Co je to?
Odborný výraz, definice slova Expirace. Co znamená pojem Expirace z kategorie Latina?

Co je Expirace?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Expirace

Expirace má více významů. V lékařství znamená smrt, zástavu dýchání. S expirací se častěji setkáváme ve významu uplynutí lhůty platnosti – může se jednat o záruku, rezervaci, datum spotřeby, trvanlivost a další. Datem expirace neboli minimální trvanlivosti musí být označeny léky, potraviny a vše, co se postupně znehodnocuje nebo kazí.
Na léčivech se často setkáte se zkratkou exp nebo expir, která znamená datum minimální trvanlivosti. Datum se vyjadřuje ve formátu rok/měsíc nebo rok/měsíc/den.


Co je to Expirace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Expirace. Co znamená pojem Expirace z kategorie Latina?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Expirace doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Expirace se nachází v sekci latina

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, co znamená, slovo, formulace, lexikon, odborné názvosloví, co to je, pojem, popis, slovník, heslo, informace, význam pojmu, latina, Expirace, význam, wiki


Pojem Expirace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Expirace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Expirace či exspirace (z latinského ex(s)pirare, vydechnout, zemřít, z ex "ven" a spirare) může být:

♦ vydechování – výdech jako pasivní fáze dýchání
♦ smrt – ve smyslu „posledního výdechu“
♦ uplynutí lhůty platnosti či trvanlivosti

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Expirace ve Wikislovníku

Zkusit najít Expirace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Expirace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Expirace ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Expirace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Expirace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Expirace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Expirace? resp. jaká je definice termínu Expirace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expirace, odpověď na dotaz co je to Expirace?. Víte např. kdo to je Lubomír Metnar? Znáte a víte kdo je Mormon? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je latina. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.