Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rovnoběžka. Co znamená odborný pojem Rovnoběžka z kategorie Matematika?

Co je Rovnoběžka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rovnoběžka?

Rovnoběžka je pojem z oblasti matematiky nebo geografie. Matematicky se jedná o přímku, která leží v jedné rovině s jinou přímkou tak, že se tyto přímky nikde neprotínají. Rovnoběžky mají tedy stejný směr, ale žádné společné body.
V geografickém smyslu je rovnoběžka kružnicí nacházející se na povrchu koule a se stejnou zeměpisnou šířkou. Rovnoběžka je rovnoběžná s rovníkem. Rovník je nejdelší rovnoběžka, další rovnoběžky směrem k pólům se zkracují.


Co je to Rovnoběžka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rovnoběžka. Co znamená odborný pojem Rovnoběžka z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Rovnoběžka můžete sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Rovnoběžka je v kategorii matematika

Klíčová slova: matematika, Rovnoběžka, heslo, přesný význam, co je to Rovnoběžka?, termín, popis, význam pojmu, co to je, názvosloví, formulace, odborný výraz, lexikon, synonymum, informace, co znamená, význam, slovo


Pojem Rovnoběžka je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Rovnoběžka píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rovnoběžka je pomyslná čára na zemském povrchu, vzniklá průnikem povrchu Země a rotačního kuželu, jehož vrchol je v zemském středu a jeho osa je shodná se zemskou osou. Na zjednodušeném modelu Země (na kouli nebo referenčním elipsoidu) mají rovnoběžky tvar kružnice. Rovnoběžky označujeme zeměpiskou šířkou φ. Jsou rovnoběžné s rovníkem a určují směr východ-západ.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Rovnoběžka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Rovnoběžka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rovnoběžka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rovnoběžka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Rovnoběžka ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Rovnoběžka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rovnoběžka například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Rovnoběžka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Rovnoběžka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovnoběžka, odpověď na dotaz co je to Rovnoběžka?. Víte např. kdo to je Adolescent? Znáte a víte kdo je Bambula? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rovnoběžka v jiné sekci než matematika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.