Co je to?
Definice výrazu, termínu Příroda. Co znamená odborný pojem Příroda z kategorie Příroda?

Co je to Příroda? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Příroda?

Příroda je označení pro hmotný svět, který nebyl vytvořen člověkem. Je tvořena přírodninami a dělí se na přírodu živou a neživou. Živou přírodu tvoří organizmy, tedy bakterie, houby, rostliny a živočichové.
Neživá příroda je tvořena neživými přírodninami, mezi které patří slunce, voda, vzduch půda, minerály a horniny.


Co je to Příroda? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Příroda. Co znamená odborný pojem Příroda z kategorie Příroda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Příroda? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Příroda se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, definice, pojem, význam slova, terminologie, informace, názvosloví, odborné názvosloví, popis, odborný výraz, heslo, Příroda, Příroda, termín, lexikon, přesný význam, slovo


Pojem Příroda je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Příroda můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Příroda znamená v nejužším významu slova volně žijící ekosystém s určitou mírou biodiverzity, v širším pojetí pak může znamenat celou biosféru, či dokonce hmotný svět (fysis), tedy předmět zájmu přírodních věd.
Přirozenost a příroda (fysis) je jednou z prvních otázek antické filozofie. Samotné řecké slovo fysis lze nalézt již v Homérově Odysseie a znamená nespoutanou a divokou přírodu, v češtině má slovo příroda původ ve slově přirodit, tedy všeho živého.

Odkazy na jiné weby

Najít termín Příroda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Příroda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Příroda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Příroda ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příroda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Příroda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Příroda například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Příroda? resp. jaký je přesný význam slova Příroda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příroda, odpověď na dotaz co je to Příroda?. Víte např. kdo to je Dalibor Janda? Znáte a víte kdo je Jevgenij Malkin? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.