Co je to?
Definice výrazu Americký fotbal. Co znamená odborný pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Co to je Americký fotbal? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Americký fotbal

Americký fotbal je brankový míčový sport, jehož kolébkou je Anglie. Největší popularitu má v USA, odtud název americký fotbal. Mužstvo má 11 hráčů, proti sobě hrají dvě družstva. Hraje se s oválným míčem. Skóruje se tak, že hráč postoupí s míčem do koncové zóny soupeře. Jinou možností je kop nebo složení soupeře s míčem v zóně protihráče. Hraje se na hřišti ve tvaru obdélníku. To je dlouhé 120 yardů a je rozděleno na 12 pásem, každé o délce 10 yardů. Hraje se na celkový čas 60 minut. Každá strana má nejméně 2 jedenáctičlenné týmy, jeden z nich hraje útok, druhý obranu.
Na hřišti hraje vždy jeden tým obranný a soupeřův útočný. Útočí družstvo, které má míč. Míč pro americký fotbal je nafouknutý a má tvar protáhlého sféroidu. Vítězí tým, který má po určeném čase více bodů. Body se dají získat podle podrobných pravidel, která přesně určují jak jednotlivé možnosti zisku bodů, tak herní situace a postavení hráčů v průběhu hry.


Co je to Americký fotbal? Význam slova, termín, Definice výrazu Americký fotbal. Co znamená odborný pojem Americký fotbal z kategorie Sport?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Americký fotbal? Potom se o definici podělte s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Americký fotbal se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: informace, formulace, slovník, vysvětlení, sport, terminologie, význam slova, definice pojmu, co to je, definice, co znamená, význam, sport, popis, co je to Americký fotbal?, názvosloví, heslo, terminus technicus


Pojem Americký fotbal je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Americký fotbal dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Americký fotbal je branková sportovní hra, hraná 11 hráči s oválným míčem. Cílem týmu je získat více bodů než soupeř. Skórovat lze postupem s míčem (během či zachycením přihrávky) až do soupeřovy koncové zóny (touchdown), kopem (field goal) či složením protihráče s míčem v jeho vlastní koncové zóně (safety).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Americký fotbal ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Americký fotbal ve Wikimedia Commons

Hledat termín Americký fotbal ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Americký fotbal na Youtube

Zkusit najít heslo Americký fotbal na Google.cz

Vyhledat pojem Americký fotbal ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Americký fotbal například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Americký fotbal? resp. co přesně označuje termín Americký fotbal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Americký fotbal, odpověď na dotaz co je to Americký fotbal?. Víte např. kdo to je Petr Hájek? Znáte a víte kdo je Mirka Čejková? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.