Co je to?
Definice výrazu, termínu Espuma. Co znamená odborný pojem Espuma z kategorie Jídlo?

Co je Espuma? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Espuma?

Espuma je druh pěny širokého využití. Je velmi žádaná ve studené i molekulární kuchyni. Její vlastnosti jsou určeny typem receptu. Může být sladká, slaná, teplá, studená, vlažná nebo ochucená různými druhy koření. Pro její přípravu je typické použití láhve na přípravu šlehačky. V té je oxid dusný. Při výrobě espumy je nejdříve potřeba základní potravinu rozmixovat nebo rozmělnit a pak ochutit. Výsledný produkt se nalije do láhve na šlehačku. Ta se uzavře a nasadí se bombička s oxidem dusným. Espumu je pak nutné ihned použít. Pokud by suroviny byly příliš řídké, je možné do nich opatrně vpravit vzduch pomocí brčka.
Použití espumy cílí především na vizuální dojem. Suroviny upravené tímto způsobem vzbuzují dojem nadýchanosti a většího objemu, než ve skutečnosti mají. Espuma je hitem moderního vaření. Její příprava je snadná, espuma může mít nespočet příchutí. Její základní struktura zachycuje bubliny vzduchu. Tento základ může být tvořen tukem, bílkovinami nebo vodou. Kapalina a velikost bublin určují výsledný efekt. Espuma není takovou novinkou, jak by se mohlo zdát. Již z roku 1700 jsou známá sladká i slaná suflé, tedy nafouknutá hmota. V potravinářském průmyslu je možno využít na výrobu espumy sifon, což prodlouží jejich trvanlivost.


Co je to Espuma? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Espuma. Co znamená odborný pojem Espuma z kategorie Jídlo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Espuma? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Espuma je v kategorii jídlo

Klíčová slova: co znamená, význam, co to je, wiki, co je to Espuma?, formulace, jídlo, názvosloví, popis, heslo, definice, pojem, Espuma, slovo, synonymum, přesný výraz, informace, přesný význam


Pojem Espuma je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Espuma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Espuma ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Espuma ve Wikislovníku

Hledat heslo Espuma ve Wikipedii

Najít slovo Espuma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Espuma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Espuma například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Espuma? resp. co se přesně ukrývá za slovem Espuma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Espuma, odpověď na dotaz co je to Espuma?. Víte např. kdo to je Alexander Zverev? Znáte a víte kdo je Marie I Tudorovna? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Espuma i v jiné sekci než v jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..