Co je to?
Definice výrazu, termínu Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Co je to Ruchadlo? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ruchadlo

Ruchadlo je druh pluhu, který byl ve své době revolučním vynálezem. Při práci totiž půdu nejen přerývá a dodává jí vzduch, ale obrací půdu tak, že spodní vrstva přijde na povrch a vrchní vrstva dolů. Další výhodou bylo, že samotné orání nebylo tak namáhavé.
Vynález ruchadla se datuje do první poloviny 19.století a je přisuzován bratrancům Veverkovým, pocházejícím z Pardubicka. O jeho původ byly vedeny boje, protože Veverkovi ho nevyužili ke svému prospěchu, což později udělali jiní.


Co je to Ruchadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ruchadlo sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ruchadlo patří do sekce Technika

Klíčová slova: popis, přesný význam, termín, wiki, názvosloví, co je to Ruchadlo?, význam slova, co to je, význam, definice, terminus technicus, přesný výraz, odborný výraz, slovo, význam pojmu, definice pojmu, co znamená, Ruchadlo


Pojem Ruchadlo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ruchadlo dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ruchadlo je pluh, který půdu nejen rozrušuje a provzdušňuje, ale převrací ji tak, že vrchní vrstva se dostává dolů a spodní vrstva odpočaté půdy navrch. Nadto je orba méně namáhavá. Vynalezli jej roku 1827 bratranci Václav a František Veverkovi z Rybitví u Pardubic. Přestože o vynález byl mezi zemědělci velký zájem, Veverkové na něm neprofitovali, ke svému prospěchu ho využili jiní a původ vynálezu se stal ve druhé polovině 19. století předmětem národnostního boje.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ruchadlo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ruchadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ruchadlo ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ruchadlo na Google.cz

Vyhledat heslo Ruchadlo ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Ruchadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruchadlo například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Ruchadlo? resp. jaká je definice slova Ruchadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruchadlo, odpověď na dotaz co je to Ruchadlo?. Víte např. kdo to je Vít Rakušan? Znáte a víte kdo je Daniel Landa? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.