Co je to?
Definice výrazu Webový prohlížeč. Co znamená odborný pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Co to je Webový prohlížeč? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Webový prohlížeč

Webový prohlížeč je pojem z oblasti informatiky, kde označuje takový program, který umožňuje prohlížení webových stránek. Používá se také pojmenování browser. Uživatel dává prohlížeči pokyn zadáním URL adresy nebo klikem na odkaz. Webový prohlížeč pak zahájí komunikaci s webovým serverem pomocí http protokolu a přijme data. Tak následně zformátuje a zobrazí na monitoru počítače.
Prohlížeč může být textový nebo grafický, textový prohlížeč zobrazí jednoduše formátovaný text, grafický prohlížeč umožňuje složitější formátování i zobrazování obrázků. K nejužívanějším patří Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox a další.


Co je to Webový prohlížeč? Význam slova, termín, Definice výrazu Webový prohlížeč. Co znamená odborný pojem Webový prohlížeč z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Webový prohlížeč? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Webový prohlížeč se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: Software, Software, co je to Webový prohlížeč?, co znamená, slovo, co to je, názvosloví, synonymum, Webový prohlížeč, heslo, informace, popis, formulace, definice pojmu, význam, pojem, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Webový prohlížeč je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Webový prohlížeč? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Webový prohlížeč (též browser) je v informatice označení pro počítačový program, který slouží pro prohlížení webových stránek (tzv. World Wide Web, zkráceně WWW). Webový prohlížeč dle pokynů uživatele (kliknutí na odkaz, zadání URL adresy) komunikuje pomocí HTTP protokolu s webovým serverem a přijatá data pomocí obsažených značek (HTML, XHTML, XML apod.) zformátuje (vyrenderuje) a zobrazí na obrazovce počítače.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Webový prohlížeč ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Webový prohlížeč ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Webový prohlížeč ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Webový prohlížeč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Webový prohlížeč na Youtube

Zkusit najít heslo Webový prohlížeč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Webový prohlížeč například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Webový prohlížeč? resp. jaký je význam slova Webový prohlížeč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Webový prohlížeč, odpověď na dotaz co je to Webový prohlížeč?. Víte např. kdo to je Barista? Znáte a víte kdo je Kapsář? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Software Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.