Co je to?
Definice výrazu, termínu Zavináč. Co znamená odborný pojem Zavináč z kategorie Internet?

Co je to Zavináč? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Zavináč?

Zavináč je název speciálního znaku nejčastěji využívaného v online komunikaci. Je součástí emailových adres, zde odděluje uživatelské jméno od jména domény. Označuje se také jako at nebo at symbol, z anglického at sign. Dříve byl totiž zavináč používán v obchodě a účetnictví, kde byl zkratkou pro jednotku za kus.
Kromě emailu se používá také k označování příspěvků v online diskuzích a fórech. Četné je i užívání v sociálních sítích a mikroblozích. Zde se zavináčem označují konkrétní osoby, především příbuzní a známí. Název sám vychází z podoby s oblíbeným rybím pokrmem.


Co je to Zavináč? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zavináč. Co znamená odborný pojem Zavináč z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zavináč se nachází v kategorii Internet

Klíčová slova: přesný výraz, Internet, význam, co znamená, přesný význam, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, odborný výraz, lexikon, pojem, co to je, informace, názvosloví, slovo, wiki, termín, co je to Zavináč?


Pojem Zavináč je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zavináč?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

@ nebo také v mluvené řeči zavináč je znak používaný v současné době především v e-mailové komunikaci, v e-mailové adrese odděluje jméno uživatele a jméno domény. Jeho původ je však mnohem starší a použití je mnohem rozmanitější.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Zavináč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Zavináč na Youtube

Vyhledat výraz Zavináč ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Zavináč ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Zavináč ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Zavináč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zavináč například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zavináč? resp. co označuje slovo Zavináč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zavináč, odpověď na dotaz co je to Zavináč?. Víte např. kdo to je Jiří Šmejc? Znáte a víte kdo je Eric Trump? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Internet). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.