Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Co je to Deflace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Deflace?

Jako deflace se v ekonomice označuje meziroční pokles cenové hladiny. Většinou se měří indexem spotřebitelských cen. Jedná se o přesný opak inflace. K deflaci obvykle dochází, pokus ve světové nebo specificky orientované národní ekonomice dojde k nadbytku konkrétního zboží nebo služeb a dojde k absenci peněz, jež by mohly být využity k nákupu zmíněného zboží či služeb.
Ke krátkodobé deflaci též může dojít kvůli poklesu cen dovozového zboží. Jestliže deflace trvá příliš dlouhý časový úsek, může se z ní vyvinout deflační spirála, či deflační past.


Co je to Deflace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Deflace se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Deflace se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: co to je, názvosloví, lexikon, synonymum, terminologie, slovník, ekonomie, co je to Deflace?, odborný výraz, terminus technicus, definice pojmu, význam, co znamená, přesný význam, Deflace, ekonomie, informace, formulace


Pojem Deflace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deflace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deflace je absolutní meziroční pokles cenové hladiny v ekonomice. Obvykle se měří indexem spotřebitelských cen. Opakem deflace je inflace.

Více informací o pojmu Deflace lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Deflace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Deflace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Deflace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Deflace ve Wikislovníku

Najít výraz Deflace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Deflace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Deflace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Deflace? resp. jaká je definice termínu Deflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deflace, odpověď na dotaz co je to Deflace?. Víte např. kdo to je Eurohujer? Znáte a víte kdo je Gambler? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Deflace hledat i v jiných kategoriích (než ekonomie) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.