Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pelota. Co znamená pojem Pelota z kategorie Sport?

Co je to Pelota? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pelota

Pelota je varianta tenisu, založená na výměně míče mezi dvěma hráči nebo družstvy. Odpaluje se proti zdi, míček se dotkne země jen jednou a pak musí být odehrán. Pokud hráč neodehraje nebo odpálí míček jinak, získává jeho soupeř bod.
Hraje se v rozmezí 25 až 50 bodů. Pelota se může hrát holýma rukama, upravenou tenisovou raketou, dřevěnou raketou nebo prohnutým košíkem.


Co je to Pelota? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pelota. Co znamená pojem Pelota z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pelota s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pelota je v kategorii Sport

Klíčová slova: popis, heslo, wiki, co je to Pelota?, lexikon, přesný význam, přesný výraz, Sport, význam, synonymum, co znamená, názvosloví, vysvětlení, termín, slovník, pojem, definice, definice pojmu


Pojem Pelota je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pelota? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pelota baskická je druh tenisové hry na principu posílání míče sem a tam mezi družstvy nebo dvěma hráči. Hráči nebo družstva odpalují míček proti zdi s tím že se může země dotknout jenom jednou a poté se musí odehrát. Hráč získává bod, pokud jeho soupeř není schopen míček odehrát nebo jej odpálí mimo hru. Podle varianty hry se hraje na 25 až 50 bodů.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Pelota ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Pelota ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pelota ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Pelota ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Pelota ve vyhledávači Qwant

Najít termín Pelota na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pelota například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Pelota? resp. co znamená Pelota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pelota, odpověď na dotaz co je to Pelota?. Víte např. kdo to je Kanye West? Znáte a víte kdo je Kaplan? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.