Co je to?
Definice výrazu Polyp. Co znamená odborný pojem Polyp z kategorie Nemoce?

Co je Polyp?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Polyp?

Jako polyp se v lékařské terminologii označuje výrustek na sliznici. Mohou se vyskytovat na dýchacích cestách, v zažívacím traktu, v močových cestách nebo v ženské pohlavní soustavě. Slovo polyp popisuje pouze makroskopický vzhled útvaru, ale nevyjadřuje nic o jeho histologické skladbě, chování, ani původu.
Občas se můžete s pojmenováním polyp setkat jen pro nezhoubné nádory, ale takové označení je nepřesné. Pokud se setkáme s více polypy na jednom místě, jedná se o polypózu.


Co je to Polyp? Význam slova, termín, Definice výrazu Polyp. Co znamená odborný pojem Polyp z kategorie Nemoce?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Polyp je v sekci nemoce

Klíčová slova: informace, terminologie, terminus technicus, význam pojmu, odborný výraz, synonymum, názvosloví, co to je, nemoce, slovo, pojem, definice, lexikon, odborné názvosloví, wiki, Polyp, vysvětlení, co je to Polyp?


Pojem Polyp je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polyp? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polyp v lékařské terminologii označuje výrůstek na sliznici. Polypy se vyskytují na sliznicích zažívacího traktu, v močových cestách, ženské pohlavní soustavě (zvláště polyp děložní sliznice) nebo dýchacích cestách (zde nejčastěji jako polypy nosní dutiny a hlasivek). Popisuje vysloveně makroskopický vzhled útvaru a neříká nic o jeho histologické skladbě, původu a chování. Někdy se nepřesně označení polyp používá jen pro nezhoubné nádory. Při mnohočetném postižení orgánu (či orgánové soustavy) polypy mluvíme o polypóze.

Linky na další online zdroje

Hledat pojem Polyp ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Polyp ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Polyp ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Polyp ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Polyp ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Polyp na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyp například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Polyp? resp. co to je Polyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyp, odpověď na dotaz co je to Polyp?. Víte např. kdo to je Mamrd? Znáte a víte kdo je Daňový rezident? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Polyp i v jiné sekci než v nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Horečka, nemoc, polyp, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.