Co je to?
Výraz, termín, definice slova Platina. Co znamená odborný pojem Platina z kategorie Chemie?

Co je to Platina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Platina

Platina je drahý kov velké odolnosti a váhy. Má bílostříbrnou barvu, označuje se značkou Pt. K jejím základním vlastnostem patří nejen odolnost, ale také tažnost, ušlechtilost a kujnost. Je také vodivý jak tepelně, tak elektricky. Nachází se v přírodě v ryzí kvalitě, největší naleziště jsou v jižní Africe, na Sibiři a na Uralu, také v Americe a v Kanadě.
Platina dokáže pohlcovat plynný vodík a má katalytické vlastnosti. Používá se k výrobě šperků, ve farmacii, ovšem obrovský význam má v chemickém průmyslu nebo sklářství.


Co je to Platina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Platina. Co znamená odborný pojem Platina z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Platina můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Platina je v kategorii Chemie

Klíčová slova: význam, lexikon, význam pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, Chemie, význam slova, definice, pojem, co to je, terminologie, co je to Platina?, vysvětlení, Chemie, formulace, slovník, přesný význam, wiki


Pojem Platina je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Platina? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platina, chemická značka Pt, lat. Platinum, je velmi těžký a chemicky mimořádně odolný drahý kov stříbřitě bílé barvy. V přírodě se vyskytuje zejména ryzí. Název platina vznikl jako zdrobnělina ze španělského slova plata (stříbro), do češtiny ho můžeme přeložit jako stříbříčko.

Další zdroje informací

Hledat výraz Platina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Platina ve Wikizdrojích

Hledat pojem Platina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Platina ve Wikislovníku

Hledat termín Platina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Platina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Platina například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Platina? resp. jaká je definice termínu Platina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platina, odpověď na dotaz co je to Platina?. Víte např. kdo to je Terence Hill? Znáte a víte kdo je Šlejfíř? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.