Co je to?
Definice výrazu Fettuccine. Co znamená odborný pojem Fettuccine z kategorie Jídlo?

Co to je Fettuccine? Význam slova

Co znamená termín Fettuccine? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fettuccine je pojem z římské a italské kuchyně. Jedná se o druh těstovin, široké nudle. Fettuccine lze přeložit jako stužky, což naznačuje tvar těchto těstovin. Fettuccine se připravují z mouky a vajec, cca vejce na 100 gr mouky. Obvykle jsou podávány s různými druhy ragú.
K nejznámější úpravě patří fettuccine Alfredo. Ty se připravují s omáčkou ze smetany a máslem, s parmezánem a muškátovým oříškem. Na talíři se dozdobují dalším nastrouhaným parmezánem a čerstvou petrželkou.


Co je to Fettuccine? Význam slova, termín, Definice výrazu Fettuccine. Co znamená odborný pojem Fettuccine z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Fettuccine? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fettuccine je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co je to Fettuccine?, definice pojmu, Jídlo, význam slova, Jídlo, heslo, synonymum, formulace, význam, odborné názvosloví, popis, informace, co to je, slovník, přesný význam, terminologie, co znamená, lexikon


Pojem Fettuccine je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Fettuccine můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fettuccine (v překladu "stužky") je typ těstovin oblíbený v římské kuchyni. Jedná se o široké nudle připravované z vajec a mouky (obvykle jednoho vejce na 100 g mouky), které jsou širší, ale jinak podobné typu těstovin tagliatelle (z města Bologna). Často se podávají s ragú.
Populární úpravou těchto těstovin jsou Fettuccine Alfredo.

Nudle fettuccine

Italské široké nudle fettuccine. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay
Italské široké nudle fettuccine. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Fettuccine ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Fettuccine ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Fettuccine ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Fettuccine ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Fettuccine ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fettuccine ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fettuccine například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Fettuccine? resp. co znamená slovo Fettuccine? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fettuccine, odpověď na dotaz co je to Fettuccine?. Víte např. kdo to je Sociolog? Znáte a víte kdo je Lokaj? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!