Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kokain. Co znamená pojem Kokain z kategorie Chemie?

Co to je Kokain? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kokain?

Kokain je označení pro druh stimulantu. Jedná se o krystalickou látku bílé barvy, která se získává z keře koka, vyskytujícího se v Jižní Americe. Kokain celkově povzbuzuje organizmus, zvyšuje sebevědomí, zlepšuje vidění a dodává takové množství energie, které vede až k euforii. Nezpůsobuje halucinace, ty se objevují až při vysokých dávkách.
Nejužívanějším způsobem braní kokainu je šňupání. Při delším užívání způsobuje deprese, psychózy a může být příčinou zástavy srdce, šňupání ničí nosní přepážku.


Co je to Kokain? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kokain. Co znamená pojem Kokain z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kokain? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kokain je v kategorii Chemie

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, definice, význam, termín, přesný výraz, synonymum, názvosloví, formulace, slovník, popis, význam pojmu, pojem, co je to Kokain?, co znamená, vysvětlení, přesný význam, slovo


Pojem Kokain je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kokain? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kokain, též benzoylmethylekgonin, je bílá, mikrokrystalická látka rozšířená především jako droga. Jedná se o rostlinný tropanový alkaloid z jihoamerického keře rudodřev koka (Erythroxylon coca). Kokain účinkuje jako silné stimulancium a lokální anestetikum (blokuje proud sodíku v nervových vláknech).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Kokain na Google.cz

Zkusit najít termín Kokain ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kokain ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Kokain ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Kokain ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kokain ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kokain například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kokain? resp. co znamená slovo Kokain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kokain, odpověď na dotaz co je to Kokain?. Víte např. kdo to je Chalupář? Znáte a víte kdo je Bandita? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kokain hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.