Co je to?
Definice výrazu Minaret. Co znamená odborný pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Co to je Minaret? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Minaret?

Minaret je štíhlá věžička v průměrné výši od 15 do 200 metrů, která bývá součástí mešity. Hlavním účelem minaretu je svolávání věřících k modlitbě. K tomu sloužil ochoz s malou stříškou ozdobenou půlměsícem symbolizujícím islám.
Minarety se budovaly většinou z kamene, mohly být i dřevěné, nové modernější minarety obsahují i kov a sklo. Původní muezziny (svolavače věřících) už není slyšet všude, mnohdy se používá moderní technika.


Co je to Minaret? Význam slova, termín, Definice výrazu Minaret. Co znamená odborný pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Minaret? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Minaret je v sekci Náboženství

Klíčová slova: terminologie, termín, co znamená, co to je, synonymum, Minaret, názvosloví, odborný výraz, popis, definice, Náboženství, wiki, definice pojmu, pojem, slovník, význam pojmu, formulace, přesný výraz


Pojem Minaret je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Minaret dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Minaret (arabsky mizana, manára, מינרט) je součást mešity. Jde o věžovitou stavbu, nejčastěji štíhlého „tužkovitého“ tvaru, vysokou v průměru okolo 15 metrů, ale u některých mešit i přes 200 m. Nejvyšší minarety má Mešita Hasana II. v Casablance (210 m), minarety Velké mešity v Teheránu by měly mít 230 m. K vidění jsou ale i minarety velmi malé, v některých horských vesničkách nepřesahují 5 m. Nejčastěji jsou samozřejmě kamenné, ale ani dřevo, či dokonce sklo s kovovou konstrukcí není výjimkou. Takové jsou četné hlavně v zemích Západní Evropy.

Obrázek minaretu

Turecký minaret. Autor: Tuna Ölger, zdroj: Pixabay
Turecký minaret. Autor: Tuna Ölger, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Minaret v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Minaret ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Minaret ve Wikislovníku

Vyhledat termín Minaret ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Minaret na Youtube

Hledat heslo Minaret ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Minaret ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Minaret například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Minaret? resp. co je to Minaret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minaret, odpověď na dotaz co je to Minaret?. Víte např. kdo to je Náfuka? Znáte a víte kdo je André Rieu? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.