Co je to?
Výraz, termín, definice slova Americký fotbal. Co znamená odborný pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Co je to Americký fotbal? Význam slova

Co znamená termín Americký fotbal? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Americký fotbal je brankový míčový sport, jehož kolébkou je Anglie. Největší popularitu má v USA, odtud název americký fotbal. Mužstvo má 11 hráčů, proti sobě hrají dvě družstva. Hraje se s oválným míčem. Skóruje se tak, že hráč postoupí s míčem do koncové zóny soupeře. Jinou možností je kop nebo složení soupeře s míčem v zóně protihráče. Hraje se na hřišti ve tvaru obdélníku. To je dlouhé 120 yardů a je rozděleno na 12 pásem, každé o délce 10 yardů. Hraje se na celkový čas 60 minut. Každá strana má nejméně 2 jedenáctičlenné týmy, jeden z nich hraje útok, druhý obranu.
Na hřišti hraje vždy jeden tým obranný a soupeřův útočný. Útočí družstvo, které má míč. Míč pro americký fotbal je nafouknutý a má tvar protáhlého sféroidu. Vítězí tým, který má po určeném čase více bodů. Body se dají získat podle podrobných pravidel, která přesně určují jak jednotlivé možnosti zisku bodů, tak herní situace a postavení hráčů v průběhu hry.


Co je to Americký fotbal? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Americký fotbal. Co znamená odborný pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Americký fotbal doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Americký fotbal se nachází v sekci sport

Klíčová slova: slovník, pojem, vysvětlení, wiki, formulace, sport, Americký fotbal, lexikon, význam, popis, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, přesný výraz, názvosloví, význam slova, význam pojmu, terminologie


Pojem Americký fotbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Americký fotbal? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Americký fotbal je branková sportovní hra, hraná 11 hráči s oválným míčem. Cílem týmu je získat více bodů než soupeř. Skórovat lze postupem s míčem (během či zachycením přihrávky) až do soupeřovy koncové zóny (touchdown), kopem (field goal) či složením protihráče s míčem v jeho vlastní koncové zóně (safety).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Americký fotbal ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Americký fotbal na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Americký fotbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Americký fotbal ve Wikizdrojích

Najít výraz Americký fotbal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Americký fotbal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Americký fotbal například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Americký fotbal? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Americký fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Americký fotbal, odpověď na dotaz co je to Americký fotbal?. Víte např. kdo to je Chazar? Znáte a víte kdo je Božena Němcová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.