Co je to?
Definice výrazu, termínu Obligátní. Co znamená odborný pojem Obligátní z kategorie Latina?

Co je to Obligátní? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Obligátní

Obligátní, obligatorní neboli závazný, povinný či nutný, je výraz z různých oblastí, především práva, finančnictví nebo biologie. K nejčastějším spojením patří obligatorní závazek obligátní dluhopis, obligátní vlastnost druhu a další.
Výraz obligátní se často vyskytuje v souvislosti se státním rozpočtem a nutnými a závaznými výdaji.


Co je to Obligátní? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Obligátní. Co znamená odborný pojem Obligátní z kategorie Latina?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Obligátní? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Obligátní patří do sekce Latina

Klíčová slova: co znamená, informace, definice, Obligátní, odborný výraz, přesný výraz, popis, terminologie, slovník, co je to Obligátní?, pojem, formulace, vysvětlení, definice pojmu, termín, co to je, význam slova, synonymum


Pojem Obligátní je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Obligátní lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Obligátní ve Wikislovníku

Hledat termín Obligátní ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obligátní ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Obligátní ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Obligátní na Google.cz

Hledat videa s názvem Obligátní na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Obligátní například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Obligátní? resp. co přesně označuje termín Obligátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligátní, odpověď na dotaz co je to Obligátní?. Víte např. kdo to je Richard Nixon? Znáte a víte kdo je Kurtizána? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Latina). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.