Co je to?
Definice odborného termínu, slova Život. Co znamená pojem Život z kategorie Filozofie?

Co je to Život? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Život?

Období mezi narozením a smrtí jedince nazýváme životem. Slovem život lze označovat všechny živé organismy na planetě Zemi, život na jiných planetách dosud nebyl prokázán. Všechny živé organismy mají společné rysy, podle nichž se dají charakterizovat. Části naší planety, kde se život vyskytuje, se říká biosféra. Zkoumáním života se zabývá vědní obor biologie.


Co je to Život? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Život. Co znamená pojem Život z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Život patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, co to je, přesný význam, význam pojmu, význam slova, význam, wiki, definice, heslo, informace, slovník, synonymum, formulace, vysvětlení, slovo, názvosloví, lexikon


Pojem Život je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Život dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Život znamená v běžné řeči období od narození člověka nebo živočicha do jeho smrti. Někdy se za jeho počátek pokládá už oplodnění vajíčka (početí).

Kromě toho může život označovat také souborný celek, tvořený všemi živými organismy v celé historii Země a charakterizovaný zejména evolucí. Ta část planety Země, kde se živé organismy vyskytují, se nazývá biosféra.

Více informací o pojmu Život lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Život na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Život ve Wikimedia Commons

Najít slovo Život ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Život ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Život ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Život ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Život například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Život? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Život? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Život, odpověď na dotaz co je to Život?. Víte např. kdo to je Robert Záruba? Znáte a víte kdo je Abiturient? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?