Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prognóza. Co znamená odborný pojem Prognóza z kategorie Věda?

Co je Prognóza?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Prognóza

Prognóza je pojem z řečtiny, kde označuje to, co je ještě před poznáním. Jedná se tedy o určitou předpověď, která má vědecké základy a opírá se o systematický průzkum. Prognóza může být subjektivní - využívá subjektivních metod, nebo objektivní – jejím základem je statistika a matematika.
Prognóza musí mít určité znaky a vlastností, kterými se liší od pouhé výpovědi o budoucím dění. K nim patří charakteristika spolehlivosti, vztah k určitému období, organizovaná činnost vedoucí k výsledku, podmínky realizace, možnost případných změn.


Co je to Prognóza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Prognóza. Co znamená odborný pojem Prognóza z kategorie Věda?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Prognóza? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Prognóza je v kategorii věda

Klíčová slova: co je to Prognóza?, definice, co to je, synonymum, popis, význam slova, věda, názvosloví, slovník, termín, lexikon, definice pojmu, vysvětlení, přesný výraz, pojem, Prognóza, heslo, terminologie


Pojem Prognóza je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Prognóza?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Prognóza (z řec. „pro“ = před a „gnosis“ = poznání) je systematicky odvozená výpověď o budoucím stavu objektivní reality. Oproti prosté předpovědi nebo tvrzení se opírá o vědecké poznatky.

Grafy, trendy

Výsledkem prognózy může být graf. Autor: Mediamodifier, zdroj: Pixabay
Výsledkem prognózy může být graf. Autor: Mediamodifier, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Prognóza na Google.cz

Najít heslo Prognóza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Prognóza ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Prognóza ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prognóza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Prognóza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Prognóza například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaký je význam slova Prognóza? resp. co označuje slovo Prognóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prognóza, odpověď na dotaz co je to Prognóza?. Víte např. kdo to je Hospodyně? Znáte a víte kdo je Karel Kahovec? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Prognóza hledat i v jiných kategoriích (než věda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, bylinkářka, prognóza, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.