Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Co je to Ebonit? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ebonit?

Ebonit je druh umělé hmoty, který se označuje také jako tvrdá pryž. Autoři jeho výroby jsou bratři Goodyearové. Původně měla hmota nahrazovat dražší ebenové dřevo.
Ebonit vzniká prodloužením doby vulkanizace kaučuku jak přírodního, tak umělého. Tím se ve hmotě zvýší obsah síry. Posílí se tak izolační vlastnosti i chemická odolnost. Takto vzniklá pryž má široké možnosti uplatnění – od elektrických přístrojů přes sportovní náčiní až k uměleckým výrobkům.


Co je to Ebonit? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Ebonit patří do kategorie materiály

Klíčová slova: materiály, lexikon, přesný význam, význam slova, terminologie, formulace, co je to Ebonit?, přesný výraz, význam, co to je, popis, slovo, co znamená, wiki, odborné názvosloví, materiály, heslo, synonymum


Pojem Ebonit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ebonit? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Ebonit neboli tvrdá pryž je umělá hmota, jejíž výrobu vynalezli bratři Charles a Nelson Goodyearovi. Tato hmota byla s velkým úspěchem předvedena roku 1851 na Great Exhibition v Londýně jako náhražka drahého ebenového dřeva.
Hmota byla vyráběna z přírodního nebo umělého kaučuku procesem vulkanizace, která probíhá delší čas než v případě běžné pryže. Delší čas vede k dokonalému nasycení vazeb kaučuku se sírou. Množství síry, které obsahuje, se může značně lišit, ale obvykle je relativně vysoké (30–40 %).

Více informací o pojmu Ebonit lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Ebonit ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Ebonit ve Wikizdrojích

Najít termín Ebonit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Ebonit ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Ebonit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Ebonit ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebonit například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ebonit? resp. jaký je význam pojmu Ebonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebonit, odpověď na dotaz co je to Ebonit?. Víte např. kdo to je Adam Vojtěch? Znáte a víte kdo je Michelle Rodriguez? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Ebonit hledat i v jiných kategoriích (než materiály) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.