Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Deflace. Co znamená pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Co to je Deflace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Deflace

Jako deflace se v ekonomice označuje meziroční pokles cenové hladiny. Většinou se měří indexem spotřebitelských cen. Jedná se o přesný opak inflace. K deflaci obvykle dochází, pokus ve světové nebo specificky orientované národní ekonomice dojde k nadbytku konkrétního zboží nebo služeb a dojde k absenci peněz, jež by mohly být využity k nákupu zmíněného zboží či služeb.
Ke krátkodobé deflaci též může dojít kvůli poklesu cen dovozového zboží. Jestliže deflace trvá příliš dlouhý časový úsek, může se z ní vyvinout deflační spirála, či deflační past.


Co je to Deflace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Deflace. Co znamená pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Deflace je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: pojem, co je to Deflace?, Deflace, odborný výraz, význam, wiki, definice, synonymum, přesný výraz, lexikon, názvosloví, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, slovo, vysvětlení, význam pojmu, popis


Pojem Deflace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Deflace?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Deflace je absolutní meziroční pokles cenové hladiny v ekonomice. Obvykle se měří indexem spotřebitelských cen. Opakem deflace je inflace.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Deflace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Deflace ve Wikislovníku

Najít pojem Deflace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deflace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Deflace na Youtube

Vyhledat výraz Deflace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Deflace například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Deflace? resp. co přesně znamená slovo Deflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deflace, odpověď na dotaz co je to Deflace?. Víte např. kdo to je Tom Cruise? Znáte a víte kdo je Matka samoživitelka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Deflace i v jiné sekci než v ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.