Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Americký fotbal. Co znamená pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Co to je Americký fotbal? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Americký fotbal?

Americký fotbal je brankový míčový sport, jehož kolébkou je Anglie. Největší popularitu má v USA, odtud název americký fotbal. Mužstvo má 11 hráčů, proti sobě hrají dvě družstva. Hraje se s oválným míčem. Skóruje se tak, že hráč postoupí s míčem do koncové zóny soupeře. Jinou možností je kop nebo složení soupeře s míčem v zóně protihráče. Hraje se na hřišti ve tvaru obdélníku. To je dlouhé 120 yardů a je rozděleno na 12 pásem, každé o délce 10 yardů. Hraje se na celkový čas 60 minut. Každá strana má nejméně 2 jedenáctičlenné týmy, jeden z nich hraje útok, druhý obranu.
Na hřišti hraje vždy jeden tým obranný a soupeřův útočný. Útočí družstvo, které má míč. Míč pro americký fotbal je nafouknutý a má tvar protáhlého sféroidu. Vítězí tým, který má po určeném čase více bodů. Body se dají získat podle podrobných pravidel, která přesně určují jak jednotlivé možnosti zisku bodů, tak herní situace a postavení hráčů v průběhu hry.


Co je to Americký fotbal? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Americký fotbal. Co znamená pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Americký fotbal patří do kategorie Sport

Klíčová slova: co je to Americký fotbal?, definice pojmu, slovník, odborné názvosloví, heslo, význam pojmu, termín, význam, synonymum, co to je, vysvětlení, Sport, Americký fotbal, co znamená, wiki, terminologie, definice, formulace


Pojem Americký fotbal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Americký fotbal doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Americký fotbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Americký fotbal ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Americký fotbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Americký fotbal na Google.cz

Najít výraz Americký fotbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Americký fotbal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Americký fotbal například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Americký fotbal? resp. jaký je přesný význam slova Americký fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Americký fotbal, odpověď na dotaz co je to Americký fotbal?. Víte např. kdo to je Cristiano Ronaldo? Znáte a víte kdo je Bábovka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.