Co je to?
Definice výrazu, termínu Obligátní. Co znamená odborný pojem Obligátní z kategorie Latina?

Co je to Obligátní? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Obligátní

Obligátní, obligatorní neboli závazný, povinný či nutný, je výraz z různých oblastí, především práva, finančnictví nebo biologie. K nejčastějším spojením patří obligatorní závazek obligátní dluhopis, obligátní vlastnost druhu a další.
Výraz obligátní se často vyskytuje v souvislosti se státním rozpočtem a nutnými a závaznými výdaji.


Co je to Obligátní? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Obligátní. Co znamená odborný pojem Obligátní z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Obligátní se nachází v kategorii Latina

Klíčová slova: lexikon, Latina, popis, slovník, pojem, co znamená, slovo, wiki, význam slova, synonymum, význam, odborný výraz, terminus technicus, formulace, názvosloví, co je to Obligátní?, terminologie, termín


Pojem Obligátní je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Obligátní v následujících zdrojích

Hledat slovo Obligátní ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Obligátní ve Wikislovníku

Hledat pojem Obligátní ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Obligátní na Youtube

Najít slovo Obligátní ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obligátní ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Obligátní například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Obligátní? resp. co to je Obligátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligátní, odpověď na dotaz co je to Obligátní?. Víte např. kdo to je Napolen Bonaparte? Znáte a víte kdo je Kurtizána? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Obligátní v jiné sekci než Latina. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.