Co je to?
Výraz, termín, definice slova Život. Co znamená odborný pojem Život z kategorie Filozofie?

Co je Život?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Život

Období mezi narozením a smrtí jedince nazýváme životem. Slovem život lze označovat všechny živé organismy na planetě Zemi, život na jiných planetách dosud nebyl prokázán. Všechny živé organismy mají společné rysy, podle nichž se dají charakterizovat. Části naší planety, kde se život vyskytuje, se říká biosféra. Zkoumáním života se zabývá vědní obor biologie.


Co je to Život? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Život. Co znamená odborný pojem Život z kategorie Filozofie?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Život? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Život je v kategorii filozofie

Klíčová slova: co je to Život?, význam slova, názvosloví, filozofie, heslo, přesný význam, definice, filozofie, wiki, slovník, formulace, synonymum, definice pojmu, co to je, informace, terminus technicus, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Život je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Život? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Život znamená v běžné řeči období od narození člověka nebo živočicha do jeho smrti. Někdy se za jeho počátek pokládá už oplodnění vajíčka (početí).

Kromě toho může život označovat také souborný celek, tvořený všemi živými organismy v celé historii Země a charakterizovaný zejména evolucí. Ta část planety Země, kde se živé organismy vyskytují, se nazývá biosféra.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Život ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Život ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Život ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Život na Youtube

Zkusit najít frázi Život ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Život ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Život například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice termínu Život? resp. co znamená Život? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Život, odpověď na dotaz co je to Život?. Víte např. kdo to je Předseda vlády? Znáte a víte kdo je Mezzosopranistka? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je filozofie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozof dítě, Život, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?