Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kokain. Co znamená pojem Kokain z kategorie Chemie?

Co to je Kokain? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kokain?

Kokain je označení pro druh stimulantu. Jedná se o krystalickou látku bílé barvy, která se získává z keře koka, vyskytujícího se v Jižní Americe. Kokain celkově povzbuzuje organizmus, zvyšuje sebevědomí, zlepšuje vidění a dodává takové množství energie, které vede až k euforii. Nezpůsobuje halucinace, ty se objevují až při vysokých dávkách.
Nejužívanějším způsobem braní kokainu je šňupání. Při delším užívání způsobuje deprese, psychózy a může být příčinou zástavy srdce, šňupání ničí nosní přepážku.


Co je to Kokain? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kokain. Co znamená pojem Kokain z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kokain? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kokain je v kategorii Chemie

Klíčová slova: terminologie, lexikon, pojem, wiki, přesný význam, slovník, synonymum, význam pojmu, názvosloví, formulace, Chemie, odborný výraz, definice, popis, přesný výraz, co znamená, význam, co je to Kokain?


Pojem Kokain je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kokain? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kokain, též benzoylmethylekgonin, je bílá, mikrokrystalická látka rozšířená především jako droga. Jedná se o rostlinný tropanový alkaloid z jihoamerického keře rudodřev koka (Erythroxylon coca). Kokain účinkuje jako silné stimulancium a lokální anestetikum (blokuje proud sodíku v nervových vláknech).

Další informační zdroje

Najít termín Kokain ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kokain ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kokain ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Kokain ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kokain ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kokain na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kokain například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kokain? resp. co vlastně znamená slovo Kokain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kokain, odpověď na dotaz co je to Kokain?. Víte např. kdo to je Karel Dolejší? Znáte a víte kdo je Carl Zeiss? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.