Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fettuccine. Co znamená odborný pojem Fettuccine z kategorie Jídlo?

Co je to Fettuccine? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fettuccine?

Fettuccine je pojem z římské a italské kuchyně. Jedná se o druh těstovin, široké nudle. Fettuccine lze přeložit jako stužky, což naznačuje tvar těchto těstovin. Fettuccine se připravují z mouky a vajec, cca vejce na 100 gr mouky. Obvykle jsou podávány s různými druhy ragú.
K nejznámější úpravě patří fettuccine Alfredo. Ty se připravují s omáčkou ze smetany a máslem, s parmezánem a muškátovým oříškem. Na talíři se dozdobují dalším nastrouhaným parmezánem a čerstvou petrželkou.


Co je to Fettuccine? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fettuccine. Co znamená odborný pojem Fettuccine z kategorie Jídlo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fettuccine doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Fettuccine se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: wiki, jídlo, Fettuccine, slovník, termín, synonymum, vysvětlení, slovo, význam, definice, co znamená, přesný výraz, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví, jídlo, pojem, význam pojmu


Pojem Fettuccine je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Fettuccine píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fettuccine (v překladu "stužky") je typ těstovin oblíbený v římské kuchyni. Jedná se o široké nudle připravované z vajec a mouky (obvykle jednoho vejce na 100 g mouky), které jsou širší, ale jinak podobné typu těstovin tagliatelle (z města Bologna). Často se podávají s ragú.
Populární úpravou těchto těstovin jsou Fettuccine Alfredo.

Nudle fettuccine

Italské široké nudle fettuccine. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay
Italské široké nudle fettuccine. Autor: Umbe Ber, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Fettuccine na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fettuccine ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Fettuccine na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fettuccine ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Fettuccine ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Fettuccine ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fettuccine například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fettuccine? resp. co vlastně znamená slovo Fettuccine? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fettuccine, odpověď na dotaz co je to Fettuccine?. Víte např. kdo to je Miloš Zeman? Znáte a víte kdo je Atopik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!