Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Co je to Ruchadlo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ruchadlo?

Ruchadlo je druh pluhu, který byl ve své době revolučním vynálezem. Při práci totiž půdu nejen přerývá a dodává jí vzduch, ale obrací půdu tak, že spodní vrstva přijde na povrch a vrchní vrstva dolů. Další výhodou bylo, že samotné orání nebylo tak namáhavé.
Vynález ruchadla se datuje do první poloviny 19.století a je přisuzován bratrancům Veverkovým, pocházejícím z Pardubicka. O jeho původ byly vedeny boje, protože Veverkovi ho nevyužili ke svému prospěchu, což později udělali jiní.


Co je to Ruchadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ruchadlo sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Ruchadlo patří do sekce technika

Klíčová slova: informace, heslo, termín, přesný výraz, co znamená, synonymum, pojem, význam pojmu, co to je, terminus technicus, slovo, popis, technika, přesný význam, lexikon, slovník, terminologie, odborný výraz


Pojem Ruchadlo je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ruchadlo? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ruchadlo je pluh, který půdu nejen rozrušuje a provzdušňuje, ale převrací ji tak, že vrchní vrstva se dostává dolů a spodní vrstva odpočaté půdy navrch. Nadto je orba méně namáhavá. Vynalezli jej roku 1827 bratranci Václav a František Veverkovi z Rybitví u Pardubic. Přestože o vynález byl mezi zemědělci velký zájem, Veverkové na něm neprofitovali, ke svému prospěchu ho využili jiní a původ vynálezu se stal ve druhé polovině 19. století předmětem národnostního boje.

Další informační zdroje o slovu Ruchadlo

Najít slovo Ruchadlo ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ruchadlo ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ruchadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Ruchadlo ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ruchadlo ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ruchadlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruchadlo například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená Ruchadlo? resp. jaká je definice termínu Ruchadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruchadlo, odpověď na dotaz co je to Ruchadlo?. Víte např. kdo to je Sofie Chrtková? Znáte a víte kdo je Švagr? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.