Co je to?
Odborný výraz, definice slova Prognóza. Co znamená slovo Prognóza z kategorie Věda?

Co je Prognóza? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Prognóza?

Prognóza je pojem z řečtiny, kde označuje to, co je ještě před poznáním. Jedná se tedy o určitou předpověď, která má vědecké základy a opírá se o systematický průzkum. Prognóza může být subjektivní - využívá subjektivních metod, nebo objektivní – jejím základem je statistika a matematika.
Prognóza musí mít určité znaky a vlastností, kterými se liší od pouhé výpovědi o budoucím dění. K nim patří charakteristika spolehlivosti, vztah k určitému období, organizovaná činnost vedoucí k výsledku, podmínky realizace, možnost případných změn.


Co je to Prognóza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Prognóza. Co znamená slovo Prognóza z kategorie Věda?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Prognóza patří do kategorie věda

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, informace, synonymum, slovo, popis, slovník, význam, lexikon, názvosloví, co to je, definice, terminus technicus, co znamená, význam slova, termín, terminologie, definice pojmu


Pojem Prognóza je v kategorii věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Prognóza dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prognóza (z řec. „pro“ = před a „gnosis“ = poznání) je systematicky odvozená výpověď o budoucím stavu objektivní reality. Oproti prosté předpovědi nebo tvrzení se opírá o vědecké poznatky.

Grafy, trendy

Výsledkem prognózy může být graf. Autor: Mediamodifier, zdroj: Pixabay
Výsledkem prognózy může být graf. Autor: Mediamodifier, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Prognóza

Vyhledat pojem Prognóza na Google.cz

Zkusit najít heslo Prognóza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Prognóza ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Prognóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Prognóza ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Prognóza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Prognóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Prognóza? resp. co se přesně ukrývá za slovem Prognóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prognóza, odpověď na dotaz co je to Prognóza?. Víte např. kdo to je Donátor? Znáte a víte kdo je Ladislav Vodička? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než věda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.