Co je to?
Definice odborného termínu, slova Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Co je to Plurál? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Plurál?

Plurál čili množné číslo je jednou z gramatických kategorií. Množné číslo vypovídá o tom, že jde o více než jeden kus. Množné číslo se určuje u jmen i u sloves.
Plurál je latinské pojmenování pro množné číslo. Je možné setkat se s použitím množného čísla i v případě, že se jedná o jednu osobu – takovým příkladem plurálu je například vykání nebo onikání, které je vyjádřením určité úcty, užíván je také plurál majestaticus nebo autorský plurál.


Co je to Plurál? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Plurál patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: popis, definice, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, co to je, heslo, odborný výraz, význam slova, formulace, slovník, Plurál, synonymum, definice pojmu, termín, Český jazyk, co znamená, názvosloví


Pojem Plurál je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Plurál? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Množné číslo je varianta gramatická kategorie čísla, která označuje skutečnost, že se jedná o více než o jeden kus. Používá se jak u jmen (podstatné jméno, přídavné jméno, zájmeno), tak u sloves. Zvláštním případem množného čísla je dvojné číslo.
Standardním latinským označením množného čísla je termín plurál, který pochází z latinského plures a znamená více; zkratka je obvykle pl.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plurál ve Wikimedia Commons

Najít pojem Plurál na Google.cz

Najít slovo Plurál ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Plurál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Plurál na Youtube

Vyhledat pojem Plurál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Plurál například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Plurál? resp. co se přesně ukrývá za slovem Plurál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plurál, odpověď na dotaz co je to Plurál?. Víte např. kdo to je Facilitátor? Znáte a víte kdo je Sociální pracovník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.