Co je to?
Definice výrazu, termínu Pašijový týden. Co znamená odborný pojem Pašijový týden z kategorie Náboženství?

Co je to Pašijový týden? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pašijový týden?

Pašijový týden patří k důležitým obdobím křesťanského pojetí roku. Říká se mu také svatý týden. V této době křesťané vzpomínají na poslední týden života Ježíše Krista na této zemi, na jeho smrt a následné vzkříšení.
Začátkem pašijového týdne je Květná neděle a jejím závěrem je neděle Vzkříšení, tedy Velikonoce. I další dny mají své názvy – Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek či Bílá sobota. V této době nezvoní zvony, tento zvyk se nazývá odlet zvonů do Říma.


Co je to Pašijový týden? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pašijový týden. Co znamená odborný pojem Pašijový týden z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pašijový týden s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pašijový týden patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: co je to Pašijový týden?, lexikon, význam pojmu, definice pojmu, odborný výraz, termín, význam, přesný význam, co to je, Náboženství, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz, Pašijový týden, slovo, slovník, heslo, definice


Pojem Pašijový týden je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pašijový týden?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svatý týden neboli Pašijový týden je významné období křesťanského liturgického roku, ve kterém křesťané téměř všech vyznání si připomínají poslední týden Ježíšova pozemského života, jeho smrt na kříži a vzkříšení.
Svatý týden začíná Květnou nedělí a končí Velikonocemi (nedělí Vzkříšení). Některé dny Svatého týdne jsou označeny zvláštním přívlastkem: Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota.
Mezi tradiční zvyky spojené se Svatým týdnem patří „odlet zvonů do Říma“. Při Gloria na Zelený čtvrtek se naposledy rozezní zvony a varhany, které umlknou až do Velikonoční vigilie. Místo zvonů se používají dřevěné řehtačky a klapače (s tímto zvykem se lze setkat zejména v oblastech se silnými folklórními tradicemi, např. na Slovácku, Valašsku, Chodsku či na Šumavě).

Oslavy Pašijového týdne

Průvod Římanů při oslavách pašijového týdne ve španělském městě Lorca. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay
Průvod Římanů při oslavách pašijového týdne ve španělském městě Lorca. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Pašijový týden ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Pašijový týden ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pašijový týden ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Pašijový týden na Youtube

Zkusit najít slovo Pašijový týden na Google.cz

Vyhledat slovo Pašijový týden ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pašijový týden například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Pašijový týden? resp. jaký je význam pojmu Pašijový týden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pašijový týden, odpověď na dotaz co je to Pašijový týden?. Víte např. kdo to je Antonín Zápotocký? Znáte a víte kdo je Sangvinik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.