Co je to?
Definice odborného termínu, slova Platina. Co znamená pojem Platina z kategorie Chemie?

Co je Platina?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Platina

Platina je drahý kov velké odolnosti a váhy. Má bílostříbrnou barvu, označuje se značkou Pt. K jejím základním vlastnostem patří nejen odolnost, ale také tažnost, ušlechtilost a kujnost. Je také vodivý jak tepelně, tak elektricky. Nachází se v přírodě v ryzí kvalitě, největší naleziště jsou v jižní Africe, na Sibiři a na Uralu, také v Americe a v Kanadě.
Platina dokáže pohlcovat plynný vodík a má katalytické vlastnosti. Používá se k výrobě šperků, ve farmacii, ovšem obrovský význam má v chemickém průmyslu nebo sklářství.


Co je to Platina? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Platina. Co znamená pojem Platina z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Platina? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Platina patří do sekce chemie

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, formulace, co znamená, význam, termín, popis, slovník, definice pojmu, lexikon, význam slova, vysvětlení, názvosloví, význam pojmu, pojem, synonymum, informace, přesný význam


Pojem Platina je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Platina? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platina, chemická značka Pt, lat. Platinum, je velmi těžký a chemicky mimořádně odolný drahý kov stříbřitě bílé barvy. V přírodě se vyskytuje zejména ryzí. Název platina vznikl jako zdrobnělina ze španělského slova plata (stříbro), do češtiny ho můžeme přeložit jako stříbříčko.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Platina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Platina ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Platina na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Platina ve Wikimedia Commons

Najít výraz Platina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Platina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Platina například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Platina? resp. jaký je význam slova Platina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platina, odpověď na dotaz co je to Platina?. Víte např. kdo to je William Somerset Maugham? Znáte a víte kdo je Entomolog? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, chemická fúze, platina, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.