Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Co je Ruchadlo?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ruchadlo

Ruchadlo je druh pluhu, který byl ve své době revolučním vynálezem. Při práci totiž půdu nejen přerývá a dodává jí vzduch, ale obrací půdu tak, že spodní vrstva přijde na povrch a vrchní vrstva dolů. Další výhodou bylo, že samotné orání nebylo tak namáhavé.
Vynález ruchadla se datuje do první poloviny 19.století a je přisuzován bratrancům Veverkovým, pocházejícím z Pardubicka. O jeho původ byly vedeny boje, protože Veverkovi ho nevyužili ke svému prospěchu, což později udělali jiní.


Co je to Ruchadlo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Ruchadlo sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Ruchadlo je v kategorii technika

Klíčová slova: slovník, slovo, terminus technicus, definice pojmu, co je to Ruchadlo?, technika, význam pojmu, heslo, informace, vysvětlení, wiki, formulace, synonymum, definice, co znamená, význam slova, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem Ruchadlo je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ruchadlo píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ruchadlo je pluh, který půdu nejen rozrušuje a provzdušňuje, ale převrací ji tak, že vrchní vrstva se dostává dolů a spodní vrstva odpočaté půdy navrch. Nadto je orba méně namáhavá. Vynalezli jej roku 1827 bratranci Václav a František Veverkovi z Rybitví u Pardubic. Přestože o vynález byl mezi zemědělci velký zájem, Veverkové na něm neprofitovali, ke svému prospěchu ho využili jiní a původ vynálezu se stal ve druhé polovině 19. století předmětem národnostního boje.

Pro více informací o heslu Ruchadlo zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Ruchadlo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Ruchadlo ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Ruchadlo ve Wikizdrojích

Najít termín Ruchadlo ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ruchadlo na Youtube

Hledat výraz Ruchadlo na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruchadlo například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ruchadlo? resp. jaký je význam slova Ruchadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruchadlo, odpověď na dotaz co je to Ruchadlo?. Víte např. kdo to je Klára Jerneková? Znáte a víte kdo je Jiří Straka? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je technika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, objektiv foťáku, ruchadlo, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.