Co je to?
Odborný výraz, definice slova Psychopatie. Co znamená pojem Psychopatie z kategorie Psychologie?

Co je Psychopatie?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Psychopatie?

Psychopatie je označení duševní poruchu několika druhů. Obecně se takto může označovat jakýkoli druh duševní poruchy, nemoci nebo poruchy chování. Dnes se používá pojem porucha osobnosti, dříve se jako psychopatie označovaly různé antisociální poruchy, případně i jejich méně závažné formy, jako porucha paranoidní, narcistická, schizoidní, histriónská, anankastická, závislá, vyhýbavá. Patří sem také hraniční osobnost.
Podle některých názorů se jedná o užší skupinu poruch, tedy jen disociální porucha a sociopatie. Jedná se o psychickou vlastnost, vzorec chování či stav, které vyjadřují životní styl dané osoby i jeho vztah k sobě i k druhým lidem. Těmi jsou významné odchylky od chování průměrného normálního člověka. Tyto odchylky se označují jako deviace. Příčiny mohou být genetické, hormonální nebo způsobené úrazem, citovou deprivací v dětství, stresem nebo traumaty. Psychopatie může být morální, citová, sexuální nebo sadistická. U lehčích forem může pomoci terapie, výchova nebo změna prostředí.


Co je to Psychopatie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Psychopatie. Co znamená pojem Psychopatie z kategorie Psychologie?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Psychopatie s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Psychopatie se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: termín, přesný význam, formulace, význam pojmu, popis, pojem, definice pojmu, definice, význam slova, synonymum, wiki, význam, přesný výraz, slovník, terminus technicus, co je to Psychopatie?, Psychopatie, vysvětlení


Pojem Psychopatie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Psychopatie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Slovo psychopatie má několik významů:
♦ v užším smyslu pouze antisociální (disociální) porucha osobnosti nebo její těžší formy (psychopati Cleckleyova typu) nebo tzv. sociopatii
♦ v širším smyslu zastaralý termín pro dnešní pojem porucha osobnosti obecně, což kromě antisociální poruchy může zahrnovat i lehčí formy, jako například narcistickou, histriónskou, paranoidní, schizoidní, anankastickou, vyhýbavou, závislou nebo hraniční osobnost
♦ v nejširším smyslu jakákoliv duševní porucha, duševní nemoc nebo porucha chování (tento význam v současné době také není obvyklý)

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Psychopatie ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Psychopatie ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Psychopatie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Psychopatie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Psychopatie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Psychopatie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychopatie například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Psychopatie? resp. jaký je význam slova Psychopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychopatie, odpověď na dotaz co je to Psychopatie?. Víte např. kdo to je Renata Langmannová? Znáte a víte kdo je Simona Babčáková? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, trojúhelník, psychopatie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.