Co je to?
Odborný výraz, definice slova Těkavost. Co znamená pojem Těkavost z kategorie Chemie?

Co je Těkavost? Význam slova

Co znamená termín Těkavost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Těkavost je označení pro vlastnost nějaké látky k vypařování se. Většinou se jedná o kapalinu, těkavost je závislá na tlaku par. Za konstantních podmínek a při dané teplotě se vypařuje látka s vyšším tlakem par rychleji než látka s tlakem nižším.
Pojem těkavost se užívá právě u kapalin, u pevných látek se pak mluví o sublimaci. Vypařování je typické například u tzv. suchého ledu, jódu a dalších látek.


Co je to Těkavost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Těkavost. Co znamená pojem Těkavost z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Těkavost doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Těkavost se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, informace, terminus technicus, terminologie, formulace, co to je, odborné názvosloví, definice pojmu, názvosloví, slovo, co znamená, pojem, vysvětlení, co je to Těkavost?, slovník, Těkavost, význam pojmu


Pojem Těkavost je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Těkavost můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V chemii a fyzice se pojmem těkavost označuje schopnost látky, obvykle v kapalném skupenství, vypařovat se. Těkavost přímo souvisí s tenzí par. Při dané teplotě (a stejných ostatních podmínkách jako např. proudění vzduchu, teplota kapaliny, apod.) se látka s vyšší tenzí par vypařuje rychleji než látka s nižší tenzí par.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Těkavost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Těkavost ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Těkavost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Těkavost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Těkavost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Těkavost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Těkavost například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Těkavost? resp. jaký je význam pojmu Těkavost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těkavost, odpověď na dotaz co je to Těkavost?. Víte např. kdo to je Tom Hanks? Znáte a víte kdo je Ivan Gabal? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Těkavost i jinde než v sekci než v chemie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.