Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kokain. Co znamená pojem Kokain z kategorie Chemie?

Co to je Kokain? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kokain?

Kokain je označení pro druh stimulantu. Jedná se o krystalickou látku bílé barvy, která se získává z keře koka, vyskytujícího se v Jižní Americe. Kokain celkově povzbuzuje organizmus, zvyšuje sebevědomí, zlepšuje vidění a dodává takové množství energie, které vede až k euforii. Nezpůsobuje halucinace, ty se objevují až při vysokých dávkách.
Nejužívanějším způsobem braní kokainu je šňupání. Při delším užívání způsobuje deprese, psychózy a může být příčinou zástavy srdce, šňupání ničí nosní přepážku.


Co je to Kokain? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kokain. Co znamená pojem Kokain z kategorie Chemie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kokain? s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kokain je v sekci Chemie

Klíčová slova: synonymum, význam slova, názvosloví, vysvětlení, Chemie, co znamená, formulace, přesný význam, terminologie, terminus technicus, co to je, lexikon, pojem, slovník, informace, význam, Kokain, definice


Pojem Kokain je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kokain? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kokain, též benzoylmethylekgonin, je bílá, mikrokrystalická látka rozšířená především jako droga. Jedná se o rostlinný tropanový alkaloid z jihoamerického keře rudodřev koka (Erythroxylon coca). Kokain účinkuje jako silné stimulancium a lokální anestetikum (blokuje proud sodíku v nervových vláknech).

Další informační zdroje o slovu Kokain

Najít heslo Kokain ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Kokain na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kokain ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kokain ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kokain ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kokain na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kokain například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kokain? resp. co znamená slovo Kokain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kokain, odpověď na dotaz co je to Kokain?. Víte např. kdo to je Halle Berry? Znáte a víte kdo je Carl Zeiss? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.