Co je to?
Odborný výraz, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Co je to Finanční gramotnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Finanční gramotnost

Každý člověk by měl umět ovládat své finance, aby se tak vyhnul nepříjemným situacím, které moderní doba s sebou přináší. Nelze přesně stanovit hranici, podle níž by se dalo určovat, jestli je nebo není konkrétní člověk finančně gramotný. Veškeré informace týkající se peněz se velice rychle mění a zastarávají. Základní úlohu by v procesu osvojování finanční gramotnosti měla zastávat škola.


Co je to Finanční gramotnost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Finanční gramotnost. Co znamená pojem Finanční gramotnost z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Finanční gramotnost s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Finanční gramotnost je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: synonymum, wiki, přesný význam, formulace, lexikon, názvosloví, přesný výraz, význam slova, definice, vysvětlení, slovník, co znamená, pojem, terminologie, termín, co to je, slovo, význam


Pojem Finanční gramotnost je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Finanční gramotnost píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Finanční gramotnost je soubor znalostí a dovedností, které člověku umožňují porozumět financím a správně s nimi zacházet v různých životních situacích. Tento soubor ovšem není pevně definován a konkrétní definice finanční gramotnosti se ve světě různí. Finanční gramotnost nemá žádnou konkrétně stanovenou metu, podle které by bylo možné říct, že člověk je nebo není finančně gramotný. Nějakým způsobem je totiž finančně gramotný každý, ovšem podstatná je míra skutečné (nikoli jen subjektivně vnímané) finanční gramotnosti člověka.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Finanční gramotnost na Youtube

Hledat termín Finanční gramotnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Finanční gramotnost ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Finanční gramotnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Finanční gramotnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Finanční gramotnost ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Finanční gramotnost například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Finanční gramotnost? resp. co přesně označuje termín Finanční gramotnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finanční gramotnost, odpověď na dotaz co je to Finanční gramotnost?. Víte např. kdo to je Sylvester Stallone? Znáte a víte kdo je Workoholik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.