Co je to?
Definice výrazu, termínu Pašijový týden. Co znamená odborný pojem Pašijový týden z kategorie Náboženství?

Co je to Pašijový týden? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pašijový týden?

Pašijový týden patří k důležitým obdobím křesťanského pojetí roku. Říká se mu také svatý týden. V této době křesťané vzpomínají na poslední týden života Ježíše Krista na této zemi, na jeho smrt a následné vzkříšení.
Začátkem pašijového týdne je Květná neděle a jejím závěrem je neděle Vzkříšení, tedy Velikonoce. I další dny mají své názvy – Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek či Bílá sobota. V této době nezvoní zvony, tento zvyk se nazývá odlet zvonů do Říma.


Co je to Pašijový týden? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pašijový týden. Co znamená odborný pojem Pašijový týden z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Pašijový týden můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pašijový týden je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, význam, Pašijový týden, terminus technicus, odborný výraz, přesný výraz, termín, slovo, lexikon, wiki, přesný význam, synonymum, formulace, terminologie, význam slova, popis, co znamená


Pojem Pašijový týden je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pašijový týden? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svatý týden neboli Pašijový týden je významné období křesťanského liturgického roku, ve kterém křesťané téměř všech vyznání si připomínají poslední týden Ježíšova pozemského života, jeho smrt na kříži a vzkříšení.
Svatý týden začíná Květnou nedělí a končí Velikonocemi (nedělí Vzkříšení). Některé dny Svatého týdne jsou označeny zvláštním přívlastkem: Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota.
Mezi tradiční zvyky spojené se Svatým týdnem patří „odlet zvonů do Říma“. Při Gloria na Zelený čtvrtek se naposledy rozezní zvony a varhany, které umlknou až do Velikonoční vigilie. Místo zvonů se používají dřevěné řehtačky a klapače (s tímto zvykem se lze setkat zejména v oblastech se silnými folklórními tradicemi, např. na Slovácku, Valašsku, Chodsku či na Šumavě).

Oslavy Pašijového týdne

Průvod Římanů při oslavách pašijového týdne ve španělském městě Lorca. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay
Průvod Římanů při oslavách pašijového týdne ve španělském městě Lorca. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Pašijový týden ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Pašijový týden ve Wikislovníku

Hledat termín Pašijový týden ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Pašijový týden na Google.cz

Hledat slovo Pašijový týden ve Wikizdrojích

Najít heslo Pašijový týden ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pašijový týden například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pašijový týden? resp. co znamená výraz Pašijový týden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pašijový týden, odpověď na dotaz co je to Pašijový týden?. Víte např. kdo to je Hinduista? Znáte a víte kdo je Zpěvák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.