Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Prognóza. Co znamená pojem Prognóza z kategorie Věda?

Co to je Prognóza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Prognóza

Prognóza je pojem z řečtiny, kde označuje to, co je ještě před poznáním. Jedná se tedy o určitou předpověď, která má vědecké základy a opírá se o systematický průzkum. Prognóza může být subjektivní - využívá subjektivních metod, nebo objektivní – jejím základem je statistika a matematika.
Prognóza musí mít určité znaky a vlastností, kterými se liší od pouhé výpovědi o budoucím dění. K nim patří charakteristika spolehlivosti, vztah k určitému období, organizovaná činnost vedoucí k výsledku, podmínky realizace, možnost případných změn.


Co je to Prognóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Prognóza. Co znamená pojem Prognóza z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Prognóza sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Prognóza patří do sekce Věda

Klíčová slova: význam pojmu, termín, přesný výraz, formulace, popis, definice, význam, odborný výraz, synonymum, Věda, vysvětlení, Věda, heslo, terminus technicus, slovník, co to je, terminologie, pojem


Pojem Prognóza je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Prognóza?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prognóza (z řec. „pro“ = před a „gnosis“ = poznání) je systematicky odvozená výpověď o budoucím stavu objektivní reality. Oproti prosté předpovědi nebo tvrzení se opírá o vědecké poznatky.

Grafy, trendy

Výsledkem prognózy může být graf. Autor: Mediamodifier, zdroj: Pixabay
Výsledkem prognózy může být graf. Autor: Mediamodifier, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Prognóza zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Prognóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Prognóza ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Prognóza na Google.cz

Vyhledat termín Prognóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prognóza ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prognóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Prognóza například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Prognóza? resp. co vlastně znamená slovo Prognóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prognóza, odpověď na dotaz co je to Prognóza?. Víte např. kdo to je Metráček? Znáte a víte kdo je Koordinátor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Prognóza hledat i v jiných kategoriích (než Věda) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.