Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Co to je Plurál? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Plurál

Plurál čili množné číslo je jednou z gramatických kategorií. Množné číslo vypovídá o tom, že jde o více než jeden kus. Množné číslo se určuje u jmen i u sloves.
Plurál je latinské pojmenování pro množné číslo. Je možné setkat se s použitím množného čísla i v případě, že se jedná o jednu osobu – takovým příkladem plurálu je například vykání nebo onikání, které je vyjádřením určité úcty, užíván je také plurál majestaticus nebo autorský plurál.


Co je to Plurál? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Plurál. Co znamená pojem Plurál z kategorie Český jazyk?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Plurál můžete sdílet s ostatními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Plurál je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, význam, lexikon, význam slova, wiki, terminus technicus, synonymum, přesný výraz, popis, odborný výraz, definice, termín, informace, slovník, formulace, Plurál, co to je, heslo


Pojem Plurál je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plurál? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Množné číslo je varianta gramatická kategorie čísla, která označuje skutečnost, že se jedná o více než o jeden kus. Používá se jak u jmen (podstatné jméno, přídavné jméno, zájmeno), tak u sloves. Zvláštním případem množného čísla je dvojné číslo.
Standardním latinským označením množného čísla je termín plurál, který pochází z latinského plures a znamená více; zkratka je obvykle pl.

Více informací o pojmu Plurál lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plurál ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Plurál ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Plurál ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Plurál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plurál ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Plurál na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Plurál například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co to je Plurál? resp. co přesně znamená slovo Plurál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plurál, odpověď na dotaz co je to Plurál?. Víte např. kdo to je Milenec? Znáte a víte kdo je Rapl? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Radíme vám proto hledat slovo Plurál i v jiné části webu než je kategorie Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.