Co je to?
Definice výrazu, termínu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Co je to Ebonit? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ebonit?

Ebonit je druh umělé hmoty, který se označuje také jako tvrdá pryž. Autoři jeho výroby jsou bratři Goodyearové. Původně měla hmota nahrazovat dražší ebenové dřevo.
Ebonit vzniká prodloužením doby vulkanizace kaučuku jak přírodního, tak umělého. Tím se ve hmotě zvýší obsah síry. Posílí se tak izolační vlastnosti i chemická odolnost. Takto vzniklá pryž má široké možnosti uplatnění – od elektrických přístrojů přes sportovní náčiní až k uměleckým výrobkům.


Co je to Ebonit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ebonit. Co znamená odborný pojem Ebonit z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ebonit? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ebonit patří do sekce Materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, synonymum, definice, přesný výraz, přesný význam, Materiály, co znamená, popis, wiki, informace, slovo, formulace, definice pojmu, pojem, co to je, význam slova, slovník


Pojem Ebonit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Ebonit na Youtube

Zkusit najít výraz Ebonit ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ebonit ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Ebonit ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Ebonit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Ebonit ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ebonit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ebonit? resp. co vlastně znamená slovo Ebonit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ebonit, odpověď na dotaz co je to Ebonit?. Víte např. kdo to je Povstalec? Znáte a víte kdo je Rihanna? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.