Co je to?
Definice výrazu Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Co to je Deflace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Deflace

Jako deflace se v ekonomice označuje meziroční pokles cenové hladiny. Většinou se měří indexem spotřebitelských cen. Jedná se o přesný opak inflace. K deflaci obvykle dochází, pokus ve světové nebo specificky orientované národní ekonomice dojde k nadbytku konkrétního zboží nebo služeb a dojde k absenci peněz, jež by mohly být využity k nákupu zmíněného zboží či služeb.
Ke krátkodobé deflaci též může dojít kvůli poklesu cen dovozového zboží. Jestliže deflace trvá příliš dlouhý časový úsek, může se z ní vyvinout deflační spirála, či deflační past.


Co je to Deflace? Význam slova, termín, Definice výrazu Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Deflace? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Deflace patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, synonymum, popis, Ekonomie, lexikon, co znamená, význam slova, slovo, názvosloví, pojem, co to je, informace, význam, Ekonomie, terminus technicus, heslo, definice


Pojem Deflace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Deflace dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Deflace je absolutní meziroční pokles cenové hladiny v ekonomice. Obvykle se měří indexem spotřebitelských cen. Opakem deflace je inflace.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deflace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deflace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Deflace na Google.cz

Hledat slovo Deflace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Deflace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Deflace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Deflace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Deflace? resp. co znamená Deflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deflace, odpověď na dotaz co je to Deflace?. Víte např. kdo to je Pavel Nedvěd? Znáte a víte kdo je Gambler? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.