Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zavináč. Co znamená pojem Zavináč z kategorie Internet?

Co je Zavináč?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zavináč?

Zavináč je název speciálního znaku nejčastěji využívaného v online komunikaci. Je součástí emailových adres, zde odděluje uživatelské jméno od jména domény. Označuje se také jako at nebo at symbol, z anglického at sign. Dříve byl totiž zavináč používán v obchodě a účetnictví, kde byl zkratkou pro jednotku za kus.
Kromě emailu se používá také k označování příspěvků v online diskuzích a fórech. Četné je i užívání v sociálních sítích a mikroblozích. Zde se zavináčem označují konkrétní osoby, především příbuzní a známí. Název sám vychází z podoby s oblíbeným rybím pokrmem.


Co je to Zavináč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zavináč. Co znamená pojem Zavináč z kategorie Internet?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Zavináč patří do sekce internet

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, internet, lexikon, význam slova, co to je, formulace, co je to Zavináč?, informace, slovo, wiki, termín, synonymum, definice, pojem, internet, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Zavináč je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Zavináč?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

@ nebo také v mluvené řeči zavináč je znak používaný v současné době především v e-mailové komunikaci, v e-mailové adrese odděluje jméno uživatele a jméno domény. Jeho původ je však mnohem starší a použití je mnohem rozmanitější.

Hledejte pojem Zavináč v následujících vyhledávačích

Najít slovo Zavináč na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zavináč ve Wikimedia Commons

Najít slovo Zavináč na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Zavináč na Youtube

Zkusit najít termín Zavináč ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Zavináč ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zavináč například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte co je to Zavináč? resp. jaká je definice termínu Zavináč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zavináč, odpověď na dotaz co je to Zavináč?. Víte např. kdo to je Vegan? Znáte a víte kdo je Jamie Dornan? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je internet. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, wifi router, zavináč, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.