Co je to?
Definice výrazu, termínu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Co je to Ebonit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ebonit?

Ebonit je druh umělé hmoty, který se označuje také jako tvrdá pryž. Autoři jeho výroby jsou bratři Goodyearové. Původně měla hmota nahrazovat dražší ebenové dřevo.
Ebonit vzniká prodloužením doby vulkanizace kaučuku jak přírodního, tak umělého. Tím se ve hmotě zvýší obsah síry. Posílí se tak izolační vlastnosti i chemická odolnost. Takto vzniklá pryž má široké možnosti uplatnění – od elektrických přístrojů přes sportovní náčiní až k uměleckým výrobkům.


Co je to Ebonit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ebonit sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ebonit patří do sekce Materiály

Klíčová slova: popis, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný význam, wiki, slovo, význam, formulace, pojem, terminus technicus, terminologie, odborný výraz, definice, Materiály, definice pojmu, slovník, co to je, Materiály


Pojem Ebonit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ebonit dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ebonit neboli tvrdá pryž je umělá hmota, jejíž výrobu vynalezli bratři Charles a Nelson Goodyearovi. Tato hmota byla s velkým úspěchem předvedena roku 1851 na Great Exhibition v Londýně jako náhražka drahého ebenového dřeva.
Hmota byla vyráběna z přírodního nebo umělého kaučuku procesem vulkanizace, která probíhá delší čas než v případě běžné pryže. Delší čas vede k dokonalému nasycení vazeb kaučuku se sírou. Množství síry, které obsahuje, se může značně lišit, ale obvykle je relativně vysoké (30–40 %).

Další zdroje informací o slovu Ebonit

Zkusit najít heslo Ebonit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ebonit ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ebonit na Youtube

Vyhledat termín Ebonit ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Ebonit ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ebonit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebonit například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ebonit? resp. co to je Ebonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebonit, odpověď na dotaz co je to Ebonit?. Víte např. kdo to je Technik BOZP? Znáte a víte kdo je Bud Spencer? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ebonit v jiné sekci než Materiály. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.