Co je to?
Definice výrazu, termínu Tatarák. Co znamená odborný pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Co je to Tatarák? Význam slova

Co znamená termín Tatarák? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tatarák čili tatarský biftek je pokrm připravovaný ze syrového hovězího masa. Používá se maso z mladé svíčkové. To pomocí nože naškrábe na jemnou směs, v některých úpravách se najemno namele. Masová směs se pak může ochutit kečupem, chilli, sladkou paprikou a podobně. Dále se podává sůl, pepř, hořčice, worcester a nasekaná cibule. Na vršku tataráku se udělá důlek, do kterého se vyklepne syrový žloutek. Vše se smíchá a konzumuje, oblíbené je podávání na česnekované topince nebo opečeném bílém chlebu.
V různých zemích se tatarák připravuje s odlišnými ingrediencemi, množství a výběr přísad je také individuální. Obvyklé je podávání na talíři ve tvaru oválu nebo na prkénku ze dřeva. Jsou možné i další varianty tataráku, například z lososa, tuňáka nebo ve vegetariánském provedení. Při konzumaci hrozí riziko onemocnění parazity, protože se jedná o tepelně neupravenou potravu.


Co je to Tatarák? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tatarák. Co znamená odborný pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Tatarák? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tatarák je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice, terminus technicus, wiki, odborný výraz, slovník, vysvětlení, Jídlo, co to je, přesný výraz, synonymum, přesný význam, odborné názvosloví, termín, Tatarák, Jídlo, význam pojmu, popis, význam slova


Pojem Tatarák je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tatarák můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tatarský biftek (hovorově tatarák) je jídlo ze syrového hovězího masa. Základem tatarského bifteku je maso z hovězí svíčkové, které se najemno naškrábe špičkou ostrého nože, případně namele. Podává se společně s nakrájenou cibulí, hořčicí, solí, pepřem a worcestrovou omáčkou. Dle chuti se často přidává sladká paprika, chilli, kečup a další koření. Vše se završí syrovým žloutkem a všechny ingredience se smíchají.

Tatarský biftek

Hovězí tatarák se žloutkem a zeleninou. Autor: marekonline, zdroj: Pixabay
Hovězí tatarák se žloutkem a zeleninou. Autor: marekonline, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Tatarák ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Tatarák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Tatarák ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Tatarák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Tatarák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Tatarák ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tatarák například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Tatarák? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tatarák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tatarák, odpověď na dotaz co je to Tatarák?. Víte např. kdo to je Foniatr? Znáte a víte kdo je Obchodní analytik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?