Co je to?
Definice výrazu, termínu Zavináč. Co znamená odborný pojem Zavináč z kategorie Internet?

Co je to Zavináč? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zavináč

Zavináč je název speciálního znaku nejčastěji využívaného v online komunikaci. Je součástí emailových adres, zde odděluje uživatelské jméno od jména domény. Označuje se také jako at nebo at symbol, z anglického at sign. Dříve byl totiž zavináč používán v obchodě a účetnictví, kde byl zkratkou pro jednotku za kus.
Kromě emailu se používá také k označování příspěvků v online diskuzích a fórech. Četné je i užívání v sociálních sítích a mikroblozích. Zde se zavináčem označují konkrétní osoby, především příbuzní a známí. Název sám vychází z podoby s oblíbeným rybím pokrmem.


Co je to Zavináč? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zavináč. Co znamená odborný pojem Zavináč z kategorie Internet?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zavináč patří do sekce Internet

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, definice pojmu, názvosloví, formulace, Internet, co to je, co je to Zavináč?, slovník, Internet, wiki, význam pojmu, vysvětlení, Zavináč, význam, definice, lexikon, terminologie


Pojem Zavináč je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zavináč? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

@ nebo také v mluvené řeči zavináč je znak používaný v současné době především v e-mailové komunikaci, v e-mailové adrese odděluje jméno uživatele a jméno domény. Jeho původ je však mnohem starší a použití je mnohem rozmanitější.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Zavináč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Zavináč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Zavináč na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zavináč ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Zavináč ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zavináč ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zavináč například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Zavináč? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zavináč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zavináč, odpověď na dotaz co je to Zavináč?. Víte např. kdo to je Daniel Křetínský? Znáte a víte kdo je Nicole Kidman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Zavináč i v jiných kategoriích (než Internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.