Co je to?
Výraz, termín, definice slova Platina. Co znamená odborný pojem Platina z kategorie Chemie?

Co je to Platina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Platina

Platina je drahý kov velké odolnosti a váhy. Má bílostříbrnou barvu, označuje se značkou Pt. K jejím základním vlastnostem patří nejen odolnost, ale také tažnost, ušlechtilost a kujnost. Je také vodivý jak tepelně, tak elektricky. Nachází se v přírodě v ryzí kvalitě, největší naleziště jsou v jižní Africe, na Sibiři a na Uralu, také v Americe a v Kanadě.
Platina dokáže pohlcovat plynný vodík a má katalytické vlastnosti. Používá se k výrobě šperků, ve farmacii, ovšem obrovský význam má v chemickém průmyslu nebo sklářství.


Co je to Platina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Platina. Co znamená odborný pojem Platina z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Platina sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Platina je v kategorii Chemie

Klíčová slova: definice, vysvětlení, wiki, význam, význam slova, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, popis, slovník, odborné názvosloví, synonymum, přesný význam, pojem, definice pojmu, terminologie, heslo, lexikon


Pojem Platina je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Platina?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Platina, chemická značka Pt, lat. Platinum, je velmi těžký a chemicky mimořádně odolný drahý kov stříbřitě bílé barvy. V přírodě se vyskytuje zejména ryzí. Název platina vznikl jako zdrobnělina ze španělského slova plata (stříbro), do češtiny ho můžeme přeložit jako stříbříčko.

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Platina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Platina ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Platina ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Platina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Platina ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Platina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Platina například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Platina? resp. jaký je přesný význam slova Platina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platina, odpověď na dotaz co je to Platina?. Víte např. kdo to je Casanova? Znáte a víte kdo je Osobní bankéř? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.