Co je to?
Definice výrazu Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Co je Ruchadlo? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ruchadlo

Ruchadlo je druh pluhu, který byl ve své době revolučním vynálezem. Při práci totiž půdu nejen přerývá a dodává jí vzduch, ale obrací půdu tak, že spodní vrstva přijde na povrch a vrchní vrstva dolů. Další výhodou bylo, že samotné orání nebylo tak namáhavé.
Vynález ruchadla se datuje do první poloviny 19.století a je přisuzován bratrancům Veverkovým, pocházejícím z Pardubicka. O jeho původ byly vedeny boje, protože Veverkovi ho nevyužili ke svému prospěchu, což později udělali jiní.


Co je to Ruchadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ruchadlo je v sekci technika

Klíčová slova: pojem, co znamená, význam slova, technika, slovo, heslo, formulace, význam, wiki, odborný výraz, význam pojmu, definice pojmu, co to je, co je to Ruchadlo?, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, popis


Pojem Ruchadlo je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ruchadlo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ruchadlo je pluh, který půdu nejen rozrušuje a provzdušňuje, ale převrací ji tak, že vrchní vrstva se dostává dolů a spodní vrstva odpočaté půdy navrch. Nadto je orba méně namáhavá. Vynalezli jej roku 1827 bratranci Václav a František Veverkovi z Rybitví u Pardubic. Přestože o vynález byl mezi zemědělci velký zájem, Veverkové na něm neprofitovali, ke svému prospěchu ho využili jiní a původ vynálezu se stal ve druhé polovině 19. století předmětem národnostního boje.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Ruchadlo ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Ruchadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ruchadlo na Google.cz

Najít výraz Ruchadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Ruchadlo ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Ruchadlo ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruchadlo například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Ruchadlo? resp. co přesně znamená slovo Ruchadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruchadlo, odpověď na dotaz co je to Ruchadlo?. Víte např. kdo to je Lukáš Vaculík? Znáte a víte kdo je Jan Birke? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Ruchadlo i v jiných kategoriích (než technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.