Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deus ex machina. Co znamená odborný pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Co je to Deus ex machina? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Deus ex machina

Deus ex machina je původně pojem z literatury, případně z divadla, kde označuje nějaký nečekaný zvrat v ději. Doslova to znamená "bůh ze stroje" a pochází to z antického dramatu, kde bohové často ovlivňovali osudy hrdinů hry. A aby bůh skutečně vstoupil do hry nečekaně, byl jeho představitel spuštěn na jeviště pomocí mechanického zařízení na bázi kladky. V obecnějším slova smyslu tento pojem použijeme v jakékoliv situaci, v níž dojde k nějakému nečekanému zásahu.


Co je to Deus ex machina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deus ex machina. Co znamená odborný pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Deus ex machina) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Deus ex machina patří do kategorie Latina

Klíčová slova: informace, heslo, definice pojmu, vysvětlení, definice, Latina, lexikon, formulace, terminologie, názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, pojem, co znamená, synonymum, co je to Deus ex machina?, terminus technicus, význam slova


Pojem Deus ex machina je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Deus ex machina?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deus ex machina je literární termín, který se v češtině ustálil pod svým doslovným překladem bůh ze stroje.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Deus ex machina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Deus ex machina ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Deus ex machina ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Deus ex machina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Deus ex machina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deus ex machina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Deus ex machina například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Deus ex machina? resp. co přesně znamená slovo Deus ex machina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deus ex machina, odpověď na dotaz co je to Deus ex machina?. Víte např. kdo to je Matouš Ruml? Znáte a víte kdo je Dustin Hoffman? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Deus ex machina hledat i v jiných kategoriích (než Latina) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.