Co je to?
Definice výrazu, termínu Rovnoběžka. Co znamená odborný pojem Rovnoběžka z kategorie Matematika?

Co je to Rovnoběžka? Význam slova

Co znamená termín Rovnoběžka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rovnoběžka je pojem z oblasti matematiky nebo geografie. Matematicky se jedná o přímku, která leží v jedné rovině s jinou přímkou tak, že se tyto přímky nikde neprotínají. Rovnoběžky mají tedy stejný směr, ale žádné společné body.
V geografickém smyslu je rovnoběžka kružnicí nacházející se na povrchu koule a se stejnou zeměpisnou šířkou. Rovnoběžka je rovnoběžná s rovníkem. Rovník je nejdelší rovnoběžka, další rovnoběžky směrem k pólům se zkracují.


Co je to Rovnoběžka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rovnoběžka. Co znamená odborný pojem Rovnoběžka z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Rovnoběžka? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rovnoběžka je v kategorii Matematika

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, pojem, odborné názvosloví, Matematika, popis, informace, wiki, lexikon, Rovnoběžka, synonymum, vysvětlení, přesný význam, co znamená, Matematika, terminologie, co to je, přesný výraz


Pojem Rovnoběžka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Rovnoběžka?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rovnoběžka je pomyslná čára na zemském povrchu, vzniklá průnikem povrchu Země a rotačního kuželu, jehož vrchol je v zemském středu a jeho osa je shodná se zemskou osou. Na zjednodušeném modelu Země (na kouli nebo referenčním elipsoidu) mají rovnoběžky tvar kružnice. Rovnoběžky označujeme zeměpiskou šířkou φ. Jsou rovnoběžné s rovníkem a určují směr východ-západ.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rovnoběžka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Rovnoběžka na Google.cz

Hledat výraz Rovnoběžka ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Rovnoběžka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rovnoběžka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Rovnoběžka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rovnoběžka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Rovnoběžka? resp. co vlastně znamená slovo Rovnoběžka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovnoběžka, odpověď na dotaz co je to Rovnoběžka?. Víte např. kdo to je Webdesigner? Znáte a víte kdo je Bubák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rovnoběžka v jiné sekci než Matematika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.