Co je to?
Definice výrazu, termínu Reparace. Co znamená odborný pojem Reparace z kategorie Politika?

Co je to Reparace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Reparace?

Reparace je označení pro odškodné, náhradu újmy. Stanoví se tak forma odčinění škody, kterou některý ze subjektů mezinárodního práva způsobil tím, že porušil uzavřené dohody a mezinárodní normy. Jde o náhradu škody, většinou v penězích. Ta je poskytnuta poškozenému subjektu. Výše náhrady musí odpovídat skutečné výši škody, která byla subjektu způsobena. V politice se používá většinou spojení válečné reparace, tedy odškodnění, které vyplácí poražená země vítězi nebo vítězům. Forma plnění je různá, může jít o finance nebo nepeněžní náhradu.
To, jak budou reparace uhrazeny, se stanovuje po ukončení války smluvně, mírovou smlouvou. O reparacích se někdy jedná i dodatečně, stávají se i předmětem dlouhodobých sporů na úrovni států. Velmi často se hovoří o reparacích v souvislosti s druhou světovou válkou a závazky Německa vůči ostatním státům. Zdůrazňuje se nutnost reparační spory uzavřít a věnovat se budoucí spolupráci.


Co je to Reparace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Reparace. Co znamená odborný pojem Reparace z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Reparace můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Reparace je v sekci politika

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, informace, politika, přesný význam, význam slova, slovník, Reparace, význam pojmu, odborné názvosloví, synonymum, co je to Reparace?, terminologie, politika, názvosloví, definice pojmu, slovo, co to je


Pojem Reparace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Reparace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Válečné reparace jsou odškodným placeným po válce poraženým státem vítěznému státu či vítězným státům. Plnění reparaci může být ve formě peněžité i nepeněžité. Placení reparací po skončení války bývá dohodnuto mírovou smlouvou.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Reparace na Youtube

Zkusit najít výraz Reparace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Reparace ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Reparace ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Reparace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Reparace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Reparace například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Reparace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Reparace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Reparace, odpověď na dotaz co je to Reparace?. Víte např. kdo to je Petr Chmela? Znáte a víte kdo je Prince? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.