Co je to?
Definice výrazu Minaret. Co znamená odborný pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Co to je Minaret? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Minaret?

Minaret je štíhlá věžička v průměrné výši od 15 do 200 metrů, která bývá součástí mešity. Hlavním účelem minaretu je svolávání věřících k modlitbě. K tomu sloužil ochoz s malou stříškou ozdobenou půlměsícem symbolizujícím islám.
Minarety se budovaly většinou z kamene, mohly být i dřevěné, nové modernější minarety obsahují i kov a sklo. Původní muezziny (svolavače věřících) už není slyšet všude, mnohdy se používá moderní technika.


Co je to Minaret? Význam slova, termín, Definice výrazu Minaret. Co znamená odborný pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Minaret s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Minaret se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, co je to Minaret?, popis, Náboženství, názvosloví, co znamená, lexikon, termín, odborný výraz, heslo, Minaret, co to je, význam, význam pojmu, přesný význam, Náboženství, formulace


Pojem Minaret je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Minaret dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Minaret (arabsky mizana, manára, מינרט) je součást mešity. Jde o věžovitou stavbu, nejčastěji štíhlého „tužkovitého“ tvaru, vysokou v průměru okolo 15 metrů, ale u některých mešit i přes 200 m. Nejvyšší minarety má Mešita Hasana II. v Casablance (210 m), minarety Velké mešity v Teheránu by měly mít 230 m. K vidění jsou ale i minarety velmi malé, v některých horských vesničkách nepřesahují 5 m. Nejčastěji jsou samozřejmě kamenné, ale ani dřevo, či dokonce sklo s kovovou konstrukcí není výjimkou. Takové jsou četné hlavně v zemích Západní Evropy.

Obrázek minaretu

Turecký minaret. Autor: Tuna Ölger, zdroj: Pixabay
Turecký minaret. Autor: Tuna Ölger, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Minaret ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Minaret ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Minaret ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Minaret na Youtube

Hledat slovo Minaret ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Minaret ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Minaret například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Minaret? resp. co vlastně znamená slovo Minaret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minaret, odpověď na dotaz co je to Minaret?. Víte např. kdo to je Porodní asistentka? Znáte a víte kdo je Jiřina Bohdalová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.