Co je to?
Definice výrazu Expirace. Co znamená odborný pojem Expirace z kategorie Latina?

Co to je Expirace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Expirace?

Expirace má více významů. V lékařství znamená smrt, zástavu dýchání. S expirací se častěji setkáváme ve významu uplynutí lhůty platnosti – může se jednat o záruku, rezervaci, datum spotřeby, trvanlivost a další. Datem expirace neboli minimální trvanlivosti musí být označeny léky, potraviny a vše, co se postupně znehodnocuje nebo kazí.
Na léčivech se často setkáte se zkratkou exp nebo expir, která znamená datum minimální trvanlivosti. Datum se vyjadřuje ve formátu rok/měsíc nebo rok/měsíc/den.


Co je to Expirace? Význam slova, termín, Definice výrazu Expirace. Co znamená odborný pojem Expirace z kategorie Latina?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Expirace se nachází v sekci latina

Klíčová slova: latina, přesný význam, slovo, popis, formulace, heslo, terminus technicus, terminologie, wiki, co znamená, definice, slovník, vysvětlení, Expirace, přesný výraz, význam, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Expirace je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Expirace?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Expirace či exspirace (z latinského ex(s)pirare, vydechnout, zemřít, z ex "ven" a spirare) může být:

♦ vydechování – výdech jako pasivní fáze dýchání
♦ smrt – ve smyslu „posledního výdechu“
♦ uplynutí lhůty platnosti či trvanlivosti

Další informace o pojmu Expirace hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Expirace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Expirace ve Wikimedia Commons

Hledat termín Expirace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Expirace na Google.cz

Hledat videa s názvem Expirace na Youtube

Najít termín Expirace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Expirace například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Expirace? resp. jaký je význam pojmu Expirace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Expirace, odpověď na dotaz co je to Expirace?. Víte např. kdo to je Kacíř? Znáte a víte kdo je Metrosexuál? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Expirace i v jiné kategorii než v latina. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.