Co je to?
Definice výrazu, termínu Příroda. Co znamená odborný pojem Příroda z kategorie Příroda?

Co je to Příroda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Příroda?

Příroda je označení pro hmotný svět, který nebyl vytvořen člověkem. Je tvořena přírodninami a dělí se na přírodu živou a neživou. Živou přírodu tvoří organizmy, tedy bakterie, houby, rostliny a živočichové.
Neživá příroda je tvořena neživými přírodninami, mezi které patří slunce, voda, vzduch půda, minerály a horniny.


Co je to Příroda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Příroda. Co znamená odborný pojem Příroda z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Příroda? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Příroda je v kategorii Příroda

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, synonymum, názvosloví, definice pojmu, heslo, vysvětlení, význam pojmu, informace, přesný význam, formulace, wiki, Příroda, terminologie, terminus technicus, pojem, lexikon, význam slova


Pojem Příroda je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Příroda? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Příroda znamená v nejužším významu slova volně žijící ekosystém s určitou mírou biodiverzity, v širším pojetí pak může znamenat celou biosféru, či dokonce hmotný svět (fysis), tedy předmět zájmu přírodních věd.
Přirozenost a příroda (fysis) je jednou z prvních otázek antické filozofie. Samotné řecké slovo fysis lze nalézt již v Homérově Odysseie a znamená nespoutanou a divokou přírodu, v češtině má slovo příroda původ ve slově přirodit, tedy všeho živého.

Další zdroje informací o slovu Příroda

Najít slovo Příroda na Google.cz

Vyhledat výraz Příroda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Příroda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Příroda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Příroda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Příroda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Příroda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Příroda? resp. jaká je definice slova Příroda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příroda, odpověď na dotaz co je to Příroda?. Víte např. kdo to je Metrolog? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Příroda hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.