Co je to?
Definice výrazu, termínu Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Co je to Ruchadlo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ruchadlo?

Ruchadlo je druh pluhu, který byl ve své době revolučním vynálezem. Při práci totiž půdu nejen přerývá a dodává jí vzduch, ale obrací půdu tak, že spodní vrstva přijde na povrch a vrchní vrstva dolů. Další výhodou bylo, že samotné orání nebylo tak namáhavé.
Vynález ruchadla se datuje do první poloviny 19.století a je přisuzován bratrancům Veverkovým, pocházejícím z Pardubicka. O jeho původ byly vedeny boje, protože Veverkovi ho nevyužili ke svému prospěchu, což později udělali jiní.


Co je to Ruchadlo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ruchadlo. Co znamená odborný pojem Ruchadlo z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Ruchadlo) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ruchadlo patří do kategorie Technika

Klíčová slova: co je to Ruchadlo?, synonymum, co znamená, wiki, význam pojmu, význam slova, definice pojmu, pojem, definice, odborné názvosloví, lexikon, Technika, názvosloví, heslo, slovo, terminus technicus, Ruchadlo, přesný význam


Pojem Ruchadlo je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ruchadlo píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ruchadlo je pluh, který půdu nejen rozrušuje a provzdušňuje, ale převrací ji tak, že vrchní vrstva se dostává dolů a spodní vrstva odpočaté půdy navrch. Nadto je orba méně namáhavá. Vynalezli jej roku 1827 bratranci Václav a František Veverkovi z Rybitví u Pardubic. Přestože o vynález byl mezi zemědělci velký zájem, Veverkové na něm neprofitovali, ke svému prospěchu ho využili jiní a původ vynálezu se stal ve druhé polovině 19. století předmětem národnostního boje.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ruchadlo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ruchadlo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ruchadlo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Ruchadlo ve Wikislovníku

Hledat výraz Ruchadlo ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Ruchadlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ruchadlo například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ruchadlo? resp. co vlastně znamená slovo Ruchadlo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ruchadlo, odpověď na dotaz co je to Ruchadlo?. Víte např. kdo to je Aranžér? Znáte a víte kdo je Rytíř? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ruchadlo hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.