Co je to?
Výraz, termín, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená odborný pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční gramotnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Finanční gramotnost

Každý člověk by měl umět ovládat své finance, aby se tak vyhnul nepříjemným situacím, které moderní doba s sebou přináší. Nelze přesně stanovit hranici, podle níž by se dalo určovat, jestli je nebo není konkrétní člověk finančně gramotný. Veškeré informace týkající se peněz se velice rychle mění a zastarávají. Základní úlohu by v procesu osvojování finanční gramotnosti měla zastávat škola.


Co je to Finanční gramotnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená odborný pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Finanční gramotnost můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Finanční gramotnost je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: slovník, lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, co je to Finanční gramotnost?, bankovnictví, význam, slovo, Finanční gramotnost, bankovnictví, přesný výraz, popis, vysvětlení, definice, wiki, definice pojmu, názvosloví, termín


Pojem Finanční gramotnost je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Finanční gramotnost?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento soubor ovšem není pevně definován a konkrétní definice finanční gramotnosti se ve světě různí. Finanční gramotnost nemá žádnou konkrétně stanovenou metu, podle které by bylo možné říct, že člověk je nebo není finančně gramotný. Nějakým způsobem je totiž finančně gramotný každý, ovšem podstatná je míra skutečné (nikoli jen subjektivně vnímané) finanční gramotnosti člověka.

Další zdroje informací o slovu Finanční gramotnost

Hledat heslo Finanční gramotnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Finanční gramotnost ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Finanční gramotnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finanční gramotnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Finanční gramotnost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Finanční gramotnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční gramotnost například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Finanční gramotnost? resp. jaká je definice slova Finanční gramotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční gramotnost, odpověď na dotaz co je to Finanční gramotnost?. Víte např. kdo to je Jan Sarkander? Znáte a víte kdo je Workoholik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.