Co je to?
Definice výrazu Minaret. Co znamená odborný pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Co to je Minaret? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Minaret?

Minaret je štíhlá věžička v průměrné výši od 15 do 200 metrů, která bývá součástí mešity. Hlavním účelem minaretu je svolávání věřících k modlitbě. K tomu sloužil ochoz s malou stříškou ozdobenou půlměsícem symbolizujícím islám.
Minarety se budovaly většinou z kamene, mohly být i dřevěné, nové modernější minarety obsahují i kov a sklo. Původní muezziny (svolavače věřících) už není slyšet všude, mnohdy se používá moderní technika.


Co je to Minaret? Význam slova, termín, Definice výrazu Minaret. Co znamená odborný pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Minaret? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Minaret je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, odborný výraz, co znamená, definice, přesný význam, význam, význam slova, Minaret, terminus technicus, formulace, slovo, terminologie, heslo, lexikon, názvosloví, wiki, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Minaret je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Minaret píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Minaret (arabsky mizana, manára, מינרט) je součást mešity. Jde o věžovitou stavbu, nejčastěji štíhlého „tužkovitého“ tvaru, vysokou v průměru okolo 15 metrů, ale u některých mešit i přes 200 m. Nejvyšší minarety má Mešita Hasana II. v Casablance (210 m), minarety Velké mešity v Teheránu by měly mít 230 m. K vidění jsou ale i minarety velmi malé, v některých horských vesničkách nepřesahují 5 m. Nejčastěji jsou samozřejmě kamenné, ale ani dřevo, či dokonce sklo s kovovou konstrukcí není výjimkou. Takové jsou četné hlavně v zemích Západní Evropy.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Minaret ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Minaret ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Minaret ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Minaret na Youtube

Najít heslo Minaret ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Minaret ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Minaret například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Minaret? resp. co se skrývá pod slovem Minaret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minaret, odpověď na dotaz co je to Minaret?. Víte např. kdo to je Alex Mynářová? Znáte a víte kdo je André Rieu? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Minaret hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.