Co je to?
Výraz, termín, definice slova Život. Co znamená odborný pojem Život z kategorie Filozofie?

Co je to Život? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Život?

Období mezi narozením a smrtí jedince nazýváme životem. Slovem život lze označovat všechny živé organismy na planetě Zemi, život na jiných planetách dosud nebyl prokázán. Všechny živé organismy mají společné rysy, podle nichž se dají charakterizovat. Části naší planety, kde se život vyskytuje, se říká biosféra. Zkoumáním života se zabývá vědní obor biologie.


Co je to Život? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Život. Co znamená odborný pojem Život z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Život s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Život je v kategorii filozofie

Klíčová slova: informace, definice, terminologie, filozofie, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, pojem, filozofie, co je to Život?, termín, slovo, slovník, význam pojmu, heslo, lexikon, synonymum, definice pojmu


Pojem Život je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Život? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Život znamená v běžné řeči období od narození člověka nebo živočicha do jeho smrti. Někdy se za jeho počátek pokládá už oplodnění vajíčka (početí).

Kromě toho může život označovat také souborný celek, tvořený všemi živými organismy v celé historii Země a charakterizovaný zejména evolucí. Ta část planety Země, kde se živé organismy vyskytují, se nazývá biosféra.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Život ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Život ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Život ve Wikimedia Commons

Najít pojem Život ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Život ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Život ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Život například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Život? resp. co označuje slovo Život? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Život, odpověď na dotaz co je to Život?. Víte např. kdo to je Jan Pirk? Znáte a víte kdo je Altistka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Život i v jiných kategoriích (než filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?