Co je to?
Definice výrazu, termínu Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Co je to Ruchadlo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ruchadlo

Ruchadlo je druh pluhu, který byl ve své době revolučním vynálezem. Při práci totiž půdu nejen přerývá a dodává jí vzduch, ale obrací půdu tak, že spodní vrstva přijde na povrch a vrchní vrstva dolů. Další výhodou bylo, že samotné orání nebylo tak namáhavé.
Vynález ruchadla se datuje do první poloviny 19.století a je přisuzován bratrancům Veverkovým, pocházejícím z Pardubicka. O jeho původ byly vedeny boje, protože Veverkovi ho nevyužili ke svému prospěchu, což později udělali jiní.


Co je to Ruchadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ruchadlo s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ruchadlo se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, Technika, wiki, co znamená, formulace, popis, slovník, Ruchadlo, vysvětlení, slovo, odborný výraz, heslo, definice pojmu, termín, informace, význam slova, význam


Pojem Ruchadlo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Ruchadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ruchadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ruchadlo ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Ruchadlo na Youtube

Zkusit najít pojem Ruchadlo na Google.cz

Vyhledat heslo Ruchadlo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruchadlo například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ruchadlo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ruchadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruchadlo, odpověď na dotaz co je to Ruchadlo?. Víte např. kdo to je Alergolog? Znáte a víte kdo je Daniel Landa? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.