Co je to?
Definice výrazu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Co je Ebonit?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ebonit?

Ebonit je druh umělé hmoty, který se označuje také jako tvrdá pryž. Autoři jeho výroby jsou bratři Goodyearové. Původně měla hmota nahrazovat dražší ebenové dřevo.
Ebonit vzniká prodloužením doby vulkanizace kaučuku jak přírodního, tak umělého. Tím se ve hmotě zvýší obsah síry. Posílí se tak izolační vlastnosti i chemická odolnost. Takto vzniklá pryž má široké možnosti uplatnění – od elektrických přístrojů přes sportovní náčiní až k uměleckým výrobkům.


Co je to Ebonit? Význam slova, termín, Definice výrazu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Ebonit je v sekci materiály

Klíčová slova: popis, co znamená, co je to Ebonit?, slovo, informace, definice, heslo, definice pojmu, co to je, přesný význam, odborný výraz, terminus technicus, Ebonit, synonymum, wiki, pojem, termín, význam slova


Pojem Ebonit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ebonit? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ebonit neboli tvrdá pryž je umělá hmota, jejíž výrobu vynalezli bratři Charles a Nelson Goodyearovi. Tato hmota byla s velkým úspěchem předvedena roku 1851 na Great Exhibition v Londýně jako náhražka drahého ebenového dřeva.
Hmota byla vyráběna z přírodního nebo umělého kaučuku procesem vulkanizace, která probíhá delší čas než v případě běžné pryže. Delší čas vede k dokonalému nasycení vazeb kaučuku se sírou. Množství síry, které obsahuje, se může značně lišit, ale obvykle je relativně vysoké (30–40 %).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Ebonit na Youtube

Najít výraz Ebonit ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ebonit ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Ebonit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ebonit na Google.cz

Najít výraz Ebonit ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebonit například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co je to Ebonit? resp. co přesně označuje termín Ebonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebonit, odpověď na dotaz co je to Ebonit?. Víte např. kdo to je Pamela Anderson? Znáte a víte kdo je Anders Behring Breivik? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než materiály. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Rákos, ebonit, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.