Co je to?
Odborný výraz, definice slova Minaret. Co znamená pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Co je to Minaret? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Minaret?

Minaret je štíhlá věžička v průměrné výši od 15 do 200 metrů, která bývá součástí mešity. Hlavním účelem minaretu je svolávání věřících k modlitbě. K tomu sloužil ochoz s malou stříškou ozdobenou půlměsícem symbolizujícím islám.
Minarety se budovaly většinou z kamene, mohly být i dřevěné, nové modernější minarety obsahují i kov a sklo. Původní muezziny (svolavače věřících) už není slyšet všude, mnohdy se používá moderní technika.


Co je to Minaret? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Minaret. Co znamená pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Minaret s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Minaret se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: Minaret, informace, přesný výraz, význam slova, názvosloví, terminus technicus, slovník, co to je, přesný význam, odborné názvosloví, náboženství, vysvětlení, synonymum, slovo, pojem, co znamená, termín, lexikon


Pojem Minaret je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Minaret? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Minaret (arabsky mizana, manára, מינרט) je součást mešity. Jde o věžovitou stavbu, nejčastěji štíhlého „tužkovitého“ tvaru, vysokou v průměru okolo 15 metrů, ale u některých mešit i přes 200 m. Nejvyšší minarety má Mešita Hasana II. v Casablance (210 m), minarety Velké mešity v Teheránu by měly mít 230 m. K vidění jsou ale i minarety velmi malé, v některých horských vesničkách nepřesahují 5 m. Nejčastěji jsou samozřejmě kamenné, ale ani dřevo, či dokonce sklo s kovovou konstrukcí není výjimkou. Takové jsou četné hlavně v zemích Západní Evropy.

Obrázek minaretu

Turecký minaret. Autor: Tuna Ölger, zdroj: Pixabay
Turecký minaret. Autor: Tuna Ölger, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Najít slovo Minaret ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Minaret ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Minaret ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Minaret ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Minaret ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Minaret na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Minaret například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Minaret? resp. jaká je definice slova Minaret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minaret, odpověď na dotaz co je to Minaret?. Víte např. kdo to je Optimista? Znáte a víte kdo je Sítař? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Minaret i v jiné kategorii než v náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.