Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tatarák. Co znamená odborný pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Co je to Tatarák? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tatarák?

Tatarák čili tatarský biftek je pokrm připravovaný ze syrového hovězího masa. Používá se maso z mladé svíčkové. To pomocí nože naškrábe na jemnou směs, v některých úpravách se najemno namele. Masová směs se pak může ochutit kečupem, chilli, sladkou paprikou a podobně. Dále se podává sůl, pepř, hořčice, worcester a nasekaná cibule. Na vršku tataráku se udělá důlek, do kterého se vyklepne syrový žloutek. Vše se smíchá a konzumuje, oblíbené je podávání na česnekované topince nebo opečeném bílém chlebu.
V různých zemích se tatarák připravuje s odlišnými ingrediencemi, množství a výběr přísad je také individuální. Obvyklé je podávání na talíři ve tvaru oválu nebo na prkénku ze dřeva. Jsou možné i další varianty tataráku, například z lososa, tuňáka nebo ve vegetariánském provedení. Při konzumaci hrozí riziko onemocnění parazity, protože se jedná o tepelně neupravenou potravu.


Co je to Tatarák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tatarák. Co znamená odborný pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Tatarák) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Tatarák patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co znamená, jídlo, terminus technicus, co je to Tatarák?, vysvětlení, význam, terminologie, názvosloví, přesný výraz, popis, formulace, definice, informace, slovník, termín, odborný výraz, co to je, význam pojmu


Pojem Tatarák je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tatarák? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tatarský biftek (hovorově tatarák) je jídlo ze syrového hovězího masa. Základem tatarského bifteku je maso z hovězí svíčkové, které se najemno naškrábe špičkou ostrého nože, případně namele. Podává se společně s nakrájenou cibulí, hořčicí, solí, pepřem a worcestrovou omáčkou. Dle chuti se často přidává sladká paprika, chilli, kečup a další koření. Vše se završí syrovým žloutkem a všechny ingredience se smíchají.

Tatarský biftek

Hovězí tatarák se žloutkem a zeleninou. Autor: marekonline, zdroj: Pixabay
Hovězí tatarák se žloutkem a zeleninou. Autor: marekonline, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Tatarák v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tatarák ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Tatarák na Youtube

Hledat heslo Tatarák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Tatarák ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Tatarák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Tatarák na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tatarák například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili co znamená Tatarák? resp. jaký je význam slova Tatarák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tatarák, odpověď na dotaz co je to Tatarák?. Víte např. kdo to je Václav Pačes? Znáte a víte kdo je Zahradník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?