Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Americký fotbal. Co znamená pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Co to je Americký fotbal? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Americký fotbal

Americký fotbal je brankový míčový sport, jehož kolébkou je Anglie. Největší popularitu má v USA, odtud název americký fotbal. Mužstvo má 11 hráčů, proti sobě hrají dvě družstva. Hraje se s oválným míčem. Skóruje se tak, že hráč postoupí s míčem do koncové zóny soupeře. Jinou možností je kop nebo složení soupeře s míčem v zóně protihráče. Hraje se na hřišti ve tvaru obdélníku. To je dlouhé 120 yardů a je rozděleno na 12 pásem, každé o délce 10 yardů. Hraje se na celkový čas 60 minut. Každá strana má nejméně 2 jedenáctičlenné týmy, jeden z nich hraje útok, druhý obranu.
Na hřišti hraje vždy jeden tým obranný a soupeřův útočný. Útočí družstvo, které má míč. Míč pro americký fotbal je nafouknutý a má tvar protáhlého sféroidu. Vítězí tým, který má po určeném čase více bodů. Body se dají získat podle podrobných pravidel, která přesně určují jak jednotlivé možnosti zisku bodů, tak herní situace a postavení hráčů v průběhu hry.


Co je to Americký fotbal? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Americký fotbal. Co znamená pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Americký fotbal? s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Americký fotbal je v sekci Sport

Klíčová slova: Sport, termín, slovník, informace, definice, názvosloví, co znamená, přesný význam, terminologie, heslo, formulace, definice pojmu, lexikon, pojem, terminus technicus, odborný výraz, Sport, význam pojmu


Pojem Americký fotbal je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Americký fotbal dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Americký fotbal je branková sportovní hra, hraná 11 hráči s oválným míčem. Cílem týmu je získat více bodů než soupeř. Skórovat lze postupem s míčem (během či zachycením přihrávky) až do soupeřovy koncové zóny (touchdown), kopem (field goal) či složením protihráče s míčem v jeho vlastní koncové zóně (safety).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Americký fotbal ve Wikimedia Commons

Najít výraz Americký fotbal ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Americký fotbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Americký fotbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Americký fotbal ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Americký fotbal ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Americký fotbal například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Americký fotbal? resp. co znamená výraz Americký fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Americký fotbal, odpověď na dotaz co je to Americký fotbal?. Víte např. kdo to je Prasák? Znáte a víte kdo je Leonid Iljič Brežněv? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.