Co je to?
Výraz, termín, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená odborný pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční gramotnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Finanční gramotnost?

Každý člověk by měl umět ovládat své finance, aby se tak vyhnul nepříjemným situacím, které moderní doba s sebou přináší. Nelze přesně stanovit hranici, podle níž by se dalo určovat, jestli je nebo není konkrétní člověk finančně gramotný. Veškeré informace týkající se peněz se velice rychle mění a zastarávají. Základní úlohu by v procesu osvojování finanční gramotnosti měla zastávat škola.


Co je to Finanční gramotnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená odborný pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Finanční gramotnost? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Finanční gramotnost patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: co znamená, vysvětlení, lexikon, bankovnictví, informace, co je to Finanční gramotnost?, termín, pojem, názvosloví, význam, přesný význam, heslo, definice, bankovnictví, terminologie, slovník, formulace, synonymum


Pojem Finanční gramotnost je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Finanční gramotnost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento soubor ovšem není pevně definován a konkrétní definice finanční gramotnosti se ve světě různí. Finanční gramotnost nemá žádnou konkrétně stanovenou metu, podle které by bylo možné říct, že člověk je nebo není finančně gramotný. Nějakým způsobem je totiž finančně gramotný každý, ovšem podstatná je míra skutečné (nikoli jen subjektivně vnímané) finanční gramotnosti člověka.

Více informací o slovu Finanční gramotnost doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Finanční gramotnost ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Finanční gramotnost ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Finanční gramotnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Finanční gramotnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Finanční gramotnost ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finanční gramotnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční gramotnost například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená slovo Finanční gramotnost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Finanční gramotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční gramotnost, odpověď na dotaz co je to Finanční gramotnost?. Víte např. kdo to je Jiří Oberfalzer? Znáte a víte kdo je Workoholik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.