Co je to?
Definice odborného termínu, slova Apple Pay. Co znamená pojem Apple Pay z kategorie Bankovnictví?

Co je Apple Pay? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Apple Pay?

Apple Pay jednou z mobilních a digitálních a platebních peněženek. Vyvinula ji společnost Apple a její prostřednictvím mohou uživatelé platit pomocí přístrojů iPhone, iPad, Mac nebo Apple Watch. Platit lze na většině platebních terminálů, které umožňují bezkontaktní platby, v aplikacích iOS či na webech. Může nahrazovat čip z karty, PIN nebo magnetický proužek. S prodejními systémy komunikuje bezdrátově díky NFC. Rozsah využití Apple Pay je dán kompatibilitou používaného zařízení. U starších typů je nutné propojení přes iPhone nebo Apple Watch, které Apple Pay podporují. U iPhone 5 a dalších zařízení této řady je možno platit na terminálech pouze prostřednictvím propojení přes Apple Watch, u řad od iPhone 6 a novějších funguje služba bez problémů a bez dalšího propojení.
Placení je rychlejší a bezpečnější než samotnou kartou. Není nutné založit si účet, zadávat údaje nebo vyplnit formulář. Platba probíhá pouhým dotekem. Kód transakce je jedinečný, zařízení má své specifické číslo. Číslo karty se neukládá. Transakce se ověřuje prostřednictvím Touch ID nebo Face ID, není tedy nutný kód ani heslo.


Co je to Apple Pay? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Apple Pay. Co znamená pojem Apple Pay z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Apple Pay patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, terminologie, význam pojmu, slovo, formulace, popis, odborné názvosloví, bankovnictví, Apple Pay, slovník, co to je, termín, odborný výraz, přesný význam, vysvětlení, wiki, co znamená


Pojem Apple Pay je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Apple Pay dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apple Pay je mobilní platební služba, která umožňuje uživatelům provádět platby osobně, v aplikacích iOS nebo na webu. Digitalizuje a může nahradit čip z kreditní nebo debetní karet a PIN nebo transakci s magnetickým proužkem na terminálu bezkontaktního prodeje. Je to velmi podobné bezkontaktním platbám, které se již v mnoha zemích používají, s přidáním dvou-faktorové autentizace pomocí Touch ID, Face ID, PINu nebo hesla. Služba umožňuje zařízením Apple bezdrátově komunikovat s prodejními systémy pomocí NFC.

Hledejte pojem Apple Pay v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Apple Pay na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apple Pay ve Wikimedia Commons

Najít heslo Apple Pay ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Apple Pay na Google.cz

Hledat termín Apple Pay ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Apple Pay ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Apple Pay například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Apple Pay? resp. co se přesně ukrývá za slovem Apple Pay? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apple Pay, odpověď na dotaz co je to Apple Pay?. Víte např. kdo to je Ženista? Znáte a víte kdo je Slobodan Milošević? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Apple Pay i v jiné sekci než v bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?