Co je to?
Výraz, termín, definice slova Americký fotbal. Co znamená odborný pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Co je to Americký fotbal? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Americký fotbal?

Americký fotbal je brankový míčový sport, jehož kolébkou je Anglie. Největší popularitu má v USA, odtud název americký fotbal. Mužstvo má 11 hráčů, proti sobě hrají dvě družstva. Hraje se s oválným míčem. Skóruje se tak, že hráč postoupí s míčem do koncové zóny soupeře. Jinou možností je kop nebo složení soupeře s míčem v zóně protihráče. Hraje se na hřišti ve tvaru obdélníku. To je dlouhé 120 yardů a je rozděleno na 12 pásem, každé o délce 10 yardů. Hraje se na celkový čas 60 minut. Každá strana má nejméně 2 jedenáctičlenné týmy, jeden z nich hraje útok, druhý obranu.
Na hřišti hraje vždy jeden tým obranný a soupeřův útočný. Útočí družstvo, které má míč. Míč pro americký fotbal je nafouknutý a má tvar protáhlého sféroidu. Vítězí tým, který má po určeném čase více bodů. Body se dají získat podle podrobných pravidel, která přesně určují jak jednotlivé možnosti zisku bodů, tak herní situace a postavení hráčů v průběhu hry.


Co je to Americký fotbal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Americký fotbal. Co znamená odborný pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Americký fotbal můžete sdílet s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Americký fotbal je v kategorii sport

Klíčová slova: definice, názvosloví, slovník, popis, přesný význam, lexikon, význam slova, terminologie, přesný výraz, co znamená, význam, wiki, synonymum, definice pojmu, termín, pojem, slovo, co je to Americký fotbal?


Pojem Americký fotbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Americký fotbal můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Americký fotbal je branková sportovní hra, hraná 11 hráči s oválným míčem. Cílem týmu je získat více bodů než soupeř. Skórovat lze postupem s míčem (během či zachycením přihrávky) až do soupeřovy koncové zóny (touchdown), kopem (field goal) či složením protihráče s míčem v jeho vlastní koncové zóně (safety).

Další informace o pojmu Americký fotbal hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít pojem Americký fotbal na Google.cz

Vyhledat výraz Americký fotbal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Americký fotbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Americký fotbal ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Americký fotbal ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Americký fotbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Americký fotbal například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Americký fotbal? resp. jaký je význam slova Americký fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Americký fotbal, odpověď na dotaz co je to Americký fotbal?. Víte např. kdo to je Gustav Oplustil? Znáte a víte kdo je Stepan Bandera? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.