Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zavináč. Co znamená odborný pojem Zavináč z kategorie Internet?

Co je to Zavináč? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zavináč?

Zavináč je název speciálního znaku nejčastěji využívaného v online komunikaci. Je součástí emailových adres, zde odděluje uživatelské jméno od jména domény. Označuje se také jako at nebo at symbol, z anglického at sign. Dříve byl totiž zavináč používán v obchodě a účetnictví, kde byl zkratkou pro jednotku za kus.
Kromě emailu se používá také k označování příspěvků v online diskuzích a fórech. Četné je i užívání v sociálních sítích a mikroblozích. Zde se zavináčem označují konkrétní osoby, především příbuzní a známí. Název sám vychází z podoby s oblíbeným rybím pokrmem.


Co je to Zavináč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zavináč. Co znamená odborný pojem Zavináč z kategorie Internet?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zavináč? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Zavináč patří do sekce internet

Klíčová slova: wiki, názvosloví, popis, odborný výraz, terminologie, formulace, pojem, slovo, odborné názvosloví, co je to Zavináč?, co znamená, Zavináč, synonymum, význam pojmu, informace, heslo, internet, slovník


Pojem Zavináč je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zavináč? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

@ nebo také v mluvené řeči zavináč je znak používaný v současné době především v e-mailové komunikaci, v e-mailové adrese odděluje jméno uživatele a jméno domény. Jeho původ je však mnohem starší a použití je mnohem rozmanitější.

Pro další informace o termínu Zavináč zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zavináč ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Zavináč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Zavináč ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Zavináč na Youtube

Hledat výraz Zavináč na Google.cz

Hledat slovo Zavináč ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zavináč například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Zavináč? resp. co vlastně znamená slovo Zavináč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zavináč, odpověď na dotaz co je to Zavináč?. Víte např. kdo to je Podlejzák? Znáte a víte kdo je Herodes Veliký? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než internet). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.