Co je to?
Výraz, termín, definice slova Reparace. Co znamená odborný pojem Reparace z kategorie Politika?

Co je to Reparace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Reparace

Reparace je označení pro odškodné, náhradu újmy. Stanoví se tak forma odčinění škody, kterou některý ze subjektů mezinárodního práva způsobil tím, že porušil uzavřené dohody a mezinárodní normy. Jde o náhradu škody, většinou v penězích. Ta je poskytnuta poškozenému subjektu. Výše náhrady musí odpovídat skutečné výši škody, která byla subjektu způsobena. V politice se používá většinou spojení válečné reparace, tedy odškodnění, které vyplácí poražená země vítězi nebo vítězům. Forma plnění je různá, může jít o finance nebo nepeněžní náhradu.
To, jak budou reparace uhrazeny, se stanovuje po ukončení války smluvně, mírovou smlouvou. O reparacích se někdy jedná i dodatečně, stávají se i předmětem dlouhodobých sporů na úrovni států. Velmi často se hovoří o reparacích v souvislosti s druhou světovou válkou a závazky Německa vůči ostatním státům. Zdůrazňuje se nutnost reparační spory uzavřít a věnovat se budoucí spolupráci.


Co je to Reparace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Reparace. Co znamená odborný pojem Reparace z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Reparace je v kategorii politika

Klíčová slova: význam, co znamená, význam slova, informace, názvosloví, vysvětlení, terminologie, co je to Reparace?, definice pojmu, co to je, lexikon, slovník, heslo, politika, definice, přesný výraz, Reparace, politika


Pojem Reparace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Reparace?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Válečné reparace jsou odškodným placeným po válce poraženým státem vítěznému státu či vítězným státům. Plnění reparaci může být ve formě peněžité i nepeněžité. Placení reparací po skončení války bývá dohodnuto mírovou smlouvou.

Další informační zdroje o slovu Reparace

Najít slovo Reparace ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Reparace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Reparace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Reparace na Google.cz

Vyhledat slovo Reparace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Reparace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Reparace například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Reparace? resp. jaká je definice slova Reparace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reparace, odpověď na dotaz co je to Reparace?. Víte např. kdo to je Dylina? Znáte a víte kdo je Primátor? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.