Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zástavní právo. Co znamená odborný pojem Zástavní právo z kategorie Bankovnictví?

Co je to Zástavní právo? Význam slova

Co znamená termín Zástavní právo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Právo mít u sebe cizí věc (hmotnou nebo nehmotnou) případně pohledávku (dlužnou částku) jako zástavu. Ten, kdo věc nebo pohledávku drží jako zástavu, ji ale nevlastní. Teprve pokud dlužník do dohodnutého termínu zástavu nevyplatí, může ji zástavní prodat. Zaplatí-li ovšem dlužník včas, zástavní právo zaniká.


Co je to Zástavní právo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zástavní právo. Co znamená odborný pojem Zástavní právo z kategorie Bankovnictví?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zástavní právo sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Zástavní právo patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: význam, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, formulace, Zástavní právo, informace, heslo, názvosloví, wiki, přesný výraz, definice pojmu, co znamená, popis, pojem, význam pojmu, co to je, slovník


Pojem Zástavní právo je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zástavní právo? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zástavní právo patří mezi věcná práva k cizí věci a slouží k zajištění dluhu v ujednané výši pro případ, že nebude dlužníkem (zástavní dlužník) včas a řádně splněn. Předmětem zástavněprávního vztahu je zástava, která může být v případě nesplnění pohledávky zpeněžena a výtěžek získá věřitel (zástavní věřitel).
Zástavním právem lze zajistit dluh o určité výši nebo jehož výši lze určit kdykoliv v době trvání zástavního práva. Součástí zástavy jsou též (není-li to vyloučeno ve smlouvě) příslušenství zástavy, její přírůstek, neoddělitelné plody a užitky. Novinkou v novém občanském zákoníku je budoucí zástavní právo, které je specifické tím, že v době vzniku zástavní smlouvy není zástavce vlastníkem zástavy. V tomto případě je uzavření zástavní smlouvy možné, ale zástavní právo k věci vzniká až po nabytí vlastnictví zástavním dlužníkem. Dalšími druhy zástavního práva je vespolné zástavní právo a zastavení cizí věci. Vespolné zástavní právo znamená, že se zástavní věřitel může domáhat uspokojení své pohledávky ze kterékoliv zástavy podle svého výběru nebo ze všech až do úplného uspokojení své pohledávky. Cizí věc lze zastavit jen se souhlasem jejího vlastníka.

Pro více informací o heslu Zástavní právo zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Zástavní právo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zástavní právo na Youtube

Hledat termín Zástavní právo na Google.cz

Hledat heslo Zástavní právo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Zástavní právo ve Wikislovníku

Hledat slovo Zástavní právo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zástavní právo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Zástavní právo? resp. co je to Zástavní právo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zástavní právo, odpověď na dotaz co je to Zástavní právo?. Víte např. kdo to je Kmotr? Znáte a víte kdo je Likvidátor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než bankovnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?