Co je to?
Definice výrazu Webový prohlížeč. Co znamená odborný pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Co to je Webový prohlížeč? Význam slova

Co znamená termín Webový prohlížeč? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Webový prohlížeč je pojem z oblasti informatiky, kde označuje takový program, který umožňuje prohlížení webových stránek. Používá se také pojmenování browser. Uživatel dává prohlížeči pokyn zadáním URL adresy nebo klikem na odkaz. Webový prohlížeč pak zahájí komunikaci s webovým serverem pomocí http protokolu a přijme data. Tak následně zformátuje a zobrazí na monitoru počítače.
Prohlížeč může být textový nebo grafický, textový prohlížeč zobrazí jednoduše formátovaný text, grafický prohlížeč umožňuje složitější formátování i zobrazování obrázků. K nejužívanějším patří Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox a další.


Co je to Webový prohlížeč? Význam slova, termín, Definice výrazu Webový prohlížeč. Co znamená odborný pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Webový prohlížeč) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Webový prohlížeč patří do kategorie Software

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, lexikon, Software, heslo, slovo, co znamená, odborné názvosloví, přesný výraz, terminologie, formulace, definice, terminus technicus, význam slova, termín, popis, odborný výraz, význam


Pojem Webový prohlížeč je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Webový prohlížeč? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Webový prohlížeč (též browser) je v informatice označení pro počítačový program, který slouží pro prohlížení webových stránek (tzv. World Wide Web, zkráceně WWW). Webový prohlížeč dle pokynů uživatele (kliknutí na odkaz, zadání URL adresy) komunikuje pomocí HTTP protokolu s webovým serverem a přijatá data pomocí obsažených značek (HTML, XHTML, XML apod.) zformátuje (vyrenderuje) a zobrazí na obrazovce počítače.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Webový prohlížeč na Youtube

Vyhledat termín Webový prohlížeč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Webový prohlížeč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Webový prohlížeč na Google.cz

Vyhledat pojem Webový prohlížeč ve Wikizdrojích

Hledat termín Webový prohlížeč ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Webový prohlížeč například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Webový prohlížeč? resp. co znamená výraz Webový prohlížeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Webový prohlížeč, odpověď na dotaz co je to Webový prohlížeč?. Víte např. kdo to je Daniel Nekonečný? Znáte a víte kdo je Kapsář? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Webový prohlížeč hledat i v jiných kategoriích (než Software) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.