Co je to?
Definice výrazu Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Co to je Deflace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Deflace?

Jako deflace se v ekonomice označuje meziroční pokles cenové hladiny. Většinou se měří indexem spotřebitelských cen. Jedná se o přesný opak inflace. K deflaci obvykle dochází, pokus ve světové nebo specificky orientované národní ekonomice dojde k nadbytku konkrétního zboží nebo služeb a dojde k absenci peněz, jež by mohly být využity k nákupu zmíněného zboží či služeb.
Ke krátkodobé deflaci též může dojít kvůli poklesu cen dovozového zboží. Jestliže deflace trvá příliš dlouhý časový úsek, může se z ní vyvinout deflační spirála, či deflační past.


Co je to Deflace? Význam slova, termín, Definice výrazu Deflace. Co znamená odborný pojem Deflace z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Deflace můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Deflace je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: popis, definice pojmu, wiki, slovo, co to je, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, slovník, Deflace, termín, co znamená, terminus technicus, co je to Deflace?, Ekonomie, definice, pojem, formulace


Pojem Deflace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Deflace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Deflace je absolutní meziroční pokles cenové hladiny v ekonomice. Obvykle se měří indexem spotřebitelských cen. Opakem deflace je inflace.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Deflace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Deflace ve vyhledávači Qwant

Najít termín Deflace na Google.cz

Zkusit najít pojem Deflace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deflace ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Deflace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Deflace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Deflace? resp. co vlastně znamená slovo Deflace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deflace, odpověď na dotaz co je to Deflace?. Víte např. kdo to je Osvětlovač? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.