Co je to?
Výraz, termín, definice slova Polyp. Co znamená odborný pojem Polyp z kategorie Nemoce?

Co je to Polyp? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Polyp?

Jako polyp se v lékařské terminologii označuje výrustek na sliznici. Mohou se vyskytovat na dýchacích cestách, v zažívacím traktu, v močových cestách nebo v ženské pohlavní soustavě. Slovo polyp popisuje pouze makroskopický vzhled útvaru, ale nevyjadřuje nic o jeho histologické skladbě, chování, ani původu.
Občas se můžete s pojmenováním polyp setkat jen pro nezhoubné nádory, ale takové označení je nepřesné. Pokud se setkáme s více polypy na jednom místě, jedná se o polypózu.


Co je to Polyp? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Polyp. Co znamená odborný pojem Polyp z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Polyp můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Polyp je v sekci nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, informace, názvosloví, popis, Polyp, termín, význam, nemoce, wiki, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, co je to Polyp?, formulace, vysvětlení


Pojem Polyp je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Polyp dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polyp v lékařské terminologii označuje výrůstek na sliznici. Polypy se vyskytují na sliznicích zažívacího traktu, v močových cestách, ženské pohlavní soustavě (zvláště polyp děložní sliznice) nebo dýchacích cestách (zde nejčastěji jako polypy nosní dutiny a hlasivek). Popisuje vysloveně makroskopický vzhled útvaru a neříká nic o jeho histologické skladbě, původu a chování. Někdy se nepřesně označení polyp používá jen pro nezhoubné nádory. Při mnohočetném postižení orgánu (či orgánové soustavy) polypy mluvíme o polypóze.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Polyp ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polyp ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polyp ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Polyp ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Polyp ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Polyp ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyp například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Polyp? resp. co se přesně ukrývá za slovem Polyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyp, odpověď na dotaz co je to Polyp?. Víte např. kdo to je Martin Přikryl? Znáte a víte kdo je George Friedman? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.