Co je to?
Výraz, termín, definice slova Těkavost. Co znamená odborný pojem Těkavost z kategorie Chemie?

Co je to Těkavost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Těkavost

Těkavost je označení pro vlastnost nějaké látky k vypařování se. Většinou se jedná o kapalinu, těkavost je závislá na tlaku par. Za konstantních podmínek a při dané teplotě se vypařuje látka s vyšším tlakem par rychleji než látka s tlakem nižším.
Pojem těkavost se užívá právě u kapalin, u pevných látek se pak mluví o sublimaci. Vypařování je typické například u tzv. suchého ledu, jódu a dalších látek.


Co je to Těkavost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Těkavost. Co znamená odborný pojem Těkavost z kategorie Chemie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Těkavost patří do sekce chemie

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, význam pojmu, význam, formulace, vysvětlení, informace, lexikon, termín, odborné názvosloví, definice pojmu, chemie, co znamená, heslo, slovo, přesný význam, wiki, synonymum


Pojem Těkavost je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Těkavost? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V chemii a fyzice se pojmem těkavost označuje schopnost látky, obvykle v kapalném skupenství, vypařovat se. Těkavost přímo souvisí s tenzí par. Při dané teplotě (a stejných ostatních podmínkách jako např. proudění vzduchu, teplota kapaliny, apod.) se látka s vyšší tenzí par vypařuje rychleji než látka s nižší tenzí par.

Více informací o pojmu Těkavost lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Těkavost ve Wikislovníku

Najít heslo Těkavost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těkavost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Těkavost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Těkavost ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Těkavost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Těkavost například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Těkavost? resp. co je to Těkavost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těkavost, odpověď na dotaz co je to Těkavost?. Víte např. kdo to je George Lucas? Znáte a víte kdo je Youtuber? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Těkavost hledat i v jiných kategoriích (než chemie) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.