Co je to?
Odborný výraz, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční gramotnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Finanční gramotnost

Každý člověk by měl umět ovládat své finance, aby se tak vyhnul nepříjemným situacím, které moderní doba s sebou přináší. Nelze přesně stanovit hranici, podle níž by se dalo určovat, jestli je nebo není konkrétní člověk finančně gramotný. Veškeré informace týkající se peněz se velice rychle mění a zastarávají. Základní úlohu by v procesu osvojování finanční gramotnosti měla zastávat škola.


Co je to Finanční gramotnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Finanční gramotnost můžete samozřejmě sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Finanční gramotnost je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, wiki, termín, definice, formulace, Bankovnictví, přesný význam, lexikon, co je to Finanční gramotnost?, Finanční gramotnost, co znamená, popis, co to je, terminus technicus, terminologie, heslo, slovo


Pojem Finanční gramotnost je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Finanční gramotnost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento soubor ovšem není pevně definován a konkrétní definice finanční gramotnosti se ve světě různí. Finanční gramotnost nemá žádnou konkrétně stanovenou metu, podle které by bylo možné říct, že člověk je nebo není finančně gramotný. Nějakým způsobem je totiž finančně gramotný každý, ovšem podstatná je míra skutečné (nikoli jen subjektivně vnímané) finanční gramotnosti člověka.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Finanční gramotnost na Google.cz

Vyhledat pojem Finanční gramotnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Finanční gramotnost ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finanční gramotnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Finanční gramotnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Finanční gramotnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční gramotnost například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Finanční gramotnost? resp. co znamená slovo Finanční gramotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční gramotnost, odpověď na dotaz co je to Finanční gramotnost?. Víte např. kdo to je Křivák? Znáte a víte kdo je Workoholik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Bankovnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.