Co je to?
Definice výrazu Americký fotbal. Co znamená odborný pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Co je Americký fotbal?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Americký fotbal

Americký fotbal je brankový míčový sport, jehož kolébkou je Anglie. Největší popularitu má v USA, odtud název americký fotbal. Mužstvo má 11 hráčů, proti sobě hrají dvě družstva. Hraje se s oválným míčem. Skóruje se tak, že hráč postoupí s míčem do koncové zóny soupeře. Jinou možností je kop nebo složení soupeře s míčem v zóně protihráče. Hraje se na hřišti ve tvaru obdélníku. To je dlouhé 120 yardů a je rozděleno na 12 pásem, každé o délce 10 yardů. Hraje se na celkový čas 60 minut. Každá strana má nejméně 2 jedenáctičlenné týmy, jeden z nich hraje útok, druhý obranu.
Na hřišti hraje vždy jeden tým obranný a soupeřův útočný. Útočí družstvo, které má míč. Míč pro americký fotbal je nafouknutý a má tvar protáhlého sféroidu. Vítězí tým, který má po určeném čase více bodů. Body se dají získat podle podrobných pravidel, která přesně určují jak jednotlivé možnosti zisku bodů, tak herní situace a postavení hráčů v průběhu hry.


Co je to Americký fotbal? Význam slova, termín, Definice výrazu Americký fotbal. Co znamená odborný pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Americký fotbal je v sekci sport

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, formulace, sport, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví, slovo, heslo, přesný význam, lexikon, význam slova, co to je, terminus technicus, odborné názvosloví, vysvětlení, odborný výraz, definice


Pojem Americký fotbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Americký fotbal dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Americký fotbal je branková sportovní hra, hraná 11 hráči s oválným míčem. Cílem týmu je získat více bodů než soupeř. Skórovat lze postupem s míčem (během či zachycením přihrávky) až do soupeřovy koncové zóny (touchdown), kopem (field goal) či složením protihráče s míčem v jeho vlastní koncové zóně (safety).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Americký fotbal ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Americký fotbal na Google obrázcích

Vyhledat slovo Americký fotbal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Americký fotbal ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Americký fotbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Americký fotbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Americký fotbal například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Americký fotbal? resp. jaká je definice slova Americký fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Americký fotbal, odpověď na dotaz co je to Americký fotbal?. Víte např. kdo to je Vojvoda Krok? Znáte a víte kdo je Jana Petrů? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, Tenisový míček, americký fotbal, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.