Co je to?
Definice výrazu, termínu Obligátní. Co znamená odborný pojem Obligátní z kategorie Latina?

Co je to Obligátní? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Obligátní

Obligátní, obligatorní neboli závazný, povinný či nutný, je výraz z různých oblastí, především práva, finančnictví nebo biologie. K nejčastějším spojením patří obligatorní závazek obligátní dluhopis, obligátní vlastnost druhu a další.
Výraz obligátní se často vyskytuje v souvislosti se státním rozpočtem a nutnými a závaznými výdaji.


Co je to Obligátní? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Obligátní. Co znamená odborný pojem Obligátní z kategorie Latina?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Obligátní s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Obligátní se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: terminus technicus, Obligátní, význam slova, co znamená, co to je, vysvětlení, co je to Obligátní?, názvosloví, slovník, synonymum, informace, odborné názvosloví, přesný význam, pojem, termín, popis, lexikon, definice


Pojem Obligátní je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Obligátní ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Obligátní ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Obligátní na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obligátní ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Obligátní ve Wikipedii

Hledat heslo Obligátní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Obligátní například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Obligátní? resp. jaká je definice termínu Obligátní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligátní, odpověď na dotaz co je to Obligátní?. Víte např. kdo to je Daniel Veselý? Znáte a víte kdo je Osoba blízká? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Latina). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.