Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kokain. Co znamená odborný pojem Kokain z kategorie Chemie?

Co je to Kokain? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kokain?

Kokain je označení pro druh stimulantu. Jedná se o krystalickou látku bílé barvy, která se získává z keře koka, vyskytujícího se v Jižní Americe. Kokain celkově povzbuzuje organizmus, zvyšuje sebevědomí, zlepšuje vidění a dodává takové množství energie, které vede až k euforii. Nezpůsobuje halucinace, ty se objevují až při vysokých dávkách.
Nejužívanějším způsobem braní kokainu je šňupání. Při delším užívání způsobuje deprese, psychózy a může být příčinou zástavy srdce, šňupání ničí nosní přepážku.


Co je to Kokain? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kokain. Co znamená odborný pojem Kokain z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kokain doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Kokain se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: synonymum, heslo, názvosloví, význam, slovník, význam slova, co je to Kokain?, Kokain, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, informace, chemie, formulace, co znamená, chemie, popis, odborný výraz


Pojem Kokain je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kokain píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kokain, též benzoylmethylekgonin, je bílá, mikrokrystalická látka rozšířená především jako droga. Jedná se o rostlinný tropanový alkaloid z jihoamerického keře rudodřev koka (Erythroxylon coca). Kokain účinkuje jako silné stimulancium a lokální anestetikum (blokuje proud sodíku v nervových vláknech).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Kokain ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Kokain ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kokain ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Kokain ve Wikizdrojích

Najít výraz Kokain ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kokain ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kokain například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kokain? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kokain? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kokain, odpověď na dotaz co je to Kokain?. Víte např. kdo to je Regina Rázlová? Znáte a víte kdo je Kriminálník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.