Co je to?
Výraz, termín, definice slova Příroda. Co znamená odborný pojem Příroda z kategorie Příroda?

Co je to Příroda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Příroda?

Příroda je označení pro hmotný svět, který nebyl vytvořen člověkem. Je tvořena přírodninami a dělí se na přírodu živou a neživou. Živou přírodu tvoří organizmy, tedy bakterie, houby, rostliny a živočichové.
Neživá příroda je tvořena neživými přírodninami, mezi které patří slunce, voda, vzduch půda, minerály a horniny.


Co je to Příroda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Příroda. Co znamená odborný pojem Příroda z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Příroda sdílejte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Příroda je v kategorii příroda

Klíčová slova: informace, přesný význam, termín, lexikon, odborný výraz, názvosloví, Příroda, terminologie, synonymum, význam slova, význam, vysvětlení, co znamená, definice, co to je, definice pojmu, terminus technicus, popis


Pojem Příroda je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Příroda?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Příroda znamená v nejužším významu slova volně žijící ekosystém s určitou mírou biodiverzity, v širším pojetí pak může znamenat celou biosféru, či dokonce hmotný svět (fysis), tedy předmět zájmu přírodních věd.
Přirozenost a příroda (fysis) je jednou z prvních otázek antické filozofie. Samotné řecké slovo fysis lze nalézt již v Homérově Odysseie a znamená nespoutanou a divokou přírodu, v češtině má slovo příroda původ ve slově přirodit, tedy všeho živého.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Příroda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Příroda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Příroda ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Příroda na Youtube

Vyhledat heslo Příroda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Příroda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Příroda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte co je to Příroda? resp. co znamená Příroda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příroda, odpověď na dotaz co je to Příroda?. Víte např. kdo to je Sklář? Znáte a víte kdo je Jan Tříska? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Příroda v jiné sekci než příroda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.