Co je to?
Odborný výraz, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční gramotnost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Finanční gramotnost?

Každý člověk by měl umět ovládat své finance, aby se tak vyhnul nepříjemným situacím, které moderní doba s sebou přináší. Nelze přesně stanovit hranici, podle níž by se dalo určovat, jestli je nebo není konkrétní člověk finančně gramotný. Veškeré informace týkající se peněz se velice rychle mění a zastarávají. Základní úlohu by v procesu osvojování finanční gramotnosti měla zastávat škola.


Co je to Finanční gramotnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Finanční gramotnost s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Finanční gramotnost patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: terminologie, co to je, pojem, slovník, heslo, Bankovnictví, lexikon, co je to Finanční gramotnost?, informace, Finanční gramotnost, názvosloví, přesný výraz, definice pojmu, odborný výraz, význam pojmu, wiki, odborné názvosloví, slovo


Pojem Finanční gramotnost je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Finanční gramotnost píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento soubor ovšem není pevně definován a konkrétní definice finanční gramotnosti se ve světě různí. Finanční gramotnost nemá žádnou konkrétně stanovenou metu, podle které by bylo možné říct, že člověk je nebo není finančně gramotný. Nějakým způsobem je totiž finančně gramotný každý, ovšem podstatná je míra skutečné (nikoli jen subjektivně vnímané) finanční gramotnosti člověka.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Finanční gramotnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Finanční gramotnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finanční gramotnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Finanční gramotnost ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Finanční gramotnost na Google.cz

Vyhledat termín Finanční gramotnost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční gramotnost například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Finanční gramotnost? resp. co označuje slovo Finanční gramotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční gramotnost, odpověď na dotaz co je to Finanční gramotnost?. Víte např. kdo to je Žalobce? Znáte a víte kdo je Workoholik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.