Co je to?
Definice výrazu, termínu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Co je to Ebonit? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ebonit

Ebonit je druh umělé hmoty, který se označuje také jako tvrdá pryž. Autoři jeho výroby jsou bratři Goodyearové. Původně měla hmota nahrazovat dražší ebenové dřevo.
Ebonit vzniká prodloužením doby vulkanizace kaučuku jak přírodního, tak umělého. Tím se ve hmotě zvýší obsah síry. Posílí se tak izolační vlastnosti i chemická odolnost. Takto vzniklá pryž má široké možnosti uplatnění – od elektrických přístrojů přes sportovní náčiní až k uměleckým výrobkům.


Co je to Ebonit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Ebonit můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ebonit je v kategorii Materiály

Klíčová slova: co je to Ebonit?, Materiály, význam pojmu, informace, Materiály, heslo, slovník, wiki, význam slova, co znamená, Ebonit, synonymum, pojem, co to je, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Ebonit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ebonit?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ebonit neboli tvrdá pryž je umělá hmota, jejíž výrobu vynalezli bratři Charles a Nelson Goodyearovi. Tato hmota byla s velkým úspěchem předvedena roku 1851 na Great Exhibition v Londýně jako náhražka drahého ebenového dřeva.
Hmota byla vyráběna z přírodního nebo umělého kaučuku procesem vulkanizace, která probíhá delší čas než v případě běžné pryže. Delší čas vede k dokonalému nasycení vazeb kaučuku se sírou. Množství síry, které obsahuje, se může značně lišit, ale obvykle je relativně vysoké (30–40 %).

Hledejte pojem Ebonit v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ebonit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ebonit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Ebonit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Ebonit ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ebonit ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ebonit ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebonit například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ebonit? resp. jaký je význam pojmu Ebonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebonit, odpověď na dotaz co je to Ebonit?. Víte např. kdo to je Všežravec? Znáte a víte kdo je Macecha? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Materiály Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.