Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Co je Finanční gramotnost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Finanční gramotnost?

Každý člověk by měl umět ovládat své finance, aby se tak vyhnul nepříjemným situacím, které moderní doba s sebou přináší. Nelze přesně stanovit hranici, podle níž by se dalo určovat, jestli je nebo není konkrétní člověk finančně gramotný. Veškeré informace týkající se peněz se velice rychle mění a zastarávají. Základní úlohu by v procesu osvojování finanční gramotnosti měla zastávat škola.


Co je to Finanční gramotnost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Finanční gramotnost s ostatními na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Finanční gramotnost se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: heslo, lexikon, význam, slovník, pojem, názvosloví, definice, odborný výraz, přesný výraz, informace, terminus technicus, vysvětlení, popis, Finanční gramotnost, termín, slovo, terminologie, formulace


Pojem Finanční gramotnost je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Finanční gramotnost? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento soubor ovšem není pevně definován a konkrétní definice finanční gramotnosti se ve světě různí. Finanční gramotnost nemá žádnou konkrétně stanovenou metu, podle které by bylo možné říct, že člověk je nebo není finančně gramotný. Nějakým způsobem je totiž finančně gramotný každý, ovšem podstatná je míra skutečné (nikoli jen subjektivně vnímané) finanční gramotnosti člověka.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Finanční gramotnost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Finanční gramotnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Finanční gramotnost na Youtube

Vyhledat slovo Finanční gramotnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Finanční gramotnost na Google.cz

Vyhledat termín Finanční gramotnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční gramotnost například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Finanční gramotnost? resp. co to je Finanční gramotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční gramotnost, odpověď na dotaz co je to Finanční gramotnost?. Víte např. kdo to je Workoholik? Znáte a víte kdo je Workoholik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.