Co je to?
Definice výrazu Fettuccine. Co znamená odborný pojem Fettuccine z kategorie Jídlo?

Co to je Fettuccine? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fettuccine

Fettuccine je pojem z římské a italské kuchyně. Jedná se o druh těstovin, široké nudle. Fettuccine lze přeložit jako stužky, což naznačuje tvar těchto těstovin. Fettuccine se připravují z mouky a vajec, cca vejce na 100 gr mouky. Obvykle jsou podávány s různými druhy ragú.
K nejznámější úpravě patří fettuccine Alfredo. Ty se připravují s omáčkou ze smetany a máslem, s parmezánem a muškátovým oříškem. Na talíři se dozdobují dalším nastrouhaným parmezánem a čerstvou petrželkou.


Co je to Fettuccine? Význam slova, termín, Definice výrazu Fettuccine. Co znamená odborný pojem Fettuccine z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Fettuccine? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fettuccine se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminologie, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, Jídlo, význam pojmu, definice pojmu, wiki, co znamená, slovník, lexikon, informace, pojem, slovo, popis, heslo, termín, formulace


Pojem Fettuccine je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Fettuccine dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fettuccine (v překladu "stužky") je typ těstovin oblíbený v římské kuchyni. Jedná se o široké nudle připravované z vajec a mouky (obvykle jednoho vejce na 100 g mouky), které jsou širší, ale jinak podobné typu těstovin tagliatelle (z města Bologna). Často se podávají s ragú.
Populární úpravou těchto těstovin jsou Fettuccine Alfredo.

Nudle fettuccine

Italské široké nudle fettuccine. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay
Italské široké nudle fettuccine. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Fettuccine na Youtube

Zkusit najít heslo Fettuccine ve Wikizdrojích

Najít pojem Fettuccine ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Fettuccine ve Wikislovníku

Hledat slovo Fettuccine ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Fettuccine ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fettuccine například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Fettuccine? resp. co přesně znamená slovo Fettuccine? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fettuccine, odpověď na dotaz co je to Fettuccine?. Víte např. kdo to je Whistleblower? Znáte a víte kdo je Romantik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!