Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apple Pay. Co znamená odborný pojem Apple Pay z kategorie Bankovnictví?

Co je Apple Pay?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Apple Pay?

Apple Pay jednou z mobilních a digitálních a platebních peněženek. Vyvinula ji společnost Apple a její prostřednictvím mohou uživatelé platit pomocí přístrojů iPhone, iPad, Mac nebo Apple Watch. Platit lze na většině platebních terminálů, které umožňují bezkontaktní platby, v aplikacích iOS či na webech. Může nahrazovat čip z karty, PIN nebo magnetický proužek. S prodejními systémy komunikuje bezdrátově díky NFC. Rozsah využití Apple Pay je dán kompatibilitou používaného zařízení. U starších typů je nutné propojení přes iPhone nebo Apple Watch, které Apple Pay podporují. U iPhone 5 a dalších zařízení této řady je možno platit na terminálech pouze prostřednictvím propojení přes Apple Watch, u řad od iPhone 6 a novějších funguje služba bez problémů a bez dalšího propojení.
Placení je rychlejší a bezpečnější než samotnou kartou. Není nutné založit si účet, zadávat údaje nebo vyplnit formulář. Platba probíhá pouhým dotekem. Kód transakce je jedinečný, zařízení má své specifické číslo. Číslo karty se neukládá. Transakce se ověřuje prostřednictvím Touch ID nebo Face ID, není tedy nutný kód ani heslo.


Co je to Apple Pay? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apple Pay. Co znamená odborný pojem Apple Pay z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Definici pojmu Apple Pay sdílejte s rodinou a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Apple Pay je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Apple Pay?, význam, terminus technicus, přesný význam, přesný výraz, definice, definice pojmu, co znamená, popis, bankovnictví, wiki, co to je, formulace, lexikon, bankovnictví, význam slova, slovo


Pojem Apple Pay je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apple Pay? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Apple Pay je mobilní platební služba, která umožňuje uživatelům provádět platby osobně, v aplikacích iOS nebo na webu. Digitalizuje a může nahradit čip z kreditní nebo debetní karet a PIN nebo transakci s magnetickým proužkem na terminálu bezkontaktního prodeje. Je to velmi podobné bezkontaktním platbám, které se již v mnoha zemích používají, s přidáním dvou-faktorové autentizace pomocí Touch ID, Face ID, PINu nebo hesla. Služba umožňuje zařízením Apple bezdrátově komunikovat s prodejními systémy pomocí NFC.

Hledejte pojem Apple Pay v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Apple Pay ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Apple Pay ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Apple Pay ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Apple Pay ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Apple Pay ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Apple Pay ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apple Pay například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaká je definice termínu Apple Pay? resp. co se skrývá pod slovem Apple Pay? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apple Pay, odpověď na dotaz co je to Apple Pay?. Víte např. kdo to je Tomáš Ortel? Znáte a víte kdo je Princezna Diana? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, mince květina, apple Pay, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?