Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obligátní. Co znamená odborný pojem Obligátní z kategorie Latina?

Co je to Obligátní? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Obligátní?

Obligátní, obligatorní neboli závazný, povinný či nutný, je výraz z různých oblastí, především práva, finančnictví nebo biologie. K nejčastějším spojením patří obligatorní závazek obligátní dluhopis, obligátní vlastnost druhu a další.
Výraz obligátní se často vyskytuje v souvislosti se státním rozpočtem a nutnými a závaznými výdaji.


Co je to Obligátní? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obligátní. Co znamená odborný pojem Obligátní z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Obligátní sdílejte s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Obligátní je v kategorii latina

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, názvosloví, co je to Obligátní?, co znamená, terminologie, lexikon, termín, terminus technicus, přesný výraz, heslo, informace, definice pojmu, popis, definice, co to je, odborný výraz, Obligátní


Pojem Obligátní je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obligátní ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Obligátní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Obligátní na Youtube

Vyhledat termín Obligátní na Google.cz

Najít pojem Obligátní ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Obligátní ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Obligátní například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Obligátní? resp. co vlastně znamená slovo Obligátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligátní, odpověď na dotaz co je to Obligátní?. Víte např. kdo to je Dana Morávková? Znáte a víte kdo je Jakub Smolík? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci latina Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.