Co je to?
Definice výrazu, termínu Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Co je to Ruchadlo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ruchadlo

Ruchadlo je druh pluhu, který byl ve své době revolučním vynálezem. Při práci totiž půdu nejen přerývá a dodává jí vzduch, ale obrací půdu tak, že spodní vrstva přijde na povrch a vrchní vrstva dolů. Další výhodou bylo, že samotné orání nebylo tak namáhavé.
Vynález ruchadla se datuje do první poloviny 19.století a je přisuzován bratrancům Veverkovým, pocházejícím z Pardubicka. O jeho původ byly vedeny boje, protože Veverkovi ho nevyužili ke svému prospěchu, což později udělali jiní.


Co je to Ruchadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ruchadlo se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: definice pojmu, formulace, termín, význam slova, slovo, co to je, odborný výraz, přesný výraz, slovník, názvosloví, Ruchadlo, terminus technicus, definice, co znamená, heslo, Technika, lexikon, co je to Ruchadlo?


Pojem Ruchadlo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ruchadlo dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ruchadlo je pluh, který půdu nejen rozrušuje a provzdušňuje, ale převrací ji tak, že vrchní vrstva se dostává dolů a spodní vrstva odpočaté půdy navrch. Nadto je orba méně namáhavá. Vynalezli jej roku 1827 bratranci Václav a František Veverkovi z Rybitví u Pardubic. Přestože o vynález byl mezi zemědělci velký zájem, Veverkové na něm neprofitovali, ke svému prospěchu ho využili jiní a původ vynálezu se stal ve druhé polovině 19. století předmětem národnostního boje.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Ruchadlo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Ruchadlo ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ruchadlo ve Wikizdrojích

Najít pojem Ruchadlo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ruchadlo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ruchadlo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruchadlo například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ruchadlo? resp. co se skrývá pod slovem Ruchadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruchadlo, odpověď na dotaz co je to Ruchadlo?. Víte např. kdo to je Psohlavec? Znáte a víte kdo je Daniel Landa? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.