Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fettuccine. Co znamená odborný pojem Fettuccine z kategorie Jídlo?

Co je Fettuccine?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fettuccine

Fettuccine je pojem z římské a italské kuchyně. Jedná se o druh těstovin, široké nudle. Fettuccine lze přeložit jako stužky, což naznačuje tvar těchto těstovin. Fettuccine se připravují z mouky a vajec, cca vejce na 100 gr mouky. Obvykle jsou podávány s různými druhy ragú.
K nejznámější úpravě patří fettuccine Alfredo. Ty se připravují s omáčkou ze smetany a máslem, s parmezánem a muškátovým oříškem. Na talíři se dozdobují dalším nastrouhaným parmezánem a čerstvou petrželkou.


Co je to Fettuccine? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fettuccine. Co znamená odborný pojem Fettuccine z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Fettuccine sdílejte s rodinou a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Fettuccine je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, informace, wiki, heslo, co to je, odborný výraz, odborné názvosloví, význam, co je to Fettuccine?, přesný význam, definice, jídlo, význam slova, lexikon, slovo, terminologie, význam pojmu, synonymum


Pojem Fettuccine je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fettuccine? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fettuccine (v překladu "stužky") je typ těstovin oblíbený v římské kuchyni. Jedná se o široké nudle připravované z vajec a mouky (obvykle jednoho vejce na 100 g mouky), které jsou širší, ale jinak podobné typu těstovin tagliatelle (z města Bologna). Často se podávají s ragú.
Populární úpravou těchto těstovin jsou Fettuccine Alfredo.

Nudle fettuccine

Italské široké nudle fettuccine. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay
Italské široké nudle fettuccine. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Fettuccine ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Fettuccine ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fettuccine ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Fettuccine ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Fettuccine ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Fettuccine ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fettuccine například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Fettuccine? resp. co znamená výraz Fettuccine? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fettuccine, odpověď na dotaz co je to Fettuccine?. Víte např. kdo to je Vlasta Žehrová? Znáte a víte kdo je Trestanec? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!