Co je to?
Odborný výraz, definice slova Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Co je Plurál?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Plurál

Plurál čili množné číslo je jednou z gramatických kategorií. Množné číslo vypovídá o tom, že jde o více než jeden kus. Množné číslo se určuje u jmen i u sloves.
Plurál je latinské pojmenování pro množné číslo. Je možné setkat se s použitím množného čísla i v případě, že se jedná o jednu osobu – takovým příkladem plurálu je například vykání nebo onikání, které je vyjádřením určité úcty, užíván je také plurál majestaticus nebo autorský plurál.


Co je to Plurál? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Plurál se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, formulace, názvosloví, slovník, význam slova, synonymum, přesný výraz, terminologie, co znamená, co to je, heslo, Český jazyk, terminus technicus, Český jazyk, co je to Plurál?, význam, lexikon


Pojem Plurál je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plurál? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Množné číslo je varianta gramatická kategorie čísla, která označuje skutečnost, že se jedná o více než o jeden kus. Používá se jak u jmen (podstatné jméno, přídavné jméno, zájmeno), tak u sloves. Zvláštním případem množného čísla je dvojné číslo.
Standardním latinským označením množného čísla je termín plurál, který pochází z latinského plures a znamená více; zkratka je obvykle pl.

Jiné zdroje informací o pojmu Plurál

Hledat termín Plurál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Plurál na Google obrázcích

Najít pojem Plurál ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plurál ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Plurál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Plurál ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Plurál například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Plurál? resp. co znamená Plurál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plurál, odpověď na dotaz co je to Plurál?. Víte např. kdo to je Jan Zábrana? Znáte a víte kdo je Bačkora? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.