Co je to?
Definice výrazu, termínu Pašijový týden. Co znamená odborný pojem Pašijový týden z kategorie Náboženství?

Co je to Pašijový týden? Význam slova

Co znamená termín Pašijový týden? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pašijový týden patří k důležitým obdobím křesťanského pojetí roku. Říká se mu také svatý týden. V této době křesťané vzpomínají na poslední týden života Ježíše Krista na této zemi, na jeho smrt a následné vzkříšení.
Začátkem pašijového týdne je Květná neděle a jejím závěrem je neděle Vzkříšení, tedy Velikonoce. I další dny mají své názvy – Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek či Bílá sobota. V této době nezvoní zvony, tento zvyk se nazývá odlet zvonů do Říma.


Co je to Pašijový týden? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pašijový týden. Co znamená odborný pojem Pašijový týden z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pašijový týden doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pašijový týden se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, Náboženství, přesný význam, co to je, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, co je to Pašijový týden?, co znamená, pojem, význam, termín, popis, informace, terminologie, odborné názvosloví, Pašijový týden


Pojem Pašijový týden je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pašijový týden můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Svatý týden neboli Pašijový týden je významné období křesťanského liturgického roku, ve kterém křesťané téměř všech vyznání si připomínají poslední týden Ježíšova pozemského života, jeho smrt na kříži a vzkříšení.
Svatý týden začíná Květnou nedělí a končí Velikonocemi (nedělí Vzkříšení). Některé dny Svatého týdne jsou označeny zvláštním přívlastkem: Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota.
Mezi tradiční zvyky spojené se Svatým týdnem patří „odlet zvonů do Říma“. Při Gloria na Zelený čtvrtek se naposledy rozezní zvony a varhany, které umlknou až do Velikonoční vigilie. Místo zvonů se používají dřevěné řehtačky a klapače (s tímto zvykem se lze setkat zejména v oblastech se silnými folklórními tradicemi, např. na Slovácku, Valašsku, Chodsku či na Šumavě).

Oslavy Pašijového týdne

Průvod Římanů při oslavách pašijového týdne ve španělském městě Lorca. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay
Průvod Římanů při oslavách pašijového týdne ve španělském městě Lorca. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Najít pojem Pašijový týden ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Pašijový týden ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Pašijový týden na Google.cz

Hledat termín Pašijový týden ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pašijový týden na Youtube

Najít slovo Pašijový týden ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pašijový týden například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pašijový týden? resp. jaký je význam slova Pašijový týden? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pašijový týden, odpověď na dotaz co je to Pašijový týden?. Víte např. kdo to je Merchandiser? Znáte a víte kdo je Tomáš Kašpar? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.