Co je to?
Odborný výraz, definice slova Polyp. Co znamená slovo Polyp z kategorie Nemoce?

Co je Polyp? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Polyp

Jako polyp se v lékařské terminologii označuje výrustek na sliznici. Mohou se vyskytovat na dýchacích cestách, v zažívacím traktu, v močových cestách nebo v ženské pohlavní soustavě. Slovo polyp popisuje pouze makroskopický vzhled útvaru, ale nevyjadřuje nic o jeho histologické skladbě, chování, ani původu.
Občas se můžete s pojmenováním polyp setkat jen pro nezhoubné nádory, ale takové označení je nepřesné. Pokud se setkáme s více polypy na jednom místě, jedná se o polypózu.


Co je to Polyp? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Polyp. Co znamená slovo Polyp z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (Polyp) můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Polyp patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: popis, názvosloví, přesný výraz, termín, co to je, co znamená, pojem, slovo, odborné názvosloví, vysvětlení, informace, wiki, Polyp, definice pojmu, význam pojmu, odborný výraz, nemoce, význam slova


Pojem Polyp je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polyp? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polyp v lékařské terminologii označuje výrůstek na sliznici. Polypy se vyskytují na sliznicích zažívacího traktu, v močových cestách, ženské pohlavní soustavě (zvláště polyp děložní sliznice) nebo dýchacích cestách (zde nejčastěji jako polypy nosní dutiny a hlasivek). Popisuje vysloveně makroskopický vzhled útvaru a neříká nic o jeho histologické skladbě, původu a chování. Někdy se nepřesně označení polyp používá jen pro nezhoubné nádory. Při mnohočetném postižení orgánu (či orgánové soustavy) polypy mluvíme o polypóze.

Další zdroje informací

Hledat slovo Polyp na Google.cz

Hledat pojem Polyp ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Polyp ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Polyp ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Polyp ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polyp ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyp například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Polyp? resp. co se skrývá pod slovem Polyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyp, odpověď na dotaz co je to Polyp?. Víte např. kdo to je Korepetitor? Znáte a víte kdo je Daňový rezident? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Polyp i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.