Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Co je to Deflace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Deflace?

Jako deflace se v ekonomice označuje meziroční pokles cenové hladiny. Většinou se měří indexem spotřebitelských cen. Jedná se o přesný opak inflace. K deflaci obvykle dochází, pokus ve světové nebo specificky orientované národní ekonomice dojde k nadbytku konkrétního zboží nebo služeb a dojde k absenci peněz, jež by mohly být využity k nákupu zmíněného zboží či služeb.
Ke krátkodobé deflaci též může dojít kvůli poklesu cen dovozového zboží. Jestliže deflace trvá příliš dlouhý časový úsek, může se z ní vyvinout deflační spirála, či deflační past.


Co je to Deflace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Deflace je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: synonymum, definice, význam slova, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, termín, význam, slovo, terminus technicus, co je to Deflace?, pojem, význam pojmu, co to je, názvosloví


Pojem Deflace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Deflace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Deflace je absolutní meziroční pokles cenové hladiny v ekonomice. Obvykle se měří indexem spotřebitelských cen. Opakem deflace je inflace.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Deflace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Deflace na Google.cz

Hledat slovo Deflace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Deflace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deflace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Deflace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Deflace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Deflace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Deflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deflace, odpověď na dotaz co je to Deflace?. Víte např. kdo to je Mars? Znáte a víte kdo je Gambler? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.