Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Prognóza. Co znamená pojem Prognóza z kategorie Věda?

Co to je Prognóza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Prognóza

Prognóza je pojem z řečtiny, kde označuje to, co je ještě před poznáním. Jedná se tedy o určitou předpověď, která má vědecké základy a opírá se o systematický průzkum. Prognóza může být subjektivní - využívá subjektivních metod, nebo objektivní – jejím základem je statistika a matematika.
Prognóza musí mít určité znaky a vlastností, kterými se liší od pouhé výpovědi o budoucím dění. K nim patří charakteristika spolehlivosti, vztah k určitému období, organizovaná činnost vedoucí k výsledku, podmínky realizace, možnost případných změn.


Co je to Prognóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Prognóza. Co znamená pojem Prognóza z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Prognóza? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Prognóza je v kategorii Věda

Klíčová slova: přesný výraz, definice, odborný výraz, význam pojmu, význam slova, co to je, co je to Prognóza?, přesný význam, slovník, Věda, wiki, Věda, názvosloví, význam, odborné názvosloví, co znamená, pojem, synonymum


Pojem Prognóza je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Prognóza? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Prognóza (z řec. „pro“ = před a „gnosis“ = poznání) je systematicky odvozená výpověď o budoucím stavu objektivní reality. Oproti prosté předpovědi nebo tvrzení se opírá o vědecké poznatky.

Grafy, trendy

Výsledkem prognózy může být graf. Autor: Mediamodifier, zdroj: Pixabay
Výsledkem prognózy může být graf. Autor: Mediamodifier, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Prognóza zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Prognóza na Youtube

Hledat termín Prognóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Prognóza ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prognóza ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prognóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Prognóza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prognóza například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Prognóza? resp. jaký je význam pojmu Prognóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prognóza, odpověď na dotaz co je to Prognóza?. Víte např. kdo to je Choť? Znáte a víte kdo je Ondřej Vetchý? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.