Co je to?
Definice výrazu Webový prohlížeč. Co znamená odborný pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Co je Webový prohlížeč?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Webový prohlížeč?

Webový prohlížeč je pojem z oblasti informatiky, kde označuje takový program, který umožňuje prohlížení webových stránek. Používá se také pojmenování browser. Uživatel dává prohlížeči pokyn zadáním URL adresy nebo klikem na odkaz. Webový prohlížeč pak zahájí komunikaci s webovým serverem pomocí http protokolu a přijme data. Tak následně zformátuje a zobrazí na monitoru počítače.
Prohlížeč může být textový nebo grafický, textový prohlížeč zobrazí jednoduše formátovaný text, grafický prohlížeč umožňuje složitější formátování i zobrazování obrázků. K nejužívanějším patří Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox a další.


Co je to Webový prohlížeč? Význam slova, termín, Definice výrazu Webový prohlížeč. Co znamená odborný pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Webový prohlížeč? s vašimi kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Webový prohlížeč je v sekci software

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, pojem, informace, význam, formulace, co to je, Webový prohlížeč, odborný výraz, software, slovník, přesný výraz, terminus technicus, termín, definice pojmu, wiki, popis, co je to Webový prohlížeč?


Pojem Webový prohlížeč je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Webový prohlížeč?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Webový prohlížeč (též browser) je v informatice označení pro počítačový program, který slouží pro prohlížení webových stránek (tzv. World Wide Web, zkráceně WWW). Webový prohlížeč dle pokynů uživatele (kliknutí na odkaz, zadání URL adresy) komunikuje pomocí HTTP protokolu s webovým serverem a přijatá data pomocí obsažených značek (HTML, XHTML, XML apod.) zformátuje (vyrenderuje) a zobrazí na obrazovce počítače.

Další informace o pojmu Webový prohlížeč hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Webový prohlížeč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Webový prohlížeč ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Webový prohlížeč ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Webový prohlížeč na Youtube

Vyhledat heslo Webový prohlížeč ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Webový prohlížeč na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Webový prohlížeč například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova Webový prohlížeč? resp. co znamená výraz Webový prohlížeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Webový prohlížeč, odpověď na dotaz co je to Webový prohlížeč?. Víte např. kdo to je Alexander Fleming? Znáte a víte kdo je Kateřina Neumannová? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než software). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, mobilní a PC aplikace, webový prohlížeč, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.