Co je to?
Definice výrazu, termínu Jarmulka. Co znamená odborný pojem Jarmulka z kategorie Náboženství?

Co je Jarmulka?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Jarmulka?

Jarmulka neboli kipa je tradiční čepička, pokrývka hlavy, kterou nosí židé jako výraz úcty k Bohu.


Co je to Jarmulka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Jarmulka. Co znamená odborný pojem Jarmulka z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Jarmulka? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Jarmulka je v kategorii náboženství

Klíčová slova: heslo, terminologie, pojem, názvosloví, náboženství, vysvětlení, wiki, informace, termín, Jarmulka, co to je, terminus technicus, odborný výraz, význam pojmu, náboženství, význam slova, formulace, co znamená


Pojem Jarmulka je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Jarmulka píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kipa (hebr.: כִּפָּה, pl. כיפות - kipot) nebo jarmulka (jidiš יאַרמלקע - jarmlke) je pokrývka hlavy, kterou věřící židé nosí ve shodě s tradicí svého náboženství (judaismus). Ta tvrdí, že člověk má mít hlavu pokrytou proto, aby nestál před Bohem nahý. Vyjadřuje tedy úctu k Bohu. Její původ se datuje do pobiblických dob. Podle Talmudu je žid povinný nosit kipu při modlitbě a studiu Tóry. Některé rabínské autority tento úzus rozšířily a tak od 16.-17. století nosí někteří věřící židé kipu neustále.

Kipa (jarmulka)

Tradiční židovská pokrývka hlavy kipa, resp. jarmulka. Autor: Josh Mason-Barkin, zdroj: Pixabay
Tradiční židovská pokrývka hlavy kipa, resp. jarmulka. Autor: Josh Mason-Barkin, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Jarmulka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Jarmulka ve Wikislovníku

Hledat pojem Jarmulka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Jarmulka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Jarmulka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Jarmulka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Jarmulka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jarmulka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaký je význam slova Jarmulka? resp. co označuje slovo Jarmulka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jarmulka, odpověď na dotaz co je to Jarmulka?. Víte např. kdo to je Eskamotér? Znáte a víte kdo je Horymír? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Křtitelnice, jarmulka, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde