Co je to?
Definice výrazu, termínu Rovnoběžka. Co znamená odborný pojem Rovnoběžka z kategorie Matematika?

Co je Rovnoběžka?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rovnoběžka?

Rovnoběžka je pojem z oblasti matematiky nebo geografie. Matematicky se jedná o přímku, která leží v jedné rovině s jinou přímkou tak, že se tyto přímky nikde neprotínají. Rovnoběžky mají tedy stejný směr, ale žádné společné body.
V geografickém smyslu je rovnoběžka kružnicí nacházející se na povrchu koule a se stejnou zeměpisnou šířkou. Rovnoběžka je rovnoběžná s rovníkem. Rovník je nejdelší rovnoběžka, další rovnoběžky směrem k pólům se zkracují.


Co je to Rovnoběžka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rovnoběžka. Co znamená odborný pojem Rovnoběžka z kategorie Matematika?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Rovnoběžka? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Rovnoběžka je v kategorii matematika

Klíčová slova: definice, matematika, názvosloví, odborné názvosloví, Rovnoběžka, terminologie, přesný výraz, co to je, popis, význam pojmu, definice pojmu, co je to Rovnoběžka?, synonymum, matematika, přesný význam, význam, termín, informace


Pojem Rovnoběžka je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rovnoběžka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rovnoběžka je pomyslná čára na zemském povrchu, vzniklá průnikem povrchu Země a rotačního kuželu, jehož vrchol je v zemském středu a jeho osa je shodná se zemskou osou. Na zjednodušeném modelu Země (na kouli nebo referenčním elipsoidu) mají rovnoběžky tvar kružnice. Rovnoběžky označujeme zeměpiskou šířkou φ. Jsou rovnoběžné s rovníkem a určují směr východ-západ.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Rovnoběžka na Google obrázcích

Vyhledat výraz Rovnoběžka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Rovnoběžka na Youtube

Zkusit najít heslo Rovnoběžka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rovnoběžka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Rovnoběžka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rovnoběžka například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Rovnoběžka? resp. co znamená slovo Rovnoběžka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovnoběžka, odpověď na dotaz co je to Rovnoběžka?. Víte např. kdo to je Auditor? Znáte a víte kdo je Tlučhuba? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, Matematik s výpočty, rovnoběžka, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.