Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pelota. Co znamená pojem Pelota z kategorie Sport?

Co je to Pelota? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pelota?

Pelota je varianta tenisu, založená na výměně míče mezi dvěma hráči nebo družstvy. Odpaluje se proti zdi, míček se dotkne země jen jednou a pak musí být odehrán. Pokud hráč neodehraje nebo odpálí míček jinak, získává jeho soupeř bod.
Hraje se v rozmezí 25 až 50 bodů. Pelota se může hrát holýma rukama, upravenou tenisovou raketou, dřevěnou raketou nebo prohnutým košíkem.


Co je to Pelota? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pelota. Co znamená pojem Pelota z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pelota patří do sekce Sport

Klíčová slova: terminologie, lexikon, vysvětlení, synonymum, definice pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, wiki, formulace, slovník, popis, názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, slovo, význam, co to je


Pojem Pelota je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pelota?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pelota baskická je druh tenisové hry na principu posílání míče sem a tam mezi družstvy nebo dvěma hráči. Hráči nebo družstva odpalují míček proti zdi s tím že se může země dotknout jenom jednou a poté se musí odehrát. Hráč získává bod, pokud jeho soupeř není schopen míček odehrát nebo jej odpálí mimo hru. Podle varianty hry se hraje na 25 až 50 bodů.

Hledejte pojem Pelota v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Pelota ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Pelota ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Pelota ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Pelota ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pelota ve Wikimedia Commons

Najít termín Pelota ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pelota například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Pelota? resp. co je to Pelota? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pelota, odpověď na dotaz co je to Pelota?. Víte např. kdo to je Thorin Pavéza? Znáte a víte kdo je Kretén? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Pelota i v jiných kategoriích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.