Co je to?
Definice výrazu, termínu Polyp. Co znamená odborný pojem Polyp z kategorie Nemoce?

Co je to Polyp? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Polyp

Jako polyp se v lékařské terminologii označuje výrustek na sliznici. Mohou se vyskytovat na dýchacích cestách, v zažívacím traktu, v močových cestách nebo v ženské pohlavní soustavě. Slovo polyp popisuje pouze makroskopický vzhled útvaru, ale nevyjadřuje nic o jeho histologické skladbě, chování, ani původu.
Občas se můžete s pojmenováním polyp setkat jen pro nezhoubné nádory, ale takové označení je nepřesné. Pokud se setkáme s více polypy na jednom místě, jedná se o polypózu.


Co je to Polyp? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Polyp. Co znamená odborný pojem Polyp z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polyp se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: popis, význam pojmu, přesný význam, co to je, co je to Polyp?, význam slova, slovník, slovo, názvosloví, přesný výraz, význam, odborný výraz, definice pojmu, informace, terminologie, co znamená, termín, terminus technicus


Pojem Polyp je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Polyp ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Polyp ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polyp ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polyp ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Polyp ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Polyp na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polyp například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Polyp? resp. jaká je definice termínu Polyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polyp, odpověď na dotaz co je to Polyp?. Víte např. kdo to je Miroslav Toman? Znáte a víte kdo je Hermafrodit? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.