Co je to?
Definice výrazu Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Co to je Deflace? Význam slova

Co znamená termín Deflace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jako deflace se v ekonomice označuje meziroční pokles cenové hladiny. Většinou se měří indexem spotřebitelských cen. Jedná se o přesný opak inflace. K deflaci obvykle dochází, pokus ve světové nebo specificky orientované národní ekonomice dojde k nadbytku konkrétního zboží nebo služeb a dojde k absenci peněz, jež by mohly být využity k nákupu zmíněného zboží či služeb.
Ke krátkodobé deflaci též může dojít kvůli poklesu cen dovozového zboží. Jestliže deflace trvá příliš dlouhý časový úsek, může se z ní vyvinout deflační spirála, či deflační past.


Co je to Deflace? Význam slova, termín, Definice výrazu Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Deflace se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: popis, informace, terminus technicus, formulace, heslo, názvosloví, přesný význam, co je to Deflace?, co znamená, význam slova, odborný výraz, přesný výraz, Ekonomie, význam pojmu, definice pojmu, definice, Ekonomie, slovník


Pojem Deflace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Deflace můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deflace je absolutní meziroční pokles cenové hladiny v ekonomice. Obvykle se měří indexem spotřebitelských cen. Opakem deflace je inflace.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deflace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deflace ve Wikimedia Commons

Najít slovo Deflace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Deflace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Deflace ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Deflace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Deflace například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Deflace? resp. jaká je definice slova Deflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deflace, odpověď na dotaz co je to Deflace?. Víte např. kdo to je Zoufalec? Znáte a víte kdo je Pokémon? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.