Co je to?
Definice výrazu Webový prohlížeč. Co znamená odborný pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Co to je Webový prohlížeč? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Webový prohlížeč

Webový prohlížeč je pojem z oblasti informatiky, kde označuje takový program, který umožňuje prohlížení webových stránek. Používá se také pojmenování browser. Uživatel dává prohlížeči pokyn zadáním URL adresy nebo klikem na odkaz. Webový prohlížeč pak zahájí komunikaci s webovým serverem pomocí http protokolu a přijme data. Tak následně zformátuje a zobrazí na monitoru počítače.
Prohlížeč může být textový nebo grafický, textový prohlížeč zobrazí jednoduše formátovaný text, grafický prohlížeč umožňuje složitější formátování i zobrazování obrázků. K nejužívanějším patří Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox a další.


Co je to Webový prohlížeč? Význam slova, termín, Definice výrazu Webový prohlížeč. Co znamená odborný pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Webový prohlížeč můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Webový prohlížeč je v sekci Software

Klíčová slova: informace, odborný výraz, vysvětlení, formulace, wiki, termín, Software, přesný význam, Software, slovník, heslo, lexikon, co je to Webový prohlížeč?, slovo, synonymum, co znamená, popis, přesný výraz


Pojem Webový prohlížeč je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Webový prohlížeč? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Webový prohlížeč (též browser) je v informatice označení pro počítačový program, který slouží pro prohlížení webových stránek (tzv. World Wide Web, zkráceně WWW). Webový prohlížeč dle pokynů uživatele (kliknutí na odkaz, zadání URL adresy) komunikuje pomocí HTTP protokolu s webovým serverem a přijatá data pomocí obsažených značek (HTML, XHTML, XML apod.) zformátuje (vyrenderuje) a zobrazí na obrazovce počítače.

Jiné informační zdroje o pojmu Webový prohlížeč

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Webový prohlížeč ve Wikimedia Commons

Najít heslo Webový prohlížeč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Webový prohlížeč na Youtube

Zkusit najít slovo Webový prohlížeč ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Webový prohlížeč ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Webový prohlížeč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Webový prohlížeč například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Webový prohlížeč? resp. co označuje slovo Webový prohlížeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Webový prohlížeč, odpověď na dotaz co je to Webový prohlížeč?. Víte např. kdo to je Leonid Iljič Brežněv? Znáte a víte kdo je Altistka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Software. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.