Co je to?
Odborný výraz, definice slova Trombóza. Co znamená pojem Trombóza z kategorie Nemoce?

Co je Trombóza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Trombóza?

Krevní sraženina, která putuje tepnami a žilami a vede k jejich následnému ucpávání. Trombóza zhoršuje průtok krve v tepnách a tím působí nedokrvení určité oblasti těla nebo orgánů. V žilách zase kvůli ní dochází ke zhoršenému odtoku krve a tedy jejímu hromadění. Pravděpodobnost vzniku trombózy zvyšují různé faktory jako například obezita nebo nehybnost končetin.


Co je to Trombóza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Trombóza. Co znamená pojem Trombóza z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Trombóza s dalšími lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Trombóza se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, co to je, význam pojmu, význam, slovo, definice pojmu, heslo, popis, názvosloví, definice, synonymum, lexikon, terminus technicus, nemoce, termín, wiki, odborný výraz


Pojem Trombóza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Trombóza?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Trombóza je děj, při kterém dochází ke sražení (koagulaci) krve za vzniku trombu.
V tepnách má za následek nedokrevnost (ischemii) postižené oblasti, v žilách může zhoršit odtok krve (viz venostáza).

Další zdroje informací o slovu Trombóza

Hledat výraz Trombóza ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Trombóza ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Trombóza na Google.cz

Vyhledat pojem Trombóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Trombóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trombóza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Trombóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Trombóza? resp. co přesně znamená slovo Trombóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trombóza, odpověď na dotaz co je to Trombóza?. Víte např. kdo to je Antonín Holý? Znáte a víte kdo je Ivan Trojan? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Trombóza hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.