Co je to?
Definice výrazu Život. Co znamená odborný pojem Život z kategorie Filozofie?

Co je Život? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Život?

Období mezi narozením a smrtí jedince nazýváme životem. Slovem život lze označovat všechny živé organismy na planetě Zemi, život na jiných planetách dosud nebyl prokázán. Všechny živé organismy mají společné rysy, podle nichž se dají charakterizovat. Části naší planety, kde se život vyskytuje, se říká biosféra. Zkoumáním života se zabývá vědní obor biologie.


Co je to Život? Význam slova, termín, Definice výrazu Život. Co znamená odborný pojem Život z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Život? s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Život je v sekci filozofie

Klíčová slova: co je to Život?, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, slovo, popis, definice pojmu, heslo, význam slova, přesný význam, Život, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, filozofie, termín


Pojem Život je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Život? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Život znamená v běžné řeči období od narození člověka nebo živočicha do jeho smrti. Někdy se za jeho počátek pokládá už oplodnění vajíčka (početí).

Kromě toho může život označovat také souborný celek, tvořený všemi živými organismy v celé historii Země a charakterizovaný zejména evolucí. Ta část planety Země, kde se živé organismy vyskytují, se nazývá biosféra.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Život ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Život ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Život ve vyhledávači Qwant

Najít termín Život ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Život na Google.cz

Vyhledat heslo Život ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Život například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Život? resp. co přesně označuje termín Život? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Život, odpověď na dotaz co je to Život?. Víte např. kdo to je Radůza? Znáte a víte kdo je Mezzosopranistka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Život hledat i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?