Co je to?
Definice výrazu, termínu Zavináč. Co znamená odborný pojem Zavináč z kategorie Internet?

Co je to Zavináč? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Zavináč?

Zavináč je název speciálního znaku nejčastěji využívaného v online komunikaci. Je součástí emailových adres, zde odděluje uživatelské jméno od jména domény. Označuje se také jako at nebo at symbol, z anglického at sign. Dříve byl totiž zavináč používán v obchodě a účetnictví, kde byl zkratkou pro jednotku za kus.
Kromě emailu se používá také k označování příspěvků v online diskuzích a fórech. Četné je i užívání v sociálních sítích a mikroblozích. Zde se zavináčem označují konkrétní osoby, především příbuzní a známí. Název sám vychází z podoby s oblíbeným rybím pokrmem.


Co je to Zavináč? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zavináč. Co znamená odborný pojem Zavináč z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zavináč je v sekci Internet

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, co znamená, Internet, názvosloví, lexikon, co to je, Internet, formulace, definice pojmu, heslo, terminologie, slovo, informace, wiki, slovník, definice, popis


Pojem Zavináč je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zavináč? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

@ nebo také v mluvené řeči zavináč je znak používaný v současné době především v e-mailové komunikaci, v e-mailové adrese odděluje jméno uživatele a jméno domény. Jeho původ je však mnohem starší a použití je mnohem rozmanitější.

Více informací o pojmu Zavináč lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Zavináč ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Zavináč ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Zavináč na Google.cz

Hledat termín Zavináč ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zavináč ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Zavináč na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zavináč například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zavináč? resp. co znamená Zavináč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zavináč, odpověď na dotaz co je to Zavináč?. Víte např. kdo to je Pedagog? Znáte a víte kdo je Nicole Kidman? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Internet). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.