Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Prognóza. Co znamená pojem Prognóza z kategorie Věda?

Co to je Prognóza? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Prognóza

Prognóza je pojem z řečtiny, kde označuje to, co je ještě před poznáním. Jedná se tedy o určitou předpověď, která má vědecké základy a opírá se o systematický průzkum. Prognóza může být subjektivní - využívá subjektivních metod, nebo objektivní – jejím základem je statistika a matematika.
Prognóza musí mít určité znaky a vlastností, kterými se liší od pouhé výpovědi o budoucím dění. K nim patří charakteristika spolehlivosti, vztah k určitému období, organizovaná činnost vedoucí k výsledku, podmínky realizace, možnost případných změn.


Co je to Prognóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Prognóza. Co znamená pojem Prognóza z kategorie Věda?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Prognóza patří do sekce Věda

Klíčová slova: terminologie, Věda, terminus technicus, pojem, termín, přesný výraz, definice, význam pojmu, co to je, odborný výraz, definice pojmu, formulace, Prognóza, wiki, slovo, odborné názvosloví, přesný význam, co je to Prognóza?


Pojem Prognóza je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Prognóza? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Prognóza (z řec. „pro“ = před a „gnosis“ = poznání) je systematicky odvozená výpověď o budoucím stavu objektivní reality. Oproti prosté předpovědi nebo tvrzení se opírá o vědecké poznatky.

Grafy, trendy

Výsledkem prognózy může být graf. Autor: Mediamodifier, zdroj: Pixabay
Výsledkem prognózy může být graf. Autor: Mediamodifier, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Prognóza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Prognóza ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Prognóza ve Wikizdrojích

Najít termín Prognóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Prognóza ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Prognóza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prognóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Prognóza? resp. co to je Prognóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prognóza, odpověď na dotaz co je to Prognóza?. Víte např. kdo to je Buchta? Znáte a víte kdo je Láda Hruška? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.