Co je to?
Definice výrazu, termínu Tatarák. Co znamená odborný pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Co je to Tatarák? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tatarák

Tatarák čili tatarský biftek je pokrm připravovaný ze syrového hovězího masa. Používá se maso z mladé svíčkové. To pomocí nože naškrábe na jemnou směs, v některých úpravách se najemno namele. Masová směs se pak může ochutit kečupem, chilli, sladkou paprikou a podobně. Dále se podává sůl, pepř, hořčice, worcester a nasekaná cibule. Na vršku tataráku se udělá důlek, do kterého se vyklepne syrový žloutek. Vše se smíchá a konzumuje, oblíbené je podávání na česnekované topince nebo opečeném bílém chlebu.
V různých zemích se tatarák připravuje s odlišnými ingrediencemi, množství a výběr přísad je také individuální. Obvyklé je podávání na talíři ve tvaru oválu nebo na prkénku ze dřeva. Jsou možné i další varianty tataráku, například z lososa, tuňáka nebo ve vegetariánském provedení. Při konzumaci hrozí riziko onemocnění parazity, protože se jedná o tepelně neupravenou potravu.


Co je to Tatarák? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tatarák. Co znamená odborný pojem Tatarák z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Tatarák sdílejte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tatarák je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, formulace, Jídlo, wiki, co to je, názvosloví, pojem, popis, Tatarák, terminus technicus, Jídlo, heslo, synonymum, přesný význam, slovo, lexikon, význam


Pojem Tatarák je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tatarák můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tatarský biftek (hovorově tatarák) je jídlo ze syrového hovězího masa. Základem tatarského bifteku je maso z hovězí svíčkové, které se najemno naškrábe špičkou ostrého nože, případně namele. Podává se společně s nakrájenou cibulí, hořčicí, solí, pepřem a worcestrovou omáčkou. Dle chuti se často přidává sladká paprika, chilli, kečup a další koření. Vše se završí syrovým žloutkem a všechny ingredience se smíchají.

Tatarský biftek

Hovězí tatarák se žloutkem a zeleninou. Autor: marekonline, zdroj: Pixabay
Hovězí tatarák se žloutkem a zeleninou. Autor: marekonline, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Tatarák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Tatarák na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tatarák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Tatarák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tatarák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Tatarák ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tatarák například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Tatarák? resp. jaká je definice slova Tatarák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tatarák, odpověď na dotaz co je to Tatarák?. Víte např. kdo to je Karel Schwarzenberg? Znáte a víte kdo je Bohumil Hrabal? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?