Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kokain. Co znamená odborný pojem Kokain z kategorie Chemie?

Co je to Kokain? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kokain?

Kokain je označení pro druh stimulantu. Jedná se o krystalickou látku bílé barvy, která se získává z keře koka, vyskytujícího se v Jižní Americe. Kokain celkově povzbuzuje organizmus, zvyšuje sebevědomí, zlepšuje vidění a dodává takové množství energie, které vede až k euforii. Nezpůsobuje halucinace, ty se objevují až při vysokých dávkách.
Nejužívanějším způsobem braní kokainu je šňupání. Při delším užívání způsobuje deprese, psychózy a může být příčinou zástavy srdce, šňupání ničí nosní přepážku.


Co je to Kokain? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kokain. Co znamená odborný pojem Kokain z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Kokain můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Kokain je v kategorii chemie

Klíčová slova: chemie, informace, názvosloví, wiki, odborný výraz, význam, definice pojmu, formulace, slovo, lexikon, pojem, popis, co je to Kokain?, definice, co to je, synonymum, význam slova, termín


Pojem Kokain je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kokain? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kokain, též benzoylmethylekgonin, je bílá, mikrokrystalická látka rozšířená především jako droga. Jedná se o rostlinný tropanový alkaloid z jihoamerického keře rudodřev koka (Erythroxylon coca). Kokain účinkuje jako silné stimulancium a lokální anestetikum (blokuje proud sodíku v nervových vláknech).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kokain ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kokain ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kokain na Youtube

Hledat termín Kokain ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Kokain ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Kokain ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kokain například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kokain? resp. co přesně označuje termín Kokain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kokain, odpověď na dotaz co je to Kokain?. Víte např. kdo to je Masový vrah? Znáte a víte kdo je Gigant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.