraz, termín, definice slova Plurál. Co znamená odborný pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Co je to Plurál? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Plurál

Plurál čili množné číslo je jednou z gramatických kategorií. Množné číslo vypovídá o tom, že jde o více než jeden kus. Množné číslo se určuje u jmen i u sloves.
Plurál je latinské pojmenování pro množné číslo. Je možné setkat se s použitím množného čísla i v případě, že se jedná o jednu osobu – takovým příkladem plurálu je například vykání nebo onikání, které je vyjádřením určité úcty, užíván je také plurál majestaticus nebo autorský plurál.


Co je to Plurál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Plurál. Co znamená odborný pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Plurál patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: slovník, názvosloví, popis, odborný výraz, co je to Plurál?, co to je, význam slova, informace, Český jazyk, pojem, synonymum, přesný význam, slovo, heslo, odborné názvosloví, vysvětlení, význam, Český jazyk


Pojem Plurál je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Plurál?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Množné číslo je varianta gramatická kategorie čísla, která označuje skutečnost, že se jedná o více než o jeden kus. Používá se jak u jmen (podstatné jméno, přídavné jméno, zájmeno), tak u sloves. Zvláštním případem množného čísla je dvojné číslo.
Standardním latinským označením množného čísla je termín plurál, který pochází z latinského plures a znamená více; zkratka je obvykle pl.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Plurál na Google.cz

Zkusit najít výraz Plurál ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Plurál na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plurál ve Wikimedia Commons

Najít výraz Plurál ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plurál ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Plurál například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Plurál? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Plurál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plurál, odpověď na dotaz co je to Plurál?. Víte např. kdo to je Suflér? Znáte a víte kdo je Informátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plurál v jiné sekci než Český jazyk. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.