Co je to?
Výraz, termín, definice slova Očistec. Co znamená odborný pojem Očistec z kategorie Náboženství?

Co je Očistec? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Očistec?

Očistec je náboženský pojem, který vychází z latinského slova purgo, čili očistit. Křesťanské církve definují očistec jako stav, v jehož rámci dochází k očištění duší zemřelých. Ty se zbavují menších hříchů a různých nedokonalostí, než budou moc vstoupit na nebesa, do ráje. Tyto duše zde určitým způsobem trpí, ale přesto mají jistotu, že po překonání tohoto utrpení budou odměněni nebeskou blažeností. V existenci očistce věří jak katolíci, tak anglikánská církev, judaisté i mormoni. Očistec odmítají protestanti na základě toho, že není výslovně zmíněn v biblických textech.
V katolické církvi je záležitostí víry i to, že za duše v očistci je možná přímluva, která se uskutečňuje pomocí modlitby. Za hlavní modlitbu jsou považovány odpustky. Tato myšlenka se opírá o víru v nesmrtelnou duši a z příkazů v Bibli, které doporučují vzájemnou modlitbu. Žijící křesťané se mají modlit za duše v očistci a tím uspíšit jejich přechod do nebe. Nikdo neodchází zcela očištěn od svých hříchů, ty však nemusí být takové, aby se duše dostala do pekla. Tam se nemůže dostat nic, co nebylo dokonale očištěno, proto má existence očistce jasný smysl.


Co je to Očistec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Očistec. Co znamená odborný pojem Očistec z kategorie Náboženství?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Očistec sdílejte s ostatními na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Očistec je v kategorii náboženství

Klíčová slova: Očistec, význam pojmu, náboženství, význam, názvosloví, přesný význam, definice, náboženství, pojem, co to je, co znamená, co je to Očistec?, terminologie, termín, definice pojmu, odborné názvosloví, formulace, synonymum


Pojem Očistec je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Očistec? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Očistec (latinsky purgatorium, z purgo – čistit, očistit) je stavem, během něhož se podle učení některých křesťanských církví očišťují duše zemřelých od méně závažných hříchů a nedokonalostí před svým vstupem do nebeského stavu. Ačkoliv takové duše v očistci prožívají jistá utrpení, přesto je naplňuje jistota, že po tomto očistném procesu vstoupí do nebeské blaženosti před Boží tvář. Víru v očistec sdílí katolická církev a ve všeobecnosti i anglikánská církev, podobný koncept je i v mormonismu i judaismu. Protestantské církve naopak pojem očistce většinou odmítají, protože v protokanonických textech Bible není očistec výslovně zmíněn.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Očistec ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Očistec ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Očistec ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Očistec ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Očistec ve Wikizdrojích

Hledat pojem Očistec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Očistec například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Očistec? resp. co přesně označuje termín Očistec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Očistec, odpověď na dotaz co je to Očistec?. Víte např. kdo to je Mim? Znáte a víte kdo je Martin Vondrášek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.