Co je to?
Definice výrazu Rondel. Co znamená odborný pojem Rondel z kategorie Stavebnictví?

Co je Rondel?

Co znamená pojem, definice termínu Rondel?

Rondel je pojem užívaný ve více oblastech. V urbanismu a architektuře může termín rondel označovat určitý typ veřejného prostoru nebo urbanistického prvku. V tom případě rondel označuje kruhovou nebo oválnou plochu, často uprostřed křižovatky nebo na konci náměstí. Rondel může být zdoben květinovými záhony, sochami, fontánami nebo jinými estetickými prvky. Tento veřejný prostor může sloužit jako odpočinková zóna nebo místo pro setkávání obyvatel. V architektuře označuje rondel okrouhlý nebo oválný prvek na budově, v zahradě nebo v krajinářském designu. Může to být architektonický detail na fasádě budovy, otevřené atrium nebo okrouhlý střed nějakého architektonického prvku.
Ve stavebnictví a urbanismu může rondel také označovat kruhový objezd nebo kruhovou křižovatku. Tato forma rondelu slouží k regulaci dopravy a zlepšuje plynulost provozu. Rondel má estetický, sociální nebo funkční význam v urbanistickém prostoru. Záleží na konkrétním kontextu a účelu rondelu v daném prostředí. Rondely v dávné minulosti byly rituálními stavbami, shromaždišti a později i obrannými stavbami.


Co je to Rondel? Význam slova, termín, Definice výrazu Rondel. Co znamená odborný pojem Rondel z kategorie Stavebnictví?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rondel můžete samozřejmě sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Rondel je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, termín, přesný výraz, názvosloví, lexikon, definice pojmu, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, co je to Rondel?, stavebnictví, odborné názvosloví, Rondel, informace, formulace, přesný význam, heslo


Pojem Rondel je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Rondel

Najít slovo Rondel na Google obrázcích

Najít slovo Rondel na Google.cz

Najít termín Rondel ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Rondel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Rondel na Youtube

Najít heslo Rondel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rondel například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte co je to Rondel? resp. co označuje slovo Rondel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rondel, odpověď na dotaz co je to Rondel?. Víte např. kdo to je John Grisham? Znáte a víte kdo je Bernard Hinault? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než stavebnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.