Co je to?
Odborný výraz, definice slova Těkavost. Co znamená pojem Těkavost z kategorie Chemie?

Co je to Těkavost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Těkavost

Těkavost je označení pro vlastnost nějaké látky k vypařování se. Většinou se jedná o kapalinu, těkavost je závislá na tlaku par. Za konstantních podmínek a při dané teplotě se vypařuje látka s vyšším tlakem par rychleji než látka s tlakem nižším.
Pojem těkavost se užívá právě u kapalin, u pevných látek se pak mluví o sublimaci. Vypařování je typické například u tzv. suchého ledu, jódu a dalších látek.


Co je to Těkavost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Těkavost. Co znamená pojem Těkavost z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Těkavost s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Těkavost patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, odborný výraz, Chemie, význam, synonymum, terminus technicus, definice pojmu, přesný význam, co to je, přesný výraz, heslo, Chemie, termín, definice, wiki, slovník, slovo


Pojem Těkavost je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Těkavost?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

V chemii a fyzice se pojmem těkavost označuje schopnost látky, obvykle v kapalném skupenství, vypařovat se. Těkavost přímo souvisí s tenzí par. Při dané teplotě (a stejných ostatních podmínkách jako např. proudění vzduchu, teplota kapaliny, apod.) se látka s vyšší tenzí par vypařuje rychleji než látka s nižší tenzí par.

Hledejte pojem Těkavost v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Těkavost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Těkavost ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Těkavost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Těkavost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Těkavost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Těkavost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Těkavost například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Těkavost? resp. co znamená slovo Těkavost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Těkavost, odpověď na dotaz co je to Těkavost?. Víte např. kdo to je Martin Hlaváček? Znáte a víte kdo je Petra Procházková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.