Co je to?
Odborný výraz, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční gramotnost? Význam slova

Co znamená termín Finanční gramotnost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Každý člověk by měl umět ovládat své finance, aby se tak vyhnul nepříjemným situacím, které moderní doba s sebou přináší. Nelze přesně stanovit hranici, podle níž by se dalo určovat, jestli je nebo není konkrétní člověk finančně gramotný. Veškeré informace týkající se peněz se velice rychle mění a zastarávají. Základní úlohu by v procesu osvojování finanční gramotnosti měla zastávat škola.


Co je to Finanční gramotnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Finanční gramotnost doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Finanční gramotnost se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, terminus technicus, co to je, wiki, heslo, názvosloví, informace, Bankovnictví, význam slova, lexikon, přesný význam, co je to Finanční gramotnost?, význam pojmu, odborné názvosloví, formulace, přesný výraz, slovo


Pojem Finanční gramotnost je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Finanční gramotnost?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento soubor ovšem není pevně definován a konkrétní definice finanční gramotnosti se ve světě různí. Finanční gramotnost nemá žádnou konkrétně stanovenou metu, podle které by bylo možné říct, že člověk je nebo není finančně gramotný. Nějakým způsobem je totiž finančně gramotný každý, ovšem podstatná je míra skutečné (nikoli jen subjektivně vnímané) finanční gramotnosti člověka.

Další informační zdroje o slovu Finanční gramotnost

Zkusit najít heslo Finanční gramotnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Finanční gramotnost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Finanční gramotnost ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Finanční gramotnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Finanční gramotnost na Google.cz

Hledat videa s názvem Finanční gramotnost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční gramotnost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Finanční gramotnost? resp. jaký je význam pojmu Finanční gramotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční gramotnost, odpověď na dotaz co je to Finanční gramotnost?. Víte např. kdo to je Ombudsman? Znáte a víte kdo je Workoholik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Finanční gramotnost v jiné sekci než Bankovnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.