Co je to?
Výraz, termín, definice slova Expirace. Co znamená odborný pojem Expirace z kategorie Latina?

Co je to Expirace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Expirace

Expirace má více významů. V lékařství znamená smrt, zástavu dýchání. S expirací se častěji setkáváme ve významu uplynutí lhůty platnosti – může se jednat o záruku, rezervaci, datum spotřeby, trvanlivost a další. Datem expirace neboli minimální trvanlivosti musí být označeny léky, potraviny a vše, co se postupně znehodnocuje nebo kazí.
Na léčivech se často setkáte se zkratkou exp nebo expir, která znamená datum minimální trvanlivosti. Datum se vyjadřuje ve formátu rok/měsíc nebo rok/měsíc/den.


Co je to Expirace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Expirace. Co znamená odborný pojem Expirace z kategorie Latina?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Expirace s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Expirace patří do kategorie Latina

Klíčová slova: pojem, co je to Expirace?, odborný výraz, popis, význam pojmu, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, terminologie, terminus technicus, definice, slovo, názvosloví, odborné názvosloví, Expirace, formulace, definice pojmu, co to je


Pojem Expirace je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Expirace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Expirace či exspirace (z latinského ex(s)pirare, vydechnout, zemřít, z ex "ven" a spirare) může být:

♦ vydechování – výdech jako pasivní fáze dýchání
♦ smrt – ve smyslu „posledního výdechu“
♦ uplynutí lhůty platnosti či trvanlivosti

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Expirace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Expirace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Expirace ve Wikislovníku

Hledat pojem Expirace ve Wikizdrojích

Hledat heslo Expirace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Expirace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Expirace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Expirace? resp. jaký je význam pojmu Expirace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expirace, odpověď na dotaz co je to Expirace?. Víte např. kdo to je Jidáš? Znáte a víte kdo je Mormon? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Latina Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.