Co je to?
Definice odborného termínu, slova Příroda. Co znamená pojem Příroda z kategorie Příroda?

Co je to Příroda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Příroda?

Příroda je označení pro hmotný svět, který nebyl vytvořen člověkem. Je tvořena přírodninami a dělí se na přírodu živou a neživou. Živou přírodu tvoří organizmy, tedy bakterie, houby, rostliny a živočichové.
Neživá příroda je tvořena neživými přírodninami, mezi které patří slunce, voda, vzduch půda, minerály a horniny.


Co je to Příroda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Příroda. Co znamená pojem Příroda z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Příroda sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Příroda patří do sekce příroda

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, definice pojmu, pojem, lexikon, co je to Příroda?, termín, definice, význam, význam slova, co to je, popis, slovník, příroda, terminologie, terminus technicus, heslo, přesný význam


Pojem Příroda je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Příroda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Příroda znamená v nejužším významu slova volně žijící ekosystém s určitou mírou biodiverzity, v širším pojetí pak může znamenat celou biosféru, či dokonce hmotný svět (fysis), tedy předmět zájmu přírodních věd.
Přirozenost a příroda (fysis) je jednou z prvních otázek antické filozofie. Samotné řecké slovo fysis lze nalézt již v Homérově Odysseie a znamená nespoutanou a divokou přírodu, v češtině má slovo příroda původ ve slově přirodit, tedy všeho živého.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Příroda ve Wikislovníku

Hledat pojem Příroda ve Wikizdrojích

Hledat slovo Příroda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Příroda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Příroda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Příroda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Příroda například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Příroda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Příroda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příroda, odpověď na dotaz co je to Příroda?. Víte např. kdo to je Štěpánka Haničincová? Znáte a víte kdo je Ondřej Brzobohatý? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Příroda v jiné sekci než příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.