Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Deflace. Co znamená pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Co je Deflace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Deflace?

Jako deflace se v ekonomice označuje meziroční pokles cenové hladiny. Většinou se měří indexem spotřebitelských cen. Jedná se o přesný opak inflace. K deflaci obvykle dochází, pokus ve světové nebo specificky orientované národní ekonomice dojde k nadbytku konkrétního zboží nebo služeb a dojde k absenci peněz, jež by mohly být využity k nákupu zmíněného zboží či služeb.
Ke krátkodobé deflaci též může dojít kvůli poklesu cen dovozového zboží. Jestliže deflace trvá příliš dlouhý časový úsek, může se z ní vyvinout deflační spirála, či deflační past.


Co je to Deflace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Deflace. Co znamená pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Deflace? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Deflace se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, význam pojmu, význam, termín, formulace, synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz, popis, slovník, Deflace, heslo, přesný význam, terminologie, definice, ekonomie, vysvětlení


Pojem Deflace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deflace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deflace je absolutní meziroční pokles cenové hladiny v ekonomice. Obvykle se měří indexem spotřebitelských cen. Opakem deflace je inflace.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Deflace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deflace ve Wikimedia Commons

Najít slovo Deflace ve Wikizdrojích

Zkusit najít Deflace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Deflace na Google.cz

Hledat frázi Deflace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Deflace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Deflace? resp. co znamená Deflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deflace, odpověď na dotaz co je to Deflace?. Víte např. kdo to je Colin Firth? Znáte a víte kdo je Bohém? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Deflace i v jiné kategorii než je sekce ekonomie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.