Co je to?
Definice výrazu, termínu Rovnoběžka. Co znamená odborný pojem Rovnoběžka z kategorie Matematika?

Co je to Rovnoběžka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rovnoběžka?

Rovnoběžka je pojem z oblasti matematiky nebo geografie. Matematicky se jedná o přímku, která leží v jedné rovině s jinou přímkou tak, že se tyto přímky nikde neprotínají. Rovnoběžky mají tedy stejný směr, ale žádné společné body.
V geografickém smyslu je rovnoběžka kružnicí nacházející se na povrchu koule a se stejnou zeměpisnou šířkou. Rovnoběžka je rovnoběžná s rovníkem. Rovník je nejdelší rovnoběžka, další rovnoběžky směrem k pólům se zkracují.


Co je to Rovnoběžka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rovnoběžka. Co znamená odborný pojem Rovnoběžka z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Rovnoběžka s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rovnoběžka je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co to je, terminologie, přesný význam, wiki, slovo, odborný výraz, význam slova, Rovnoběžka, synonymum, lexikon, terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, Matematika, formulace, názvosloví, popis, vysvětlení


Pojem Rovnoběžka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Rovnoběžka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Rovnoběžka je pomyslná čára na zemském povrchu, vzniklá průnikem povrchu Země a rotačního kuželu, jehož vrchol je v zemském středu a jeho osa je shodná se zemskou osou. Na zjednodušeném modelu Země (na kouli nebo referenčním elipsoidu) mají rovnoběžky tvar kružnice. Rovnoběžky označujeme zeměpiskou šířkou φ. Jsou rovnoběžné s rovníkem a určují směr východ-západ.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rovnoběžka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Rovnoběžka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Rovnoběžka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Rovnoběžka na Youtube

Hledat výraz Rovnoběžka na Google.cz

Zkusit najít heslo Rovnoběžka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rovnoběžka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rovnoběžka? resp. co je to Rovnoběžka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rovnoběžka, odpověď na dotaz co je to Rovnoběžka?. Víte např. kdo to je Morfeus? Znáte a víte kdo je Mecenáš? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Rovnoběžka i v jiných kategoriích (než Matematika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.