Co je to?
Definice výrazu, termínu Psychopatie. Co znamená odborný pojem Psychopatie z kategorie Psychologie?

Co je Psychopatie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Psychopatie

Psychopatie je označení duševní poruchu několika druhů. Obecně se takto může označovat jakýkoli druh duševní poruchy, nemoci nebo poruchy chování. Dnes se používá pojem porucha osobnosti, dříve se jako psychopatie označovaly různé antisociální poruchy, případně i jejich méně závažné formy, jako porucha paranoidní, narcistická, schizoidní, histriónská, anankastická, závislá, vyhýbavá. Patří sem také hraniční osobnost.
Podle některých názorů se jedná o užší skupinu poruch, tedy jen disociální porucha a sociopatie. Jedná se o psychickou vlastnost, vzorec chování či stav, které vyjadřují životní styl dané osoby i jeho vztah k sobě i k druhým lidem. Těmi jsou významné odchylky od chování průměrného normálního člověka. Tyto odchylky se označují jako deviace. Příčiny mohou být genetické, hormonální nebo způsobené úrazem, citovou deprivací v dětství, stresem nebo traumaty. Psychopatie může být morální, citová, sexuální nebo sadistická. U lehčích forem může pomoci terapie, výchova nebo změna prostředí.


Co je to Psychopatie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Psychopatie. Co znamená odborný pojem Psychopatie z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Psychopatie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Psychopatie je v kategorii psychologie

Klíčová slova: význam, vysvětlení, odborné názvosloví, co je to Psychopatie?, názvosloví, terminologie, lexikon, slovo, co znamená, popis, odborný výraz, pojem, synonymum, heslo, definice, informace, formulace, wiki


Pojem Psychopatie je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Psychopatie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovo psychopatie má několik významů:
♦ v užším smyslu pouze antisociální (disociální) porucha osobnosti nebo její těžší formy (psychopati Cleckleyova typu) nebo tzv. sociopatii
♦ v širším smyslu zastaralý termín pro dnešní pojem porucha osobnosti obecně, což kromě antisociální poruchy může zahrnovat i lehčí formy, jako například narcistickou, histriónskou, paranoidní, schizoidní, anankastickou, vyhýbavou, závislou nebo hraniční osobnost
♦ v nejširším smyslu jakákoliv duševní porucha, duševní nemoc nebo porucha chování (tento význam v současné době také není obvyklý)

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Psychopatie na Google.cz

Vyhledat pojem Psychopatie ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Psychopatie ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Psychopatie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Psychopatie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Psychopatie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Psychopatie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Psychopatie? resp. co znamená výraz Psychopatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Psychopatie, odpověď na dotaz co je to Psychopatie?. Víte např. kdo to je Firemní bankéř? Znáte a víte kdo je Libuše Geprtová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Psychopatie hledat i v jiných kategoriích (než psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.