Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kokain. Co znamená pojem Kokain z kategorie Chemie?

Co to je Kokain? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kokain?

Kokain je označení pro druh stimulantu. Jedná se o krystalickou látku bílé barvy, která se získává z keře koka, vyskytujícího se v Jižní Americe. Kokain celkově povzbuzuje organizmus, zvyšuje sebevědomí, zlepšuje vidění a dodává takové množství energie, které vede až k euforii. Nezpůsobuje halucinace, ty se objevují až při vysokých dávkách.
Nejužívanějším způsobem braní kokainu je šňupání. Při delším užívání způsobuje deprese, psychózy a může být příčinou zástavy srdce, šňupání ničí nosní přepážku.


Co je to Kokain? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kokain. Co znamená pojem Kokain z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kokain s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kokain se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: definice, pojem, synonymum, co znamená, přesný význam, popis, Chemie, význam slova, co to je, definice pojmu, odborný výraz, wiki, terminus technicus, slovo, termín, Kokain, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Kokain je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kokain? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kokain, též benzoylmethylekgonin, je bílá, mikrokrystalická látka rozšířená především jako droga. Jedná se o rostlinný tropanový alkaloid z jihoamerického keře rudodřev koka (Erythroxylon coca). Kokain účinkuje jako silné stimulancium a lokální anestetikum (blokuje proud sodíku v nervových vláknech).

Jiné zdroje informací o pojmu Kokain

Zkusit najít výraz Kokain ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kokain ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kokain ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Kokain ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kokain na Youtube

Zkusit najít pojem Kokain ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kokain například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kokain? resp. jaký je význam pojmu Kokain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kokain, odpověď na dotaz co je to Kokain?. Víte např. kdo to je Geodet? Znáte a víte kdo je Důvěrník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Kokain i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.