Co je to?
Odborný výraz, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční gramotnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Finanční gramotnost

Každý člověk by měl umět ovládat své finance, aby se tak vyhnul nepříjemným situacím, které moderní doba s sebou přináší. Nelze přesně stanovit hranici, podle níž by se dalo určovat, jestli je nebo není konkrétní člověk finančně gramotný. Veškeré informace týkající se peněz se velice rychle mění a zastarávají. Základní úlohu by v procesu osvojování finanční gramotnosti měla zastávat škola.


Co je to Finanční gramotnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Finanční gramotnost můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Finanční gramotnost je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, heslo, co znamená, Finanční gramotnost, formulace, co je to Finanční gramotnost?, slovo, přesný výraz, vysvětlení, popis, informace, definice, termín, terminus technicus, pojem, slovník, názvosloví, Bankovnictví


Pojem Finanční gramotnost je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Finanční gramotnost?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento soubor ovšem není pevně definován a konkrétní definice finanční gramotnosti se ve světě různí. Finanční gramotnost nemá žádnou konkrétně stanovenou metu, podle které by bylo možné říct, že člověk je nebo není finančně gramotný. Nějakým způsobem je totiž finančně gramotný každý, ovšem podstatná je míra skutečné (nikoli jen subjektivně vnímané) finanční gramotnosti člověka.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Finanční gramotnost ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finanční gramotnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Finanční gramotnost ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Finanční gramotnost na Youtube

Vyhledat výraz Finanční gramotnost ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Finanční gramotnost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční gramotnost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Finanční gramotnost? resp. co to je Finanční gramotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční gramotnost, odpověď na dotaz co je to Finanční gramotnost?. Víte např. kdo to je Marek Vašut? Znáte a víte kdo je Workoholik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.