Co je to?
Definice výrazu, termínu Rovnoběžka. Co znamená odborný pojem Rovnoběžka z kategorie Matematika?

Co je to Rovnoběžka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rovnoběžka

Rovnoběžka je pojem z oblasti matematiky nebo geografie. Matematicky se jedná o přímku, která leží v jedné rovině s jinou přímkou tak, že se tyto přímky nikde neprotínají. Rovnoběžky mají tedy stejný směr, ale žádné společné body.
V geografickém smyslu je rovnoběžka kružnicí nacházející se na povrchu koule a se stejnou zeměpisnou šířkou. Rovnoběžka je rovnoběžná s rovníkem. Rovník je nejdelší rovnoběžka, další rovnoběžky směrem k pólům se zkracují.


Co je to Rovnoběžka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rovnoběžka. Co znamená odborný pojem Rovnoběžka z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rovnoběžka s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rovnoběžka se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, wiki, terminus technicus, slovník, heslo, terminologie, Matematika, co to je, synonymum, přesný význam, význam, význam slova, definice, termín, odborný výraz, popis, co znamená


Pojem Rovnoběžka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Rovnoběžka píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rovnoběžka je pomyslná čára na zemském povrchu, vzniklá průnikem povrchu Země a rotačního kuželu, jehož vrchol je v zemském středu a jeho osa je shodná se zemskou osou. Na zjednodušeném modelu Země (na kouli nebo referenčním elipsoidu) mají rovnoběžky tvar kružnice. Rovnoběžky označujeme zeměpiskou šířkou φ. Jsou rovnoběžné s rovníkem a určují směr východ-západ.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Rovnoběžka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Rovnoběžka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rovnoběžka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Rovnoběžka na Youtube

Vyhledat pojem Rovnoběžka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Rovnoběžka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rovnoběžka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Rovnoběžka? resp. co znamená Rovnoběžka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovnoběžka, odpověď na dotaz co je to Rovnoběžka?. Víte např. kdo to je Kazisvět? Znáte a víte kdo je Slizoun? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.