Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tatarák. Co znamená pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Co je Tatarák? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tatarák?

Tatarák čili tatarský biftek je pokrm připravovaný ze syrového hovězího masa. Používá se maso z mladé svíčkové. To pomocí nože naškrábe na jemnou směs, v některých úpravách se najemno namele. Masová směs se pak může ochutit kečupem, chilli, sladkou paprikou a podobně. Dále se podává sůl, pepř, hořčice, worcester a nasekaná cibule. Na vršku tataráku se udělá důlek, do kterého se vyklepne syrový žloutek. Vše se smíchá a konzumuje, oblíbené je podávání na česnekované topince nebo opečeném bílém chlebu.
V různých zemích se tatarák připravuje s odlišnými ingrediencemi, množství a výběr přísad je také individuální. Obvyklé je podávání na talíři ve tvaru oválu nebo na prkénku ze dřeva. Jsou možné i další varianty tataráku, například z lososa, tuňáka nebo ve vegetariánském provedení. Při konzumaci hrozí riziko onemocnění parazity, protože se jedná o tepelně neupravenou potravu.


Co je to Tatarák? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tatarák. Co znamená pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tatarák? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Tatarák se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, jídlo, wiki, názvosloví, definice pojmu, přesný výraz, termín, význam slova, terminus technicus, definice, slovník, popis, lexikon, odborný výraz, co to je, význam, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Tatarák je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Tatarák?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tatarský biftek (hovorově tatarák) je jídlo ze syrového hovězího masa. Základem tatarského bifteku je maso z hovězí svíčkové, které se najemno naškrábe špičkou ostrého nože, případně namele. Podává se společně s nakrájenou cibulí, hořčicí, solí, pepřem a worcestrovou omáčkou. Dle chuti se často přidává sladká paprika, chilli, kečup a další koření. Vše se završí syrovým žloutkem a všechny ingredience se smíchají.

Tatarský biftek

Hovězí tatarák se žloutkem a zeleninou. Autor: marekonline, zdroj: Pixabay
Hovězí tatarák se žloutkem a zeleninou. Autor: marekonline, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít frázi Tatarák ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Tatarák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Tatarák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tatarák na Youtube

Najít výraz Tatarák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Tatarák ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tatarák například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Tatarák? resp. co to je Tatarák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tatarák, odpověď na dotaz co je to Tatarák?. Víte např. kdo to je Volitel? Znáte a víte kdo je Specialista marketingu? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?