Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deus ex machina. Co znamená odborný pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Co je to Deus ex machina? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Deus ex machina

Deus ex machina je původně pojem z literatury, případně z divadla, kde označuje nějaký nečekaný zvrat v ději. Doslova to znamená "bůh ze stroje" a pochází to z antického dramatu, kde bohové často ovlivňovali osudy hrdinů hry. A aby bůh skutečně vstoupil do hry nečekaně, byl jeho představitel spuštěn na jeviště pomocí mechanického zařízení na bázi kladky. V obecnějším slova smyslu tento pojem použijeme v jakékoliv situaci, v níž dojde k nějakému nečekanému zásahu.


Co je to Deus ex machina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deus ex machina. Co znamená odborný pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Deus ex machina se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: lexikon, definice, odborný výraz, wiki, pojem, heslo, Latina, Latina, význam slova, význam, přesný význam, co je to Deus ex machina?, význam pojmu, termín, terminus technicus, slovník, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem Deus ex machina je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Deus ex machina dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Deus ex machina je literární termín, který se v češtině ustálil pod svým doslovným překladem bůh ze stroje.

Více informací o pojmu Deus ex machina lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Deus ex machina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Deus ex machina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Deus ex machina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deus ex machina ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deus ex machina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Deus ex machina ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Deus ex machina například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Deus ex machina? resp. co označuje slovo Deus ex machina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deus ex machina, odpověď na dotaz co je to Deus ex machina?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Simon Pegg? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Latina). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.