Co je to?
Výraz, termín, definice slova Expirace. Co znamená odborný pojem Expirace z kategorie Latina?

Co je to Expirace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Expirace

Expirace má více významů. V lékařství znamená smrt, zástavu dýchání. S expirací se častěji setkáváme ve významu uplynutí lhůty platnosti – může se jednat o záruku, rezervaci, datum spotřeby, trvanlivost a další. Datem expirace neboli minimální trvanlivosti musí být označeny léky, potraviny a vše, co se postupně znehodnocuje nebo kazí.
Na léčivech se často setkáte se zkratkou exp nebo expir, která znamená datum minimální trvanlivosti. Datum se vyjadřuje ve formátu rok/měsíc nebo rok/měsíc/den.


Co je to Expirace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Expirace. Co znamená odborný pojem Expirace z kategorie Latina?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Expirace? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Expirace je v kategorii latina

Klíčová slova: formulace, význam, co znamená, wiki, heslo, termín, slovo, přesný výraz, Expirace, latina, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, latina, informace, lexikon, terminologie, definice pojmu


Pojem Expirace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Expirace?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Expirace či exspirace (z latinského ex(s)pirare, vydechnout, zemřít, z ex "ven" a spirare) může být:

♦ vydechování – výdech jako pasivní fáze dýchání
♦ smrt – ve smyslu „posledního výdechu“
♦ uplynutí lhůty platnosti či trvanlivosti

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Expirace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Expirace na Youtube

Zkusit najít výraz Expirace ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Expirace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Expirace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Expirace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Expirace například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Expirace? resp. co znamená Expirace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expirace, odpověď na dotaz co je to Expirace?. Víte např. kdo to je Statkář? Znáte a víte kdo je Mormon? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je latina. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.