Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apple Pay. Co znamená odborný pojem Apple Pay z kategorie Bankovnictví?

Co je to Apple Pay? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Apple Pay

Apple Pay jednou z mobilních a digitálních a platebních peněženek. Vyvinula ji společnost Apple a její prostřednictvím mohou uživatelé platit pomocí přístrojů iPhone, iPad, Mac nebo Apple Watch. Platit lze na většině platebních terminálů, které umožňují bezkontaktní platby, v aplikacích iOS či na webech. Může nahrazovat čip z karty, PIN nebo magnetický proužek. S prodejními systémy komunikuje bezdrátově díky NFC. Rozsah využití Apple Pay je dán kompatibilitou používaného zařízení. U starších typů je nutné propojení přes iPhone nebo Apple Watch, které Apple Pay podporují. U iPhone 5 a dalších zařízení této řady je možno platit na terminálech pouze prostřednictvím propojení přes Apple Watch, u řad od iPhone 6 a novějších funguje služba bez problémů a bez dalšího propojení.
Placení je rychlejší a bezpečnější než samotnou kartou. Není nutné založit si účet, zadávat údaje nebo vyplnit formulář. Platba probíhá pouhým dotekem. Kód transakce je jedinečný, zařízení má své specifické číslo. Číslo karty se neukládá. Transakce se ověřuje prostřednictvím Touch ID nebo Face ID, není tedy nutný kód ani heslo.


Co je to Apple Pay? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apple Pay. Co znamená odborný pojem Apple Pay z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Apple Pay je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: bankovnictví, přesný výraz, definice pojmu, wiki, význam slova, pojem, heslo, význam pojmu, terminus technicus, termín, odborné názvosloví, lexikon, definice, informace, synonymum, bankovnictví, slovo, vysvětlení


Pojem Apple Pay je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Apple Pay dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Apple Pay je mobilní platební služba, která umožňuje uživatelům provádět platby osobně, v aplikacích iOS nebo na webu. Digitalizuje a může nahradit čip z kreditní nebo debetní karet a PIN nebo transakci s magnetickým proužkem na terminálu bezkontaktního prodeje. Je to velmi podobné bezkontaktním platbám, které se již v mnoha zemích používají, s přidáním dvou-faktorové autentizace pomocí Touch ID, Face ID, PINu nebo hesla. Služba umožňuje zařízením Apple bezdrátově komunikovat s prodejními systémy pomocí NFC.

Další informační zdroje

Hledat výraz Apple Pay ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Apple Pay ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apple Pay ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Apple Pay ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Apple Pay na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apple Pay ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Apple Pay například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Apple Pay? resp. co znamená výraz Apple Pay? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apple Pay, odpověď na dotaz co je to Apple Pay?. Víte např. kdo to je Martina Dlabajová? Znáte a víte kdo je Valach? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?