Co je to?
Výraz, termín, definice slova Modus operandi. Co znamená odborný pojem Modus operandi z kategorie Latina?

Co je to Modus operandi? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Modus operandi

Modus operandi je obecně označení pro typický způsob, jakým je prováděna určitá činnost, může jít také o styl práce nebo postup, který je již zavedený a osvědčený. Může jít o aktivity pozitivní i negativní, často se pojem používá také u aktivit kriminálních. Zkratku pro modus operandi M.O. je možno najít v kriminalistických spisech, kde označuje způsob spáchání trestného činu se všemi jeho typickými znaky. Modus operandi se pak používá při vyšetřování, kdy se jednotlivé modi používají při srovnání a pomáhají identifikovat možné pachatele.
Pojem používají i profileři, kteří vymezují znaky, které se týkají pachatelovy psychiky, a sestavují tak profil pachatele. Modus operandi se u pachatele může v průběhu času měnit. Pojem pochází z latiny, kde ve volném překladu znamená režim provozu. Kromě kriminalistiky se používá také v dalších oblastech, například v obchodu. V této oblasti popisuje upřednostňované způsoby podnikání a způsoby kontaktů s obchodními partnery a jinými firmami.


Co je to Modus operandi? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Modus operandi. Co znamená odborný pojem Modus operandi z kategorie Latina?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Modus operandi? Pak se o tuto stránku podělte se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Modus operandi je v kategorii latina

Klíčová slova: definice, pojem, význam slova, heslo, popis, co je to Modus operandi?, názvosloví, informace, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, termín, význam, formulace, latina, odborný výraz, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Modus operandi je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Modus operandi? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Modus operandi (procedendi) je latinská fráze znamenající ať už chtěný či nechtěný, avšak vždy typický styl a postup nějaké činnosti, práce.
Nejen v negativním (pro pachatele), ale i pozitivním (pro vyšetřovatele, státní zástupce, soudce a slušnější členy společnosti) smyslu se například jedná o charakteristickou/typickou posloupnost činů v kriminální činnosti pachatele/ů, což v kriminalistice napomáhá odhalení pachatelů na základě jejich typických vzorců chování, zvyků a vlastností.

Další zdroje informací

Najít termín Modus operandi ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Modus operandi ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Modus operandi ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Modus operandi na Google.cz

Hledat videa s názvem Modus operandi na Youtube

Zkusit najít termín Modus operandi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Modus operandi například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Modus operandi? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Modus operandi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Modus operandi, odpověď na dotaz co je to Modus operandi?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Disident? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Modus operandi i v jiné kategorii než v latina. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.