Co je to?
Výraz, termín, definice slova Expirace. Co znamená odborný pojem Expirace z kategorie Latina?

Co je to Expirace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Expirace?

Expirace má více významů. V lékařství znamená smrt, zástavu dýchání. S expirací se častěji setkáváme ve významu uplynutí lhůty platnosti – může se jednat o záruku, rezervaci, datum spotřeby, trvanlivost a další. Datem expirace neboli minimální trvanlivosti musí být označeny léky, potraviny a vše, co se postupně znehodnocuje nebo kazí.
Na léčivech se často setkáte se zkratkou exp nebo expir, která znamená datum minimální trvanlivosti. Datum se vyjadřuje ve formátu rok/měsíc nebo rok/měsíc/den.


Co je to Expirace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Expirace. Co znamená odborný pojem Expirace z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Expirace sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Expirace patří do sekce Latina

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, přesný význam, definice, slovo, co je to Expirace?, význam, lexikon, co znamená, terminus technicus, názvosloví, vysvětlení, formulace, definice pojmu, odborný výraz, informace, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Expirace je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Expirace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Expirace či exspirace (z latinského ex(s)pirare, vydechnout, zemřít, z ex "ven" a spirare) může být:

♦ vydechování – výdech jako pasivní fáze dýchání
♦ smrt – ve smyslu „posledního výdechu“
♦ uplynutí lhůty platnosti či trvanlivosti

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Expirace ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Expirace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Expirace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Expirace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Expirace ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Expirace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Expirace například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Expirace? resp. co znamená výraz Expirace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expirace, odpověď na dotaz co je to Expirace?. Víte např. kdo to je Michael Kors? Znáte a víte kdo je Mormon? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Expirace v jiné sekci než Latina. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.