Co je to?
Definice odborného termínu, slova Deus ex machina. Co znamená pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Co je Deus ex machina?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Deus ex machina?

Deus ex machina je původně pojem z literatury, případně z divadla, kde označuje nějaký nečekaný zvrat v ději. Doslova to znamená "bůh ze stroje" a pochází to z antického dramatu, kde bohové často ovlivňovali osudy hrdinů hry. A aby bůh skutečně vstoupil do hry nečekaně, byl jeho představitel spuštěn na jeviště pomocí mechanického zařízení na bázi kladky. V obecnějším slova smyslu tento pojem použijeme v jakékoliv situaci, v níž dojde k nějakému nečekanému zásahu.


Co je to Deus ex machina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Deus ex machina. Co znamená pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Deus ex machina sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Deus ex machina patří do sekce latina

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, terminologie, latina, synonymum, Deus ex machina, slovník, význam, vysvětlení, latina, heslo, význam slova, slovo, definice pojmu, definice, terminus technicus, pojem, termín


Pojem Deus ex machina je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deus ex machina? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deus ex machina je literární termín, který se v češtině ustálil pod svým doslovným překladem bůh ze stroje.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Deus ex machina na Google.cz

Vyhledat pojem Deus ex machina ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Deus ex machina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Deus ex machina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Deus ex machina ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Deus ex machina na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Deus ex machina například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Deus ex machina? resp. co znamená výraz Deus ex machina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deus ex machina, odpověď na dotaz co je to Deus ex machina?. Víte např. kdo to je David Pospíšil? Znáte a víte kdo je Jiří Běhounek? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Deus ex machina i v jiné sekci než v latina. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.