Co je to?
Definice výrazu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Co je Ebonit? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ebonit?

Ebonit je druh umělé hmoty, který se označuje také jako tvrdá pryž. Autoři jeho výroby jsou bratři Goodyearové. Původně měla hmota nahrazovat dražší ebenové dřevo.
Ebonit vzniká prodloužením doby vulkanizace kaučuku jak přírodního, tak umělého. Tím se ve hmotě zvýší obsah síry. Posílí se tak izolační vlastnosti i chemická odolnost. Takto vzniklá pryž má široké možnosti uplatnění – od elektrických přístrojů přes sportovní náčiní až k uměleckým výrobkům.


Co je to Ebonit? Význam slova, termín, Definice výrazu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ebonit? s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Ebonit je v sekci materiály

Klíčová slova: terminologie, Ebonit, lexikon, pojem, co to je, formulace, definice pojmu, synonymum, termín, materiály, slovník, terminus technicus, wiki, materiály, informace, odborný výraz, přesný výraz, definice


Pojem Ebonit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ebonit? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Ebonit neboli tvrdá pryž je umělá hmota, jejíž výrobu vynalezli bratři Charles a Nelson Goodyearovi. Tato hmota byla s velkým úspěchem předvedena roku 1851 na Great Exhibition v Londýně jako náhražka drahého ebenového dřeva.
Hmota byla vyráběna z přírodního nebo umělého kaučuku procesem vulkanizace, která probíhá delší čas než v případě běžné pryže. Delší čas vede k dokonalému nasycení vazeb kaučuku se sírou. Množství síry, které obsahuje, se může značně lišit, ale obvykle je relativně vysoké (30–40 %).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít frázi Ebonit ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ebonit ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ebonit ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ebonit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Ebonit ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ebonit na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebonit například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ebonit? resp. co znamená Ebonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebonit, odpověď na dotaz co je to Ebonit?. Víte např. kdo to je Marek Dospiva? Znáte a víte kdo je Tomáš Unger? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ebonit v jiné sekci než materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.