Co je to?
Definice výrazu, termínu Tatarák. Co znamená odborný pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Co je to Tatarák? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Tatarák

Tatarák čili tatarský biftek je pokrm připravovaný ze syrového hovězího masa. Používá se maso z mladé svíčkové. To pomocí nože naškrábe na jemnou směs, v některých úpravách se najemno namele. Masová směs se pak může ochutit kečupem, chilli, sladkou paprikou a podobně. Dále se podává sůl, pepř, hořčice, worcester a nasekaná cibule. Na vršku tataráku se udělá důlek, do kterého se vyklepne syrový žloutek. Vše se smíchá a konzumuje, oblíbené je podávání na česnekované topince nebo opečeném bílém chlebu.
V různých zemích se tatarák připravuje s odlišnými ingrediencemi, množství a výběr přísad je také individuální. Obvyklé je podávání na talíři ve tvaru oválu nebo na prkénku ze dřeva. Jsou možné i další varianty tataráku, například z lososa, tuňáka nebo ve vegetariánském provedení. Při konzumaci hrozí riziko onemocnění parazity, protože se jedná o tepelně neupravenou potravu.


Co je to Tatarák? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tatarák. Co znamená odborný pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tatarák? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tatarák je v sekci Jídlo

Klíčová slova: popis, odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, Jídlo, informace, definice, formulace, Jídlo, přesný výraz, termín, synonymum, slovo, odborné názvosloví, co je to Tatarák?, význam pojmu, význam, názvosloví


Pojem Tatarák je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tatarák? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tatarský biftek (hovorově tatarák) je jídlo ze syrového hovězího masa. Základem tatarského bifteku je maso z hovězí svíčkové, které se najemno naškrábe špičkou ostrého nože, případně namele. Podává se společně s nakrájenou cibulí, hořčicí, solí, pepřem a worcestrovou omáčkou. Dle chuti se často přidává sladká paprika, chilli, kečup a další koření. Vše se završí syrovým žloutkem a všechny ingredience se smíchají.

Tatarský biftek

Hovězí tatarák se žloutkem a zeleninou. Autor: marekonline, zdroj: Pixabay
Hovězí tatarák se žloutkem a zeleninou. Autor: marekonline, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Tatarák

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tatarák ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tatarák ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Tatarák ve Wikislovníku

Najít pojem Tatarák ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Tatarák ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Tatarák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tatarák například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tatarák? resp. jaká je definice termínu Tatarák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tatarák, odpověď na dotaz co je to Tatarák?. Víte např. kdo to je Jiří Baťa? Znáte a víte kdo je Bohumil Hrabal? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?