Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rašeliniště. Co znamená pojem Rašeliniště z kategorie Příroda?

Co je Rašeliniště?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rašeliniště?

Rašeliniště, označovaná také jako slatě nebo blata jsou oblasti, ve kterých vzniká, vyskytuje se nebo se těží rašelina. Jde o ekosystém podobný bažině. Vzniká zde velké množství biomasy rostlinného původu. Rašeliniště je trvale podmáčené vodou ze srážek nebo podpovrchovou. Rostlinné zbytky se v těchto místech nemohou dostatečně rozkládat, proto se zde rostlinná biomasa hromadí. Odumřelé části rostlin se ukládají ve vrstvách, do těch spodních nemá přístup kyslík a vzniká tak rašelina. Na rašeliništi převládá rostlinstvo jako rašeliníky nebo ploníky, kromě nich také borůvky, vlochyně, brusinky, vřes, klikva a další.
Žijí zde také masožravé rostliny, například rosnatky, bublinatky nebo tučnice. Existuje více druhů rašelinišť, rozdělují se podle toho, jaké organizmy zde žijí, v jaké poloze rašeliniště leží, jaké má chemické složení. Může jít o rašeliniště slatinné, vrchovištní nebo přechodné. Rašelina se v rašeliništích těží a dále se využívá, především v zahradnictví. Rašeliniště se obnovují a pomáhají navracet vodu do krajiny.


Co je to Rašeliniště? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Rašeliniště. Co znamená pojem Rašeliniště z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rašeliniště? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Rašeliniště patří do sekce příroda

Klíčová slova: odborný výraz, Rašeliniště, co to je, co je to Rašeliniště?, informace, slovo, význam pojmu, lexikon, termín, význam slova, heslo, slovník, význam, přesný význam, názvosloví, terminologie, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Rašeliniště je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rašeliniště? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Rašeliniště (také blata nebo slatě) jsou místa vzniku, výskytu či těžby rašeliny. Jde o bažinný ekosystém, který je trvale zamokřen podpovrchovou nebo srážkovou vodou, se značnou produkcí rostlinné biomasy. Ta se v důsledku zamokření a nepříznivých podmínek pro dekompository nedostatečně rozkládá. V rašeliništi dochází k hromadění rostlinné organické hmoty. Odumřelé části rostlinného společenstva se shromažďují a ve spodních vrstvách a za nepřístupu vzduchu se přetvářejí na rašelinu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Rašeliniště ve Wikizdrojích

Hledat pojem Rašeliniště ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Rašeliniště ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Rašeliniště ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Rašeliniště ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Rašeliniště ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rašeliniště například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Rašeliniště? resp. co je to Rašeliniště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rašeliniště, odpověď na dotaz co je to Rašeliniště?. Víte např. kdo to je Josef Abrhám? Znáte a víte kdo je Dana Makrlíková? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je příroda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Loučka a les, rašeliniště, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.