Co je to?
Výraz, termín, definice slova Platina. Co znamená odborný pojem Platina z kategorie Chemie?

Co je to Platina? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Platina

Platina je drahý kov velké odolnosti a váhy. Má bílostříbrnou barvu, označuje se značkou Pt. K jejím základním vlastnostem patří nejen odolnost, ale také tažnost, ušlechtilost a kujnost. Je také vodivý jak tepelně, tak elektricky. Nachází se v přírodě v ryzí kvalitě, největší naleziště jsou v jižní Africe, na Sibiři a na Uralu, také v Americe a v Kanadě.
Platina dokáže pohlcovat plynný vodík a má katalytické vlastnosti. Používá se k výrobě šperků, ve farmacii, ovšem obrovský význam má v chemickém průmyslu nebo sklářství.


Co je to Platina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Platina. Co znamená odborný pojem Platina z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Platina? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Platina je v kategorii Chemie

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, přesný výraz, synonymum, Chemie, odborný výraz, definice, slovník, wiki, popis, přesný význam, názvosloví, lexikon, vysvětlení, terminologie, termín, formulace, pojem


Pojem Platina je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Platina? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platina, chemická značka Pt, lat. Platinum, je velmi těžký a chemicky mimořádně odolný drahý kov stříbřitě bílé barvy. V přírodě se vyskytuje zejména ryzí. Název platina vznikl jako zdrobnělina ze španělského slova plata (stříbro), do češtiny ho můžeme přeložit jako stříbříčko.

Jiné zdroje informací o pojmu Platina

Zkusit najít heslo Platina ve Wikizdrojích

Hledat pojem Platina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Platina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Platina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Platina na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Platina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Platina například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Platina? resp. co označuje slovo Platina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platina, odpověď na dotaz co je to Platina?. Víte např. kdo to je Obr? Znáte a víte kdo je Bečvář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Chemie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.