Co je to?
Výraz, termín, definice slova Platina. Co znamená odborný pojem Platina z kategorie Chemie?

Co je to Platina? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Platina

Platina je drahý kov velké odolnosti a váhy. Má bílostříbrnou barvu, označuje se značkou Pt. K jejím základním vlastnostem patří nejen odolnost, ale také tažnost, ušlechtilost a kujnost. Je také vodivý jak tepelně, tak elektricky. Nachází se v přírodě v ryzí kvalitě, největší naleziště jsou v jižní Africe, na Sibiři a na Uralu, také v Americe a v Kanadě.
Platina dokáže pohlcovat plynný vodík a má katalytické vlastnosti. Používá se k výrobě šperků, ve farmacii, ovšem obrovský význam má v chemickém průmyslu nebo sklářství.


Co je to Platina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Platina. Co znamená odborný pojem Platina z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Platina se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: Chemie, co to je, informace, termín, vysvětlení, názvosloví, co znamená, odborný výraz, Platina, pojem, odborné názvosloví, přesný význam, význam slova, co je to Platina?, wiki, definice pojmu, formulace, popis


Pojem Platina je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Platina?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platina, chemická značka Pt, lat. Platinum, je velmi těžký a chemicky mimořádně odolný drahý kov stříbřitě bílé barvy. V přírodě se vyskytuje zejména ryzí. Název platina vznikl jako zdrobnělina ze španělského slova plata (stříbro), do češtiny ho můžeme přeložit jako stříbříčko.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Platina ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Platina na Youtube

Najít pojem Platina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Platina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Platina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Platina ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Platina například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Platina? resp. co znamená Platina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Platina, odpověď na dotaz co je to Platina?. Víte např. kdo to je Ivan Bartoš? Znáte a víte kdo je Osobní bankéř? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.