Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Webový prohlížeč. Co znamená pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Co je Webový prohlížeč? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Webový prohlížeč?

Webový prohlížeč je pojem z oblasti informatiky, kde označuje takový program, který umožňuje prohlížení webových stránek. Používá se také pojmenování browser. Uživatel dává prohlížeči pokyn zadáním URL adresy nebo klikem na odkaz. Webový prohlížeč pak zahájí komunikaci s webovým serverem pomocí http protokolu a přijme data. Tak následně zformátuje a zobrazí na monitoru počítače.
Prohlížeč může být textový nebo grafický, textový prohlížeč zobrazí jednoduše formátovaný text, grafický prohlížeč umožňuje složitější formátování i zobrazování obrázků. K nejužívanějším patří Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox a další.


Co je to Webový prohlížeč? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Webový prohlížeč. Co znamená pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Webový prohlížeč? Potom se o definici podělte s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Webový prohlížeč se nachází v kategorii software

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, slovo, význam, přesný význam, software, Webový prohlížeč, synonymum, popis, odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, informace, co to je, definice, heslo, formulace, význam pojmu


Pojem Webový prohlížeč je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Webový prohlížeč?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Webový prohlížeč (též browser) je v informatice označení pro počítačový program, který slouží pro prohlížení webových stránek (tzv. World Wide Web, zkráceně WWW). Webový prohlížeč dle pokynů uživatele (kliknutí na odkaz, zadání URL adresy) komunikuje pomocí HTTP protokolu s webovým serverem a přijatá data pomocí obsažených značek (HTML, XHTML, XML apod.) zformátuje (vyrenderuje) a zobrazí na obrazovce počítače.

Jiné zdroje informací o pojmu Webový prohlížeč

Hledat výraz Webový prohlížeč na Google.cz

Hledat videa s názvem Webový prohlížeč na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Webový prohlížeč ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Webový prohlížeč ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Webový prohlížeč ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Webový prohlížeč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Webový prohlížeč například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Webový prohlížeč? resp. jaký je přesný význam slova Webový prohlížeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Webový prohlížeč, odpověď na dotaz co je to Webový prohlížeč?. Víte např. kdo to je Mindža? Znáte a víte kdo je Egan Bernal? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Webový prohlížeč v jiné sekci než software. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.