Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pelota. Co znamená odborný pojem Pelota z kategorie Sport?

Co je to Pelota? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pelota?

Pelota je varianta tenisu, založená na výměně míče mezi dvěma hráči nebo družstvy. Odpaluje se proti zdi, míček se dotkne země jen jednou a pak musí být odehrán. Pokud hráč neodehraje nebo odpálí míček jinak, získává jeho soupeř bod.
Hraje se v rozmezí 25 až 50 bodů. Pelota se může hrát holýma rukama, upravenou tenisovou raketou, dřevěnou raketou nebo prohnutým košíkem.


Co je to Pelota? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pelota. Co znamená odborný pojem Pelota z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pelota? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Pelota je v kategorii sport

Klíčová slova: sport, pojem, terminologie, vysvětlení, sport, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, co znamená, význam slova, slovo, slovník, formulace, co to je, popis, definice, odborný výraz, význam pojmu


Pojem Pelota je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pelota? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pelota baskická je druh tenisové hry na principu posílání míče sem a tam mezi družstvy nebo dvěma hráči. Hráči nebo družstva odpalují míček proti zdi s tím že se může země dotknout jenom jednou a poté se musí odehrát. Hráč získává bod, pokud jeho soupeř není schopen míček odehrát nebo jej odpálí mimo hru. Podle varianty hry se hraje na 25 až 50 bodů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Pelota ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Pelota ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pelota ve Wikimedia Commons

Najít výraz Pelota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Pelota na Google.cz

Vyhledat termín Pelota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pelota například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Pelota? resp. jaká je definice slova Pelota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pelota, odpověď na dotaz co je to Pelota?. Víte např. kdo to je Pletichář? Znáte a víte kdo je Petra Němcová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Pelota i v jiných kategoriích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.