Co je to?
Odborný výraz, definice slova Deus ex machina. Co znamená pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Co je Deus ex machina? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Deus ex machina?

Deus ex machina je původně pojem z literatury, případně z divadla, kde označuje nějaký nečekaný zvrat v ději. Doslova to znamená "bůh ze stroje" a pochází to z antického dramatu, kde bohové často ovlivňovali osudy hrdinů hry. A aby bůh skutečně vstoupil do hry nečekaně, byl jeho představitel spuštěn na jeviště pomocí mechanického zařízení na bázi kladky. V obecnějším slova smyslu tento pojem použijeme v jakékoliv situaci, v níž dojde k nějakému nečekanému zásahu.


Co je to Deus ex machina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Deus ex machina. Co znamená pojem Deus ex machina z kategorie Latina?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Deus ex machina se nachází v sekci latina

Klíčová slova: slovník, formulace, odborný výraz, co to je, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, termín, lexikon, definice pojmu, heslo, latina, co je to Deus ex machina?, význam slova, přesný výraz, Deus ex machina, slovo, synonymum


Pojem Deus ex machina je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Deus ex machina? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deus ex machina je literární termín, který se v češtině ustálil pod svým doslovným překladem bůh ze stroje.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Deus ex machina ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deus ex machina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Deus ex machina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Deus ex machina na Google.cz

Vyhledat slovo Deus ex machina ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Deus ex machina ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Deus ex machina například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená slovo Deus ex machina? resp. jaký je přesný význam slova Deus ex machina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deus ex machina, odpověď na dotaz co je to Deus ex machina?. Víte např. kdo to je Pavlína Pořízková? Znáte a víte kdo je Jiří Čunek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Deus ex machina v jiné sekci než latina. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.