Co je to?
Výraz, termín, definice slova Minaret. Co znamená odborný pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Co je Minaret?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Minaret

Minaret je štíhlá věžička v průměrné výši od 15 do 200 metrů, která bývá součástí mešity. Hlavním účelem minaretu je svolávání věřících k modlitbě. K tomu sloužil ochoz s malou stříškou ozdobenou půlměsícem symbolizujícím islám.
Minarety se budovaly většinou z kamene, mohly být i dřevěné, nové modernější minarety obsahují i kov a sklo. Původní muezziny (svolavače věřících) už není slyšet všude, mnohdy se používá moderní technika.


Co je to Minaret? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Minaret. Co znamená odborný pojem Minaret z kategorie Náboženství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Minaret? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Minaret je v kategorii náboženství

Klíčová slova: informace, popis, lexikon, odborný výraz, co znamená, pojem, termín, přesný výraz, vysvětlení, slovník, definice, přesný význam, heslo, definice pojmu, formulace, význam pojmu, Minaret, wiki


Pojem Minaret je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Minaret? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Minaret (arabsky mizana, manára, מינרט) je součást mešity. Jde o věžovitou stavbu, nejčastěji štíhlého „tužkovitého“ tvaru, vysokou v průměru okolo 15 metrů, ale u některých mešit i přes 200 m. Nejvyšší minarety má Mešita Hasana II. v Casablance (210 m), minarety Velké mešity v Teheránu by měly mít 230 m. K vidění jsou ale i minarety velmi malé, v některých horských vesničkách nepřesahují 5 m. Nejčastěji jsou samozřejmě kamenné, ale ani dřevo, či dokonce sklo s kovovou konstrukcí není výjimkou. Takové jsou četné hlavně v zemích Západní Evropy.

Obrázek minaretu

Turecký minaret. Autor: Tuna Ölger, zdroj: Pixabay
Turecký minaret. Autor: Tuna Ölger, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Minaret na Google.cz

Najít termín Minaret ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Minaret ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Minaret na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Minaret ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Minaret ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Minaret například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co znamená Minaret? resp. jaký je přesný význam slova Minaret? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Minaret, odpověď na dotaz co je to Minaret?. Víte např. kdo to je Chlívák? Znáte a víte kdo je Typograf? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Minaret i v jiné sekci než je kategorie náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.